Indický sen

0
Interiér mahárádžova paláce, Udajpur Hotel Tádž a proslulá Brána Indie Hotel Tádž výhled z pokoje Hrdá rádžpútská pevnost Ámbér Humájúnova hrobka v Dillí Indická skupinka v Červené pevnosti v Ágře Indky v barevném sárí před Tádž Mahalem Kuřecí tandúr s plackami Na slonech k pevnosti Ámbér Tádž Mahal Tádž Mahal - okna do hrobky Tádž Mahal - západ slunce Tádž Mahal v Ágře Vstupní brána Tádž Mahalu

Zájezd pořádá

CHINA TOURS, s. r. o.
Vítězné náměstí 2, 16000 Praha 6

Indie
Cena od: 158 800
V nabídce od: 03.07.2019
Kód zájezdu: 11465

 • ubytování: hotel ****ubytování: hotel ****
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Indii lze poznávat mnoha různými způsoby. Tento jedinečný zájezd vám tuto neuvěřitelnou zemi představí v celé její oslnivé nádheře a splní vám ty nejodvážnější sny o orientálním luxusu a bohatství. Ukážeme vám architektonické perly indické historie – nesmrtelný pomník lásky Tádž Mahal, monumentální pevnosti v Dillí i Ágře a dech beroucí výjevy z hinduistické mytologie, vytesané ve skalních jeskyních na Sloním ostrově v Bombajském zálivu. Na hřbetě slona vás vyvezeme k fantastické středověké pevnosti Ambér, z džípů budeme vyhlížet tygry v nejznámějším národním parku Ranthambhór a motorovým člunem se projedeme po klidné hladině jezera Pičhóla v romantickém Udajpuru. Nezapomenutelné zážitky z poznávání se vám vtisknou pevně do paměti i díky hotelům, ve kterých budeme po programu odpočívat, relaxovat a ochutnávat gurmánské speciality indické kuchyně. Všechny totiž patří do nejvyšší kategorie ubytování a představují to nejlepší, co Indie nabízí. Chcete-li být během cestování také hýčkáni a rozmazlováni, vydejte se do Indie jako skuteční aristokraté!
Poznámka:

Pro Váš vyšší komfort můžeme na přání zajistit mezinárodní letenku ve vyšší letové třídě (Business Class, resp. First Class) . V případě zájmu kontaktujte prosím co nejdříve  naši kancelář – konkrétní nabídka a cena příplatku závisí na možnostech dostupných v okamžiku poptávky.
Zájezd je připraven pro malou skupinu klientů. Pokud vám nevyhovuje publikovaný termín či nějaký detail v programu, rádi vám jej upravíme dle přání a zrealizujeme jako individuální cestu . Kontaktujte prosím naši kancelář .
Velikost skupiny:

4–6 účastníků


Ubytování: hotel ****

Strava: polopenze
polopenze

Doprava: letecky

Program zájezdu

1. - 2. den: Praha – Dillí : přílet do hl. m. Indie a ubytování v samotném srdci velkoměsta, v dochozí vzdálenosti od Královské třídy i centrálního náměstí Connaught Place; symbol vítězství islámu Kutub Mínár , kaligrafie v kameni – mešita Kuvvatul islám , záhadný železný nerezavějící sloup , skvost indo-islámské architektury Humájúnova hrobka a Brána Indie jako symbolický střed celého města.

3. den: Dillí – Ágra : ráno největší indická mešita Džamí masdžid s výhledem na Červenou pevnost a složení poklony Mahátmovi Gándhímu na Rádžghátu, kde bylo zpopelněno jeho tělo; přejezd do Ágry a ubytování v hotelu nedaleko Tádž Mahalu ; bývalé sídlo mocných mughalských panovníků Červená pevnost , půvabná hrobka Itimád-ud-daula – téměř neznámá předchůdkyně Tádž Mahalu; návštěva dílny, kde se tradiční technikou pietra durra vykládá mramor.

4. den: Ágra – Ranthambhór: svítání u nejslavnější hrobky lásky Tádž Mahalu ; po snídani Fatéhpur Síkrí – nádherně dochované hlavní město císaře Akbara s posvátnou hrobkou světce Salíma Čištího; odpoledne přejezd do Ranthambhóru a ubytování v luxusních bungalovech uprostřed divoké džungle a na břehu překrásného jezera.

5. den: NP Ranthambhór – dříve soukromá honitba mahárádžů z Džajpuru, dnes nejznámější národní park celé Indie: šance spatřit tygra v divoké přírodě (a také jeleny, divokou kočku, leoparda ad.) během ranní a podvečerní projížďky džípem s profesionálním zoologem .

6. den: Ranthambhór – Džajpur (nový zápis UNESCO v r. 2019): přejezd do hl. m. státu Rádžasthán, jemuž se kvůli jeho barvě přezdívá Růžové město – ubytování v hotelu zasazeném v nádherné mughalské zahradě , který svým architektonickým stylem dokonale navozuje atmosféru honosného dvora rádžpútských mahárádžů; toulky starým městem a jeho atmosférickými bazáry, kde lze nakoupit zlato, perly a zejména drahokamy , jejichž umným opracováváním jsou džajpurští klenotníci pověstní.

7. den: Džajpur : na hřbetě slona k mohutné středověké pevnosti Ambér , která je nádhernou ukázkou tradiční rádžpútské architektury a dokonale splňuje veškeré představy o pohádkovém Orientu; slavná astronomická observatoř Džantar Mantar , sídlo rádžů City Palace (Městský palác), symbol města Havá Mahal – tzv. „palác větrů“.

8. den: Džajpur – Udajpur : ranní přelet do Udajpuru a ubytování v hotelu na břehu jezera Pičhóla s neopakovatelnou vyhlídkou na celé město ( jedno z nejkrásnějších turistických klišé na světě ); podvečerní romantická procházka po břehu jezera a projížďka motorovou lodí po hladině třpytící se jako zrcadlo.

9. den: Udajpur : tzv. „ indické Benátky “ nebo i „ město jezer “ – příjemné zahrady a uličky s galeriemi , Městský palác s výtečným muzeem na březích jezera Pičhóla; překrásný hinduistický chrám zasvěcený bohu Višnuovi.

10. den: Udajpur – Bombaj : ranní přelet do Bombaje a ubytování v proslulém hotelu Tádž Mahal , jenž se tyčí na nábřeží nad symbolickým vstupem do Indie, tzv. Indickou bránou (otevřen r. 1903 a je součástí historie – v jeho pokojích trávili noc prezidenti, králové a byznysmeni z celého světa; bezpochyby jde o jeden z nejslavnějších hotelů v Asii ); projížďka městem po hlavních pamětihodnostech – budova Viktoriina nádraží coby klenot britské koloniální architektury, visuté zahrady na Malabára Hills , jež patří k nejprestižnějším adresám indické metropole; večerní procházka po Marine Drive , kde s oblibou korzuje bombajská společenská smetánka.

11. - 12. den: Bombaj – Praha: výlet lodí na „Sloní“ ostrov Elefanta v Bombajském zálivu – jeskyně vytesané do skal s bohatými skulpturálními výjevy z hinduistické mytologie, nejznámější tříhlavý Šiva v nadživotní velikosti s uhrančivým, meditačním pohledem; odpoledne individuální volno na procházku po životem pulzujících bombajských ulicích či nákup suvenýrů, odpočinek a užívání si luxusního prostředí pokoje s vyhlídkou na moře až do nočního odjezdu na letiště; v noci odlet z Indie, přílet domů 12. den.

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • letenka Praha–Dillí / Bombaj–Praha (v ekonomické třídě vč. všech poplatků)
 • 2x přelet (Džajpur–Udajpur–Bombaj)
 • klimatizovaný autobus; taxíky a rikši (bude-li o jízdu v nich zájem)
 • ranní a večerní projížďka džípem v NP Ranthambhór
 • 7x hotel ***** – s polopenzí (snídaně a večeře)
 • 2x luxusní bungalov v NP Ranthambhór – s plnou penzí
 • vstupné do všech památkových objektů a NP dle programu
 • český odborný průvodce China Tours

Cena neobsahuje

 • Pro Váš vyšší komfort můžeme na přání zajistit mezinárodní letenku ve vyšší letové třídě (Business Class
 • jednolůžkový pokoj – 38000 Kč
 • indické vízum – 1100 Kč
 • resp. First Class). V případě zájmu kontaktujte prosím co nejdříve naši kancelář – konkrétní nabídka a cena příplatku závisí na možnostech dostupných v okamžiku poptávky
(Popis zájezdu byl aktualizován 17.09.2021)