Toulavé Japonsko

0
Pohled na západ slunce z hory Takačiho, Kagošima Areál v NIkkó Atomový dóm v Hirošimě Brána Torii na ostrově Mijadžima Brána torii na ostrově Mijadžima Buddhistické sošky v chrámu Daišo v Mijadžimě Divoký jelen na hoře Takačiho, Kagošima Japonská gastronomie Mírový památník dětí v Hirošimě Na ostrově Mijadžima Rychlovlak Svíčka míru a harmonie na hoře Misen na Mijadžimě Tiší ochránci pocestných a dětí Výhled na Naru

Zájezd pořádá

CHINA TOURS, s. r. o.
Vítězné náměstí 2, 16000 Praha 6

Japonsko
Cena od: 82 800
V nabídce od: 22.10.2017
Kód zájezdu: 10972

 • ubytování: hotel **ubytování: hotel **
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Japonsko není jen ohromující mraveniště Tokia či velkolepé památky Kjóta. Pouhých pár kroků od atrakcí zaplavených autobusovými turisty se „selfie-tyčkami" začíná pěšina mezi rýžovými políčky, která vás povede kolem půvabných farem, kouzelných chrámů a svatyň až do majestátních hor, kde je vzduch čistý a průzračný jako křišťál a jedinými zvuky tu jsou zpěv ptáků, vítr v korunách stromů a možná vzdálené dunění vodopádu. Pojďme se spolu toulat pod staletými cedry v národním parku Nikkó, kolem chrámů a prastarých hrobek prvních japonských císařů v Naře, přes posvátný ostrov Mijadžima až na dechberoucí náhorní plošinu Ebino na ostrově Kjúšú.
Upozornění:

Zájezd je koncipován jako poznávací s několika jednodenními pěšími túrami v zajímavých přírodních oblastech.
Velikost skupiny:

6–16 účastníků
Náročnost:

Zájezd je koncipován jako poznávací s několika jednodenními pěšími výlety v zajímavých přírodních oblastech.


Ubytování: hotel **

Strava: snídaně
snídaně

Doprava: letecky

Program zájezdu

1. - 2. den: Praha – Tokio : přílet večer, přesun do hotelu – ubytování a odpočinek.

3. den: okio – Nikkó : cesta vlakovým expresem do národního parku, jednoho z nekrásnějších míst v Japonsku – projdeme se idylickými mokřady Sendžógahara, vystoupíme na horu Hangecujama s nádherným výhledem na krajinu jezera Čúzendži a na horu Nantai a vykoupeme se v termálních pramenech onsenu Jumoto. ( 11 km / 6 h )

4. den: Nikkó – Tokio: půjdeme se podívat na ohromující vodopád Kegon a prohlédneme si nejslavnější památky UNESCO v Nikkó – svatyně Tóšógú a Taijúin, hrobky největších z šógunů z rodu Tokugawa v prastarých cedrových lesích , chrám Rinnódži a svatyni Futarasan; večer návrat do Tokia.

5. den: okio – Kjóto: klidnější den v hl. m. nám umožní nasát atmosféru tohoto fascinujícího velkoměsta – poznáme jak jeho moderní, tak i historickou tvář: tradiční čtvrť Asakusa a chrám Sensódži s branou Kaminarimon, výlet lodí po řece Sumida, císařská zahrada Hamarikjú, přímořská Odaiba, zastávka v supermoderním Šiodome a na závěr slavná čtvrť obchodů a bank Ginza; večerní přejezd proslulým šinkansenem do Kjóta.

6. den: Kjóto : nejkrásnější památky této kulturní perly Japonska – barevný a živý chrám Kijomizudera a procházka historickými uličkami Ninenzaka a Sannenzaka k chrámu Nanzendži, proslulý Zlatý pavilon Kinkakudži; užijeme si i noční Kjóto – tradiční zábavní čtvrť Gion , kde lze dodnes potkat gejši spěchající za prací, a současné Pontočó s pro západ neobvyklou kombinací červených luceren, útulných barů a skvělých restaurací.

7. den: Kjóto – Jamanobe : aktivní den na historické stezce klikatící se tradičním japonským venkovem , mezi vesnicemi, malými chrámy a svatyněmi podél polí a sadů – tato oblast je považována za kolébku japonské civilizace; zastavíme se v kdysi mocném chrámu Čógakudži s nádhernou zahradou, u monumentální hrobky císaře Sudžin ve tvaru klíčové dírky, či v prastaré svatyni Hibara . ( 16 km / 5 h )

8. den:

9. den: Kjóto – Kója : přesun vlakem a pěší výstup na horu Kója připomínající lotosový květ , kde se nachází jedna z největších japonských buddhistických škol Šingon – sídelní chrám Kongóbudži se zenovou zahradou , chrámový komplex Garan a historický hřbitov Okunoin v rozlehlém cedrovém lese; nocleh v jednom z mnoha buddhistických klášterů . ( 9 km / 3 h )

10. den:

11. den: Hirošima – Mijadžima – Kagošima: výlet na ostrov s překrásnou svatyní a proslulou plovoucí branou torii – vystoupíme na posvátnou horu Misen s věčným ohněm v horském chrámovém komplexu Daišóin a úchvatnými výhledy na vnitřní moře Seto; přejezd lodí zpět do přístavu a večer cesta šinkansenem Sakura do Kagošimy. ( 6 km / 4,5 h )

12. den: Kagošima – Sakuradžima : prohlídka přátelského města na jihu ostrova Kjúšú a trajekt na poloostrov tvořený činnou sopkou Sakuradžima – pohled na vrchol zahalený v oblaku kouře vzbuzuje až posvátnou úctu; termální lázeň přímo u zdroje a návrat do města za dobrým jídlem a rušným nočním životem.

13. den: Kagošima – Ebino : výlet na náhorní planinu pojmenovanou podle růžové barvy trávy , která ji na podzim pokrývá – název znamená přibližně „krevetí vrchovina“ ; Ebino je plné nádherných scenérií ( barevná sopečná jezera , majestátní hory a hluboké lesy) – projdeme si oblíbenou 12 km dlouhou stezku vedoucí přes několik vulkanických hor k vrcholu Takači no mine. ( 11 km / 6,5 h )

14. - 15. den: Kagošima – Ósaka – Praha: klidné dopoledne ve městě a rozloučení s o. Kjúšú ; odpoledne přejezd šinkansenem Sakura a expresem Haruka na ósacké mezinárodní letiště Kansai – noční odlet, přílet domů 15. den.

Termíny a ceny

květen 2022

21.05. - 04.06.22 sobota - sobota
snídaně letecky (Praha)
82 800 Kč
cena za 15 dní (14 nocí)

říjen 2022

15.10. - 29.10.22 sobota - sobota
snídaně letecky (Praha)
82 800 Kč
cena za 15 dní (14 nocí)

Cena obsahuje

 • letenka Praha–Tokio / Ósaka (Tokio)–Praha (vč. všech poplatků)
 • šinkanseny a příměstské vlaky
 • MHD / metro ve velkých městech / trajekty
 • 11x hotel ** a 1x nocleh v klášteře – vždy se snídaní
 • český japonsky hovořící průvodce China Tours

Cena neobsahuje

 • jednolůžkový pokoj (jen v hotelech) – 6800 Kč
(Popis zájezdu byl aktualizován 19.11.2020)