Západní Papua a Bali

0
Ženy a děti v danijské vesnici Danijský děda s kotekem na přirození Danijský stařešina Kořen taro Lidé etnika Dani Lidé etnika Dani Moderní Most přes řeku Baliem Náčelník vesnice Kurulu Trh ve Wameně Tržiště v Baliemském údolí Západní Papua - domorodci a mikrobus Západní Papua - pečení prasete Západní Papua - rezort údolí Baliem Západní Papua - ubytování

Zájezd pořádá

CHINA TOURS, s. r. o.
Vítězné náměstí 2, 16000 Praha 6

Indonézie
Cena od: 95 800
V nabídce od: 23.09.2017
Kód zájezdu: 10895

 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: plná penzestrava: plná penze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Vydejme se do jedné z posledních turisty velmi málo dotčených oblastí na světě, do indonéské části ostrova Nová Guinea. Konkrétně do úrodného Baliemského údolí, ležícího ve stínu čtyřtisícového velikána, které západní civilizace objevila až v roce 1938. Navštívíme domorodé vesnice místního etnika Dani, na tržištích si můžeme koupit tradiční, po tisíce let stejné nástroje a také se zúčastnit významné "slavnosti vaření prasete", na niž se Daniové ozdobí pestrobarevnými péry rajek. Užijeme si také nádhernou místní přírodu – divoká říční údolí, bujnou tropickou vegetaci, rozsáhlé savany či bažinatá jezera obrostlá orchidejemi. Poznávání údolí si vychutnáme z pohodlí komfortních bungalovů v rezortu doktora Weigleina, jednoho z největších světových odborníků na tuto oblast. Závěr cesty můžete strávit na ostrově Bali, kde budeme poznávat místní bohatou kulturu. Sotva by se našla dvě kulturně odlišnější místa – Baliemské údolí se zvyky a tradicemi s přírodou spjatých Daniů a tzv. Ostrov bohů s vytříbenou kulturou hinduistických Balijců. Poznejte s námi kontrast obou těchto nádherných míst.
Poznámka:

Výlet k jezeru Habema může být kvůli nepříznivému počasí zařazen na jiný den nebo zcela nahrazen alternativním programem (viz itinerář). Jedná se navíc o oblast se zvláštním režimem podléhající ministerstvu obrany.
Velikost skupiny:

6–16 účastníků


Ubytování: hotel ***

Strava: plná penze
snídaně, plná penze

Doprava: letecky

Program zájezdu

1. - 2. den: Praha – Jakarta: odpoledne nebo večer přílet do hl. m. Indonésie.

3. den: Jakarta – Jayapura: prohlídka města – stará Batávie s pozůstatky holandské architektury, most ze 17. stol. , bývalé sídlo generálního guvernéra, starý přístav Sunda Kelapa, náměstí Nezávislosti se 132 m vysokým památníkem; noční přelet do Jayapury.

4. den: Jayapura/Sentani – Wamena : ráno přílet na letiště Sentani nedaleko hl. m. provincie Papua, indonéské části ostrova Nová Guinea, a návazně do centra Baliemského údolí objeveného až v r. 1938 – ubytování v Baliem Valley Resort v 1900 m n.m. s nádherným výhledem na údolí a masiv hory Trikora (4730 m).

5. den: Wamena : přejezd na předměstí a ráj fotografů – tradiční místní trh (stovky příslušníků národnostní menšiny Dani prodávajících typické rukodělné výrobky – kamenné sekery, sítě z trávy, luky a šípy ); procházka baliemským venkovem s políčky s batáty, jamu, kořeny taro a jinými plodinami.

6. den: Centrální část Baliemského údolí : hodinové náročnější stoupání horským pralesem k horskému jezírku – ukázka staré techniky získávání soli ze solných pramenů; nedaleká vesnice Jiwika, kde budeme moci obdivovat 350 let starou vyuzenou mumii klanu Dugum.

7. den: Hora Sekan : celodenní nenáročný pěší výlet po stezkách hory – vrcholek s nádhernými výhledy na údolí Baliem a Siepkosi, zajímavá místní krajina s pestrou vegetací – orchideje, masožravé rostliny a stromové kapradiny, odlehlé usedlosti Daniů se zahrádkami obdělávanými tradičním způsobem.

8. den: Jižní část Baliemského údolí : ráno přesun autem do vesnice Sogogmo a celodenní nenáročný pěší výlet podél divoké řeky Baliem a dále vesnicemi Daniů – nádherné výhledy na řeku sevřenou v údolí, terasovitá rýžová políčka , divoce rostoucí cukrová třtina a pandánové palmy.

9. den: Jezero Habema : brzy ráno (3hod. cesta) odjezd k jezeru ve výšce 3200 m n.m. – cestou střídání několika vegetačních pásem (jezero obklopeno mokřinami s různorodými orchidejemi), při dobrém počasí nádherné výhledy na horu Trikora , možnost krátkých vycházek okolo jezera. ALTERNATIVA PŘI ŠPATNÉM POČASÍ: pěší vycházka okolím rezortu – tradiční vesnice Daniů s typickými domky honai – muži s pouzdry (koteky) na přirození a ženy v sukénkách z rákosových vláken.

10. den: radiční zabijačka : neopakovatelný cestovatelský zážitek a opět ráj pro fotografy – celodenní tradiční „prasečí slavnost“ ve vesnici Daniů (prase dušené v jámě pomocí žhavých kamenů), Daniové slavnostně zdobení peřím z rajek nacvičující bojovou akci, možnost ochutnávky skvělé speciality servírované se sladkými bramborami (batáty).

11. den: Wamena – jezero Sentani : ráno přelet zpět do Jayapury a přejezd k jezeru – rybářské vesnice na kůlech nad vodou , vyhlídka na 2160 m vysokou horu Gunung Ifar, tradiční místní trh .

12. den: Jayapura – Praha: během dne odlet přes Denpasar (případně Jakartu), přílet domů 13. den. PRODLOUŽENÍ NA BALI Jayapura – Ubud : přelet do Denpasaru a přejezd do kulturního centra ostrova Bali – odpočinek s možností tradičních balijských masáží .

13. den: Bali : celodenní okruh po ostrově – chrám posvátného pramene Pura Tirta Empul, nejposvátnější balijský chrám Besakih na úpatí sopky Gunung Agung, výhled na kráterové jezero Batur, zahrady s kořením a kávou – ochutnávka místních produktů; večer fakultativně představení některého tradičního balijského tance .

14. den: Ubud – Praha: volno na nákupy v krámcích a galeriích, fakultativně návštěva Opičího lesa ; odpoledne prohlídka chrámu Taman Ayun a rozloučení s Ostrovem bohů – scénický západ slunce u "chrámu na moři" Tanah Lot; odlet z Denpasaru do ČR, přílet domů 15. den.

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena obsahuje

 • letenka Praha–Jakarta / Denpasar–Praha (vč. všech poplatků)
 • 4x přelet (Jakarta–Jayapura–Wamena–Jayapura–Denpasar/Jakarta)
 • pronajatý mikrobus
 • 7x stylový bungalov s plnou penzí
 • 2x hotel *** se snídaní (+ 2x v prodloužení)
 • český odborný průvodce China Tours (v Baliemském údolí i místní průvodce)

Cena neobsahuje

 • jednolůžkový pokoj – 8900 Kč
 • jednolůžkový pokoj – 10800 Kč
(Popis zájezdu byl aktualizován 10.12.2021)