Pro Vaše prodejce, prodejní systémy a portály připravíme XML exporty s Vašimi zájezdy a zajistíme jejich pravidelnou aktualizaci. Agenturám, kterým stavíme webové stránky, nabídneme Vaše zájezdy přímo přes náš systém.

XML export zájezdů

Vaše zájezdy můžeme vyexportovat nejen v našem standardním formátu (Open Travel XML), ale i v dalších formátech (Invia XML, Sdovolena XML, SHOP export, Google Maps KML), nebo Vám připravit export na míru.

Standardně generované XML formáty

Formáty obsahují kompletní popisy a ceníky, ale liší se strukturou informací...

  • Open Travel XML
  • Invia XML
  • Sdovolena XML

Všechny formáty nabízíme ve dvou variantách. Tou první je jeden velký XML soubor se všemi zájezdy. Jeho výhodou je snad o něco snadnější zpracování. Druhou variantou jsou samostatné XML soubory po jednotlivých zájezdech (hotelech), které jsou komprimovány do jednoho ZIP souboru. Výhodou této varianty je rychlost stažení (soubor je 5x - 10x menší) a také následné rychlejší a méně paměťově náročné zpracování při importu.

Hodinový export last minute

Pokud upravujete ceny svých zájezdů několikrát za den, bylo by vhodné nastavit i pro Vaše exporty hodinovou aktualizaci, aby měli prodejci data co nejaktuálnější. V takovém případě nás prosím kontaktujte - zařadíme Vás mezi ty cestovní kanceláře, jejichž last minte exporty (ve všech formátech) aktualizujeme každou hodinu.

schranka-zajezdu.jpg


XML export na míru

Pokud vám nevyhovuje ani jeden z exportních formátů, které standardně nabízíme, můžeme pro vás připravit formát na míru. Do vašeho XML můžeme například doplnit některé další položky (geo souřadnice hotelů, odkazy na hotely, videa, atd.), případně strukturu dat členit jiným způsobem. Umíme také zájezdy exportovat pro zahraniční prodejce v cizí měně a s přeloženými číselníky...

.

Potřebujete export na míru?


Výběr zájezdů a termínů do XML exportu

Náš systém Vám umožňuje zvolit si, které zájezdy a konkrétní termíny nechcete poskytovat provizním prodejcům a na prodejní portály (Sdovolená.cz). Výběr zájezdů provedete jednoduchým zaškrtnutím v administraci. Pro zjednodušení jsme připravili řadu automatických pravidel.

Jak zájezdy a termíny vybrat

V administraci pro vkládání zájezdů najdete několik speciálních skupin, které slouží pro omezení výběru zájezdů zasílaných provizním prodejcům a na portály (Sdovolená.cz). Pokud zájezdy do některé z těchto skupin zařadíte, nebudou se do příslušného XML exportu generovat. Změny se projeví v exportních datech do druhého dne.

Výběr na úrovni termínů

Z provizního prodeje můžete vyřadit nejen celé zájezdy, ale i konkrétní termíny. Pokud do skupiny zaškrtáte pouze několik jeho termínů, pak bude zájezd prodejcům odeslán, ale bez těchto termínů.


XML export na portály (Sdovolená.cz) a prodejní systémy

V průběhu roku 2011 byl spuštěn prodejní portál Sdovolená.cz společnosti Seznam.cz. Na portál exportujeme zájezdy řady našich partnerských cestovních kanceláří a vlastnosti exportu průběžně vylepšujeme. Například si můžete vybrat, které zájezdy a termíny máme na portály odeslat a které nikoli. Seznam nabídek můžete kdykoli měnit, změny se promítnou do dat do druhého dne.

Odkaz na detail zájezdu a rezervaci

Zájezdy prezentované na portálech často odkazují návštěvníky pro rezervaci přímo na stránky cestovní kanceláře. Proto musíme ke každému termínu uvádět v exportu i odkaz na detail zájezdu a rezervaci na Vašem webu. Pokud máte od nás i webové stránky, pak je to hračka. Pokud Vám ale spravuje web někdo jiný, požádejte ho o pravidla pro generování URL adresy na detail zájezdu a rezervace, bude-li to možné, budeme odkazy do exportu také přidávat.
zajezdy.jpg


Jak vložit zájezdy do systému

Spravujte si svoji nabídku přímo u nás v systému...

Svoji nabídku si můžete spravovat přímo u nás v systému. XML exporty Vám obratem připravíme. Jakmile vložíte zájezdy k nám do databáze, můžeme je dále využít a ušetřit Vám spoustu práce s editací nabídky jinde. Nad katalogem zájezdů Vám rádi postavíme nové webové stránky a zajistíme další podporu prodeje (affiliate prodej, prodej na našich prodejních portálech, hromadný mailing a další). Pokud své zájezdy v systému upravíte, změny se všude ihned projeví.

Pracujete v jiném prodejním systému a od nás chcete zajistit kompletní XML export?

Pracujete v některém rezervačním či prodejním systému, který Vám umožňuje data v nějaké formě vyexportovat? Zašlete nám na podpora@opentravel.cz přístup k Vašemu exportu a informace o tom, jak často se data aktualizují. Budeme Vás kontaktovat a domluvíme zařazení zájezdů do systému. Import a aktualizace zájezdů probíhá v pravidelných intervalech. XML exporty Vám ihned poté připravíme.

administrace1.png

Kolik příprava XML exportů stojí

Služba je zpoplatněna podle počtu zájezdů ve Vaší nabídce. Zájezdem rozumíme hotel/ubytovací kapacitu/program se seriálem všech termínů v průběhu sezony. Ceny jsou platné při objednání na celý rok.

kategorie do 50 zájezdů 250 Kč/měsíc
kategorie do 200 zájezdů 500 Kč/měsíc
kategorie do 500 zájezdů 750 Kč/měsíc
kategorie do 1000 zájezdů 1000 Kč/měsíc
kategorie do 2000 zájezdů 1500 Kč/měsíc
Uvedené ceny jsou bez DPH.
.

Potřebujete XML exporty Vašich zájezdů?