Severní pól nejluxusnějším ledoborcem světa

0
Foto - Ledoborcem na Severní pól Foto - Ledoborcem na Severní pól Foto - Ledoborcem na Severní pól Foto - Ledoborcem na Severní pól Foto - Ledoborcem na Severní pól Foto - Ledoborcem na Severní pól Foto - Ledoborcem na Severní pól Foto - Ledoborcem na Severní pól Foto - Ledoborcem na Severní pól Foto - Ledoborcem na Severní pól Foto - Ledoborcem na Severní pól Foto - Ledoborcem na Severní pól Foto - Ledoborcem na Severní pól Foto - Ledoborcem na Severní pól Foto - Ledoborcem na Severní pól Foto - Ledoborcem na Severní pól Foto - Ledoborcem na Severní pól Foto - Ledoborcem na Severní pól Foto - Ledoborcem na Severní pól Foto - Ledoborcem na Severní pól Foto - Ledoborcem na Severní pól Foto - Ledoborcem na Severní pól Foto - Ledoborcem na Severní pól Foto - Ledoborcem na Severní pól Foto - Severní pól nejluxusnějším ledoborcem světa Foto - Severní pól nejluxusnějším ledoborcem světa Foto - Severní pól nejluxusnějším ledoborcem světa Foto - Severní pól nejluxusnějším ledoborcem světa

Zájezd pořádá

ESO travel a.s.
Korunovační 22, 17000 Praha

Cena od: 998 000
V nabídce od: 27.02.2024
Kód zájezdu: 9141_101123

.

Chcete-li zájezd zvýraznit na svém webu, zařadit do kolekce, nebo z nabídky zcela vyřadit...

 • ubytování: hotel **ubytování: hotel **
  strava: all inclusivestrava: all inclusive
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy


Ubytování: hotel **

Strava: all inclusive

Doprava: letecky

Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY DO PAŘÍŽE: Poněkud překvapivě se na začátek této jedinečné expedice vydáme do Paříže. Právě z francouzské metropole bude totiž hned nazítří vypraven zvláštní let na Špicberky, odkud vyplujeme vstříc za snem nejednoho cestovatele. Po příletu do Paříže následuje přesun na hotel a ubytování. Odpoledne Vás průvodce pozve na procházku ulicemi "krásky nad Seinou". Při večeři si pak připijeme šampaňským na úspěch naší výpravy. Nocleh v Paříži.

2. den: PAŘÍŽ – LONGYEARBYEN: Po chutné francouzské snídani odlet speciálem Paříž - Longyearbyen. Po příletu do správního centra Špicberků a výchozího bodu Vaší arktické expedice na molo, kde Vás přivítá posádka luxusního ledoborce. Loď Le Commandant Charcot Vás ohromí nejen svým vzezřením - vskutku na ledoborec nenarazíme každý den. Od prvních momentů si Vás bude hýčkat pozorný personál a v příjemných interiérech s vytříbeným designem a nejmodernějším vybavením Vám nebude ke spokojenosti nic chybět. Tento ledoborec zkrátka v ničem nezaostává za těmi nejluxusnějšími plavidly, která dnes brázdí světová moře. Po ubytování ve vkusně zařízených suitách můžete vyrazit na orientační prohlídku lodě a poté se již pomalu rozběhne program hlavní části cesty - představení nejdůležitějších členů posádky následované uvítací večeří, po které si můžete vyjít na venkovní palubu a vstřebat plnými doušky první dojmy. V tu chvíli již budete proplouvat Isfjordem a obdivovat strmé vrcholy pobřežních hor nebo vyhlížet, zda loď z rozmaru nedoprovázejí velryby.

3. den: PODÉL ŠPIČATÝCH HOR: Špicberky, největší ostrov stejnojmenného souostroví, jehož název znamená v němčině „špičaté hory“, jsou posledním kouskem pevniny na cestě k severnímu pólu. Pak již následuje vysoká Akrtida, jak se říká oblasti s téměř nulovou vegetací, která vystřídá scenérii letní tundry. Pozvolna se blížíme k ledovému příkrovu. Ještě před tím však narazíme na mimořádně působivé pobřeží tohoto souostroví. Tvoří jej tisícileté ledovce, rozeklané vrcholky hor či hluboké fjordy, které jsou domovem hojné zvířeny, zejména mořské fauny a ptactva. Fotoaparáty v pohotovosti!

4. - 8. den: SEVERNÍM LEDOVÝM OCEÁNEM VSTŘÍC CÍLI: Plavba v kurzu 0° a probíjení se zamrzlým Severním ledovým oceánem. Chvíle napětí z objevení nových horizontů nedá cestovateli spát, proto je zde přednáškový program a fotografické či jiné kurzy. Využijte těchto možností. Již brzy budete moci zúročit nabyté znalosti a dovednosti v praxi. Moment, kdy příď ledoborce poprvé prorazí neposkvrněnou vrstvu ledu, patří bez přehánění k nezapomenutelným zážitkům. Plavba ledovým polem je překvapivě pestrým představením. Zkušený kapitán naviguje napříč měnící se ledovou strukturou. Někdy se loď hrubou silou probíjí vpřed, jindy prořízne poddajně křupající led jako nůž marcipánovou polevu, aby na jiném místě využila k ničím nerušené plavbě polynjí – trhlin v souvislém ledu s volným mořem, které lemují nakupené ledové kry, tzv. torosy. Na ledových planinách se mohou vyskytnout tuleni a lední medvědi, a tak se nám uprostřed driftujícího ledu může naskytnout syrové divadlo, když se věčně hladovému pánu Arktidy podaří tuleně ulovit.

9. den: SEVERNÍ PÓL 90°00’00”: A je to tady! Magický vršek naší planety, sen mnoha dobrodruhů a odvážlivců, kteří ve velké míře za svoji touhu zaplatili životem. To bylo kdysi. Ještě před pouhými sto lety neprobádané a zcela nedostupné místo. Magické místo, jehož tajemná krása jakoby pocházela z jiných světů. Bod, kolem kterého se doslova otáčí celý svět. Bod, kde v tiché nehybnosti stojí i hvězdy a kde všechny cesty vedou na jih. Není mnoho vyvolených, kteří měli tu možnost stanout na severním zeměpisném pólu. A Vy se dnes zařadíte mezi hrstku těchto šťastlivců! Výstup z ledoborce na ledovou pláň, na bodě se souřadnicemi 90°0'0'' je vztyčen polární ukazatel a pak následuje fotografování a vychutnávání si onoho okamžiku. Na oslavu se připravuje pravé polárnické barbecue, a ač je to neobvyklé, tak pokyn před výstupem zní: plavky s sebou! Nejsevernější koupaliště světa se jen pro ten dnešní den zrovna otevírá, byť je určeno hlavně pro otužilce. Ale kdo by nezkusil pár temp v chladné průzračné vodě na vrcholu planety? Koho tato výjimečná koupel neláká, může si dopřát koupel ve vyhřívaném bazénu přímo na zádi lodi, z něhož je krásný výhled na polární panorama, nebo se pokochat pohledem na pól z okna dokonale vyhřáté lodní sauny. Neobyčejnou zkušeností je také možnost projít se po ledu kolem ledoborce a osahat si a vstřebat naplno jeho rozměry. A než ledoborec zamíří zpět na jih, je třeba se ještě dosyta nabažit tohoto místa uprostřed proměnlivé ledové pláně. Zítra a kdykoliv v budoucnu to už zde bude jiné, díky oceánskému driftu se ledy v tomto zeměpisném bodě neustále posouvají, Váš severní pól, ten Váš dnešní pól, který si odvážíte ve vzpomínkách, ale už zůstane napořád tím, čím byl dnes. Životním zážitkem.

10. - 14. den: KURZ JIH: Cestou ze severní točny se za Vaším domovem ve vysoké Arktidě – ledoborcem Le Commandant Charcot – zavírají ledy a kompas ho vede téměř přímo na jih. Plavbu lze samozřejmě využít k relaxaci, tříbení nabytých dojmů a zážitků. Buďte však připraveni kdykoli vyjít na palubu či balkón Vaší kajuty. Častým doprovodem totiž velmi pravděpodobně budou opět četné druhy velryb, tuleňů a dalších zástupců severské fauny. A dokud popluje loď ledem, mezi krami či kolem pořebží, lze stále zahlédnout také ledního medvěda, kterak jako osamělý poutník či v doprovodu drahé polovičky a potomků neúnavně hlídkuje na ledové pláni a hledá tučný úlovek.

15. - 16. den: ŠPICBERKY - VE STOPÁCH INUITŮ: Když se na obzoru začnou rýsovat vrcholy špicberských pobřežních masivů, budou nám připadat již jako naši dobří známí. Po jedinečném počinu dobytí severního pólu je však preci jen uvidíme v trochu jiném světle. Najednou nás přivítá svět severské přírody na vrcholu léta, na vrcholu každoročního koloběhu a my si můžeme vychutnat jeho překvapivou mnohotvárnost a neobyčejnou pestrost špicberské květeny, kterou bezstarostně spásají sobi, zatím co se na plážičkách a luzích se kolébají husy krátkozobé, jež z povzdáli sleduje polární liška či zajíc. Dovolí-li podmínky, jistě se vydáme na krátký výsadek, abychom si připomněli náš suchozemský původ a naplno se rozloučili s panenským a krásným dalekým severem. Pro zájemce jsou připraveny také kajaky. Pod vedením zkušeného průvodce se tak budete moci vydat do pobřežních vod po způsobu původních obyvatel, kteří tohoto jednoduché plavidlo využívají již tisíce let, nebo si vyzkoušet chůzi na sněžnicích (kapacita obou aktivit je omezena).

17. den: PAŘÍŽ – PRAHA: Po snídani se v Longyearbyenu rozloučíme s posádkou. Následuje transfer na letiště a odlet zpět do Paříže a do Prahy, do Podolí, do lékárny…

Termíny a ceny

21.07. - 06.08.25 pondělí - středa
all inclusive letecky (Praha)
998 000 Kč
cena za 17 dní (15 nocí)

Cena obsahuje

 • leteckou přepravu Praha – Paříž – Praha
 • let Paříž - Longyearbyen
 • 1x noc v hotelu 5* v Paříži se snídaní
 • 15 x nocleh na lodi v kajutě Prestige s balkonem (či jiné vybrané kajutě)
 • All Iclusive služby 24 h denně
 • Room service 24 h denně
 • Wi-fi (není garantováno v Arktických vodách)
 • poštovní služby
 • všechny výlety na pevninu, výlety čluny zodiac
 • zkušeného arktického průvodce, který povede přednášky a výlety
 • zapůjčení vodotěsné expediční obuvi či sněžnic (dle aktivity)
 • nepromokavou expediční bundu
 • transfery

Cena neobsahuje

 • pojištění léčebných výloh se speciální doložkou pro Arktidu
 • fakultativní aktivity a spropitné personálu lodi 180 EUR/osoba NA TENTO ZÁJEZD SE NEVZTAHUJÍ ŽÁDNÉ SLEVY
(Popis zájezdu byl aktualizován 13.03.2024)