To nejlepší z Istanbulu + STAROBYLÁ ČTVRŤ BALAT + NEJVĚTŠÍ MEŠITA CAMLICA (letec

0
Foto - To nejlepší z Istanbulu + STAROBYLÁ ČTVRŤ BALAT + NEJVĚTŠÍ MEŠITA CAMLICA (letec Foto - To nejlepší z Istanbulu + PALÁC TOPKAPI + BURSA (letecky z Prahy) Foto - To nejlepší z Istanbulu + STAROBYLÁ ČTVRŤ BALAT + NEJVĚTŠÍ MEŠITA CAMLICA (letec Foto - To nejlepší z Istanbulu + STAROBYLÁ ČTVRŤ BALAT + NEJVĚTŠÍ MEŠITA CAMLICA (letec Foto - To nejlepší z Istanbulu + STAROBYLÁ ČTVRŤ BALAT + NEJVĚTŠÍ MEŠITA CAMLICA (letec Foto - To nejlepší z Istanbulu + STAROBYLÁ ČTVRŤ BALAT + NEJVĚTŠÍ MEŠITA CAMLICA (letec Foto - To nejlepší z Istanbulu + STAROBYLÁ ČTVRŤ BALAT + NEJVĚTŠÍ MEŠITA CAMLICA (letec Foto - To nejlepší z Istanbulu + STAROBYLÁ ČTVRŤ BALAT + NEJVĚTŠÍ MEŠITA CAMLICA (letec Foto - To nejlepší z Istanbulu + STAROBYLÁ ČTVRŤ BALAT + NEJVĚTŠÍ MEŠITA CAMLICA (letec Foto - To nejlepší z Istanbulu + STAROBYLÁ ČTVRŤ BALAT + NEJVĚTŠÍ MEŠITA CAMLICA (letec Foto - To nejlepší z Istanbulu + STAROBYLÁ ČTVRŤ BALAT + NEJVĚTŠÍ MEŠITA CAMLICA (letec Foto - To nejlepší z Istanbulu + STAROBYLÁ ČTVRŤ BALAT + NEJVĚTŠÍ MEŠITA CAMLICA (letec Foto - To nejlepší z Istanbulu + STAROBYLÁ ČTVRŤ BALAT + NEJVĚTŠÍ MEŠITA CAMLICA (letec Foto - To nejlepší z Istanbulu + STAROBYLÁ ČTVRŤ BALAT + NEJVĚTŠÍ MEŠITA CAMLICA (letec Foto - To nejlepší z Istanbulu + STAROBYLÁ ČTVRŤ BALAT + NEJVĚTŠÍ MEŠITA CAMLICA (letec Foto - To nejlepší z Istanbulu + STAROBYLÁ ČTVRŤ BALAT + NEJVĚTŠÍ MEŠITA CAMLICA (letec Foto - To nejlepší z Istanbulu + STAROBYLÁ ČTVRŤ BALAT + NEJVĚTŠÍ MEŠITA CAMLICA (letec Foto - To nejlepší z Istanbulu + STAROBYLÁ ČTVRŤ BALAT + NEJVĚTŠÍ MEŠITA CAMLICA (letec Foto - To nejlepší z Istanbulu + STAROBYLÁ ČTVRŤ BALAT + NEJVĚTŠÍ MEŠITA CAMLICA (letec Foto - To nejlepší z Istanbulu + STAROBYLÁ ČTVRŤ BALAT + NEJVĚTŠÍ MEŠITA CAMLICA (letec

Zájezd pořádá

Radynacestu, s.r.o.
Chelčického 531/3, 70200 Ostrava - Moravská Ostrava

Turecko / Istanbul
Cena od: 22 990
V nabídce od: 24.02.2024
Kód zájezdu: 14994I

.

Chcete-li zájezd zvýraznit na svém webu, zařadit do kolekce, nebo z nabídky zcela vyřadit...

 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Pobytové zájezdy

Orientální zážitky z první ruky… Vychutnáte si toulky starověkou Konstantinopolí, mešitu Camlica, největší v Turecku, i vůni istanbulských bazarů. Prozkoumáte komnaty a harém paláce Topkapi. Odpočinete si při plavbě po Bosporu i v malebné čtvrti Balat. Užijete si výhled z futuristické věže i z kopce Pierre Loti. Ponořte se do osmanské i moderní architektury a poznejte Istanbul!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 23 cm a max. hmotnosti 8 kg (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Plavba lodí po Bosporu

Dospělý 840.00 Kč
Dítě 720.00 Kč

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění


Ubytování: hotel ***
ubytování v hotelu v jednolůžkových, dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích
ubytování v menších pokojích s vlastním sociálním zařízením

Strava: snídaně
snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Doprava: letecky

Program zájezdu

1. den: Po příletu do Istanbulu a ubytování nás čeká procházka na Galatský most a po starověké Kostantinopoli, kde nemineme Modrou mešitu a chrám Hagia Sophia. Se zájemci si dáme také výbornou večeři. Dle letového řádu odlet z Prahy a v odpoledních hodinách přílet do Istanbulu. Poté přejezd objednaným transferem na hotel a následné ubytování. Po výměně peněz se projdeme na  Galatský most . V roce 1502 vypsal sultán Bajezid II. soutěž na stavbu mostu, do níž se přihlásili i  Leonardo da Vinci a Michelangelo Buonarotti , ale z realizace návrhů nakonec sešlo. Má dvě patra, po horním vede silnice a spodní tvoří promenáda lemovaná obchody a restauracemi. Most je zvedací, aby mohly lodě z Bosporu vplouvat do  Zlatého rohu . Zde si dáme se zájemci společnou výbornou večeři.  Po večeři nás čeká  procházka po starověké Konstantinopoli , na Sultanahmet, kde uvidíme jednu z nejobdivovanějších dominant Istanbulu – Modrou mešitu sultána Ahmeta I. se šesti minarety, nádherně nasvícený chrám Hagia Sophia nebo Hipodrom, největší antické závodiště a nejdůležitější starověké správní centrum , kde budeme moci obdivovat významné památky, jako např.  obelisk z Egypta,   Hadí sloup z Delphi  a  Fontánu Willhelma II .  V případě zájmu a času možnost návštěvy večerní  Hagie Sophie .  Návrat na hotel společně s průvodcem nebo individuálně.

2. den: Dnes si prohlédneme palác Topkapi, kde nevynecháme harém nebo pokladnici se sbírkou šperků. Prozkoumáme cisternu Yerebatan i Istanbul z paluby lodi při plavbě po Bosporu.  Po snídani se vydáme na prohlídku pohádkového palácového komplexu Topkapi. Toto velkolepé sídlo sloužilo jako politické centrum osmanské říše .  V paláci uvidíme  luxusní pavilony, sněmovnu dvorní rady, audienční komnatu , kde sultán přijímal velkovezíry i vyslance z ciziny, ale zejména  pokladnici s rozsáhlou sbírkou šperků  a dalších cenností, jako například slavnou zlatou dýku z Topkapi. Nenecháme si ujít ani harém, který nabízí jedinečnou a fascinující příležitost nahlédnout do zdejšího života. Harémový komplex se nachází na šesti podlažích , z toho je jen jedno přístupné veřejnosti. Harém nesloužil jen jako ubikace pro konkubíny, ale nacházely se zde i  bohatě zdobené soukromé komnaty panovnické rodiny, škola, nemocnice, mešita, prádelna a lázně . Po prohlídce paláce se vydáme znovu ke známému Hipodromu, který sloužil jako centrum veškerého kulturního dění Byzantské říše a byl využíván i jako závodiště s vozy taženými koňmi. Dnes slouží spíše jako místo k relaxaci a najdete zde několik památek a ruin z dob minulých, jako je  Egyptský obelisk, zvaný také Theodisův obelisk , a další. Procházkou dojdeme dále až k Modré mešitě   (pokud nám to čas dovolí, navštívíme i interiéry mešit) a chrámu Hagia Sophia. Tento nádherný   byzantský kostel  je jedním z nejkrásnějších a největších architektonických děl na světě, proto byl také nominován na osmý div světa. Dále nás čeká slavná cisterna Yerebatan. Cisterna jsou rozsáhlé podzemní prostory , které nechal postavit císař Justinián v roce 532. Její klenbu podepírá celkem 336 sloupů s nádherně zdobenými hlavicemi , přičemž řada z nich byla získána ze zřícených antických chrámů. Je  nejstarší dochovanou byzantskou cisternou v Istanbulu . Měla zásobovat Velký palác a okolní budovy, nicméně když byzantští císařové opustili Velký palác, byla cisterna uzavřena a na dlouhá léta upadla v zapomnění. Zrekonstruována, vyčištěna a znovu otevřena byla až v roce 1987. Dnes patří díky své působivé atmosféře mezi největší turistické atrakce. V odpoledních hodinách vyplujeme se zájemci na vyhlášenou plavbu po Bosporu  k Zlatému rohu , při které budeme mít možnost vychutnat si krásy velkolepých paláců a nejluxusnějších osmanských vil Yali mezi evropskou a asijskou   částí Istanbulu. Po plavbě zavítáme na návštěvu do  ráje pro labužníky , do proslulého  Egyptského bazaru , kde nás omámí vůně orientu s nepřeberným množstvím  koření, kávy, čajů, baklavy  a všelijakých pochoutek.  Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně.

3. den: Dnešek věnujeme předměstí Kadiköy, kde si prohlédneme Süleymanovu mešitu, a malebné čtvrti Galata s její typickou historickou atmosférou. Za nákupy vyrazíme na slavný Velký bazar. Po snídani se vydáme na předměstí Kadiköy , které je populární obytnou oblastí pro etnické minority Istanbulu, jako jsou Řekové, Arméni a další. Na první pohled jde o obyčejnou městskou část, ale zdání klame. Předměstí Kadiköy je pravděpodobně jedno z nejstarších částí Istanbulu , respektive je starší než samotný Istanbul, protože zde již v antice stály osady Chrysopolis a Khalkedon. Najdeme zde  obchody, restaurace, místní trh, kina i bary .  Po procházce v Kadiköy uvidíme  Süleymanovu mešitu , která byla postavena slavným architektem Sinanem na počest jednoho z nejvýznamnějších osmanských sultánů Süleymana Nádherného  a jeho ženy Roxalany .  Nevynecháme ani Velký bazar, jeden z nejstarších a největších krytých trhů na světě . Právě zde budou milovníci orientu a nákupů jako v ráji. Příjemně omámeni orientální vůní si zde budete moci  vyzkoušet smlouvání  při  popíjení tradičního tureckého čaje  ve  více než 3 tisících obchodech  se suvenýry, textilem, kůží, zlatem nebo koberci. Poté se přesuneme do malebné čtvrti Galata, původně vybudované pro janovské obchodníky, která si stále zachovává svůj  typický charakter  s mnoha působivými náměstími,  křivolakými ulicemi s neoklasicistními domy, obchody a restauracemi . Uvidíme  Galatskou věž  a procházkou dojdeme na  Taksimské náměstí . Vychutnáme si také výstavní hlavní třídu Istiklal  a podíváme se k oblíbenému centru intelektuálů „Cicek Pasaji“ . Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně. 

4. den: Budeme objevovat moderní i historické skvosty města. Vyšlápneme na kopec Pierre Loti, poznáme krásnou čtvrť Balat i největší mešitu v Turecku. Na závěr si užijeme výhledy z věže Camlica. Po snídani se objednaným transferem vydáme do čtvrti Eyup neboli Eyüpsultan . Čtvrť je pojmenována podle přítele proroka Mohammada, který se jmenoval Abu Ayyub al-Ansari, což Turci vyslovují zjednodušeně jako Eyüp. Ayyub padl při prvním arabském obléhání Konstantinopole v letech 674–678. Nejprve se vydáme na kopec Pierre Loti , perfektní útočiště pro ty, kteří zatouží po klidnější atmosféře, daleko od shonu města. Kopec Pierre Loti byl pojmenován po francouzském spisovateli Julienu Viaudovi (alias Pierre Loti) píšícím o svých cestách a zážitcích v Istanbulu. Na kopci se nachází stejnojmenná kavárna s dechberoucími výhledy na záliv Zlatý roh  a celý Istanbul. Čtvrť Eyup láká turisty nejen na lanovou dráhu, ale i na mnohé historické památky, jako je  mešita Eyüp Sultan či  jedno z nejstarších pohřebišť v Istanbulu – Eyüpský hřbitov , kde je pohřben například předposlední sultán Mehmed V. a jeho rodina, vojenští vůdci,vědci, umělci anebo básníci. Dále se podíváme do čtvrti Balat , jedné z nejstarších čtvrtí v Istanbulu, která se nachází v evropské části města. Jsou pro ni typické krásně barevné domečky. Některé z nich mohou být až 200 let staré. Balat je ale proslulá především tím, že je starou židovskou čtvrtí . Koncem 15. století totiž  sultán Beyazid II.  nabídl domov židovským uprchlíkům ze Španělska prchajících před inkvizicí. Během několika století se ve čtvrti Balat usídlili nejen zástupci Židů, ale i jiných národností. Koncem 20. století se Balat stal nejkosmopolitnější čtvrtí města , kde vedle sebe v míru a pokoji žili jak židé, Arméni, řečtí křesťané, tak i muslimové. Dnes je čtvrtí spíše muslimskou, ale zachovala si svůj kosmopolitní ráz. Naše kroky budou dále vést do asijské části Istanbulu, k největší mešitě v Turecku –   Camlica . Základy mešity se šesti minarety byly postaveny v srpnu 2013 a první návštěvníky přivítala v březnu 2019. Nová mešita se ihned stala symbolem města . Celá stavba je velmi propracovaná s úchvatnými detaily snoubící jak moderní prvky, tak i prvky osmanské a seldžucké architektury. Majestátní kupole mešity je až 72 metrů vysoká a má představovat 72 národností žijících v Istanbulu . Kapacita mešity je také až obdivuhodná, jelikož mešita pojme až 63 tisíc věřících.  Jakmile budeme nasyceni atmosférou krásné moderní mešity, čeká nás jiná nová majestátní budova města, a to televizní a radiová věž Camlica .  Věž Camlica, která měří 369 metrů , byla otevřena v roce 2020, a nabízí dechberoucí výhledy na město v 360 ° . Součástí věže je kavárna, restaurace , obchůdky, ale také  malé 4D kino lákající na krátkometrážní film, ve kterém se můžete doslova proletět městem. K večeru návrat na hotel.

5. den: Tento den bude věnován především individuálnímu programu a případnému nákupu suvenýrů. Podle letového řádu se přesuneme na letiště a odletíme zpět do Prahy.

Termíny a ceny

červenec 2024

10.07. - 14.07.24 středa - neděle
snídaně letecky
22 990 Kč
cena za 5 dní

říjen 2024

30.10. - 03.11.24 středa - neděle
snídaně letecky
22 990 Kč
cena za 5 dní

Cena obsahuje

 • letenka Praha – Istanbul – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo a odbavované dle pravidel pro přepravu zavazadel (viz níže)
 • doprava letiště – hotel – letiště
 • doprava na výlet do Eyupu, Balatu a k mešitě Camlica
 • 4x ubytování ve 3* hotelu
 • 4x snídaně
 • služby místního průvodce
 • služby průvodce (mimo individuální volno)

Cena neobsahuje

 • zavazadlo za příplatek dle podmínek pro přepravu azvazadel
 • cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
 • přesuny v Istanbulu místní dopravou
 • vstupné na místě (včetně mešity Camlica, Balatu a Eyupu)
 • bakšišné: cca 10 EUR/pobyt
 • doporučené kapesné: přibližně 300 EUR (včetně vstupného a dopravy na místě)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 000 Kč
(Popis zájezdu byl aktualizován 20.04.2024)