Rakousko - Solná Komora

0
Rakousko - Hallstatt , foto M. Jedličková Poznávací zájezd Rakousko - Gmunden - zámek Ort Poznávací zájezd Rakousko - Hallstatt Poznávací zájezd Rakousko - Salcburk Poznávací zájezd Rakousko - Solná komora Poznávací zájezd Rakousko - Solná komora - Hallstatt Rakousko - Hallstatské jezero Rakousko - jezero Hallstatt, pohled z Dachsteinu Turistika Rakouské Alpy - Dachstein Turistika Rakouské Alpy - Dachstein Turistika Rakouské Alpy - Dachstein - jezero Gosausee Turistika Rakouské Alpy - jezero Gosausee Turistika Rakouské Alpy - Solná komora Turistika Rakouské Alpy - Solná komora Turistika Rakouské Alpy - Solná komora

Zájezd pořádá

REDOK TRAVEL s.r.o.
Nám. Míru 19, 56802 Svitavy

Rakousko
Cena od: 14 690
V nabídce od: 04.08.2023
Kód zájezdu: A665-24

.

Chcete-li zájezd zvýraznit na svém webu, zařadit do kolekce, nebo z nabídky zcela vyřadit...

 • ubytování: různéubytování: různé
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy

Solná komora je naprosto unikátní oblastí Rakouska s nespočtem jezer, vysokých hor, především pak soli, která se tu těžila již v dobách dávného keltského osídlení. Užijte si dovolenou v Solné komoře s ubytováním v Bad Goisern, které bylo pro udržování starých zvyků a tradic zařazeno na seznam kulturního dědictví UNESCO. Každý den nás program zavede k některému z jezer, kde se můžeme věnovat turistice, koupání a relaxaci. Užijte si pobyt v Solné komoře, pobyt mezi jezery a horami. V ceně volný vstup do akvaparku v Abtenau.

Zájezd provází Ing. Naděžda Šauerová

Gmunden – zámek Ort – Bad Ischl – Abtenau – Gossauská komora – Hallstatt – Krippenstein - vyhlídka Pět prstů – St. Wolfgang – Schafberg – Bad Aussee – solný důl Altaussee - Toplitzsee – Salcburk

Na co se můžete těšit: Výjezd parní lokálkou na Schafberg
Visuté vyhlídky nad městem Hallstatt a Pět prstů
Tajemství nacistických pokladů v Solné komoře

Doporučujeme: Výjezd parní lokálkou na Schafberg
Visuté vyhlídky nad městem Hallstatt a Pět prstů
Tajemství nacistických pokladů v Solné komoře


Ubytování: různé
hotel***

UBYTOVÁNÍ
- 5x ubytování v hotelu
- Hotel *** nabízí stylově vybavené dvou a třílůžkové pokoje (1x rodinný pokoj pro 4 os.) s vlastním příslušenstvím, balkonem, Sat-TV, trezorem a bezplatným internetem. Hotelovým hostům je k dispozici sauna zdarma a volný vstup do aquaparku v Abtenau. 2x týdně hraje večer na náměstí v Abtenau živá hudba.
CK si vyhrazuje právo změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.


800x600Normal
0


21


false
false
false

CS
X-NONE
X-NONEMicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Normální tabulka";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:"Times New Roman",serif;}


STRAVOVÁNÍ
5x polopenze - snídaně formou bufetu, večeře 3chodové menu. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Strava: polopenze

Doprava: autokarem
Nástupní místa: 16.07. - 21.07. Odjezd A, E

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Program zájezdu

1. den: Dopoledne odjezd přes České Budějovice (11:00 hod) do Rakouska. Návštěva města GMUNDEN na jezeře Traunsee, které bývalo hlavním překladištěm soli. Dnes je známé zajímavou zvonkohrou na náměstí, typickou bílo-zelenou keramikou ale především jezerním zámkem ORT , spjatým s nespoutanou osobností Jana Salvátora Toskánského. Prohlídka lázeňského střediska BAD ISCHL se slavnou Císařskou vilou, popřípadě zájemci mají možnost vyzkoušet zdejší věhlasné solné lázně. V podvečer příjezd na ubytování a večeři do hotelu v horském středisku ABTENAU .

2. den: Výlet do GOSSAUSKÉ KOMORY – příjemná turistika podél jezera GOSAUSEE a GOSAULACKE k Hornímu jezeru Gosausee s fantastickými výhledy na rozeklané vápencové, ledovcem pokryté věže Dachsteinu. Tuto oblast vyhledávala ke svým dlouhým procházkám i císařovna Alžběta "Sisi". Travnaté břehy jezera Gosausee a průzračně čistá voda jsou jako stvořené ke koupání. Odpoledne návrat do Abtenau a možná relaxace a koupání v akvaparku. Večeře a nocleh v hotelu.

3. den: Výlet do malebného hornického městečka HALLSTATT , ležícího ve strmém svahu nad Hallstattským jezerem. Po prohlídce města, vyjedeme zubačkou k visuté vyhlídkové plošině nad městem. V okolí jezera se nám nabízí řada dalších zajímavých aktivit, dle přání a chuti každého. Koupání a relaxace na ostrově v Hallstattském jezeře, vyhlídková plavba po jezeře, výjezd lanovnou na vrchol KRIPPENSTEIN (2108 m) s nespočtem turistických tras s výhledy na Dachsteinský ledovec. Úchvatný je výhled na jezero z visuté vyhlídky PĚT PRSTŮ . Odpoledne návrat do hotelu, večeře.

4. den: Výlet k jezeru WOLFGANGSEE . Prohlídka starobylého městečka ST. WOLFGANG , zdejší poutní kostel ukrývá zcela unikátní gotický deskový oltář od středověkého Mistra Pachera. Pro zájemce výjezd parní lokálkou nebo pěší výstup na vrchol skalního štítu SCHAFBERG (1783 m) s fantastickým výhledem na celou oblast Solné komory. Odpoledne koupání a relaxace u jezera Wolfgangsee . Návrat na ubytování, večeře.

5. den: Výlet k jezerům v okolí lázeňského města BAD AUSSEE , návštěva solného dolu Altaussee , kde byly na sklonku války ukryty umělecké sbírky Adolfa Hitlera pro plánované muzeum v Linci (film "Památkáři"). Autobusem kolem nejfotogeničtějšího rakouského jezera GRUNDELSEE a následný výšlap k jezeru TOPLITZSEE . Již 75 let jsou zde hledány poklady, které nacisté na konci války do jeho vod skryli. Možnost koupání a relaxace, popřípadě vyhlídkové plavby. Večer návrat na ubytování.

6. den: Po snídani projdeme divokou soutězku LAMMERSKÉ PECE . Odpoledne SALCBURK (UNESCO), perla mezi horami. Prohlídka historického centra města – rušné náměstí Domplatz s velkolepou katedrálou, Mozartův rodný dům, náměstí Residenzplatz, Getreidegasse, jedna z nejmalebnějších a nejrušnějších ulic historického centra, zahrady zámku Mirabel. Pro zájemce výjezd lanovkou do pevnosti Hohensalzburg a následná prohlídka. Odjezd, návrat do ČR v nočních hodinách (Praha cca 22:00 hod).

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • dopravu lux. klim. busem (v případě svozu z nástupních míst k hlavnímu autobusu využívá CK svozová auta nebo prostředky hromadné dopravy ) ,
 • vjezd do Salcburku a Hallstattu,
 • 5x ubytování v stylovém horském hotelu*** – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
 • 5x polopenzi – snídaně formou bufetu, večeře 3chodové volitelné menu a salátový bufet,
 • vstup do akvaparku v Abtenau,
 • průvodce CK

Cena neobsahuje

 • vstupné,
 • fakultativní služby,
 • lanovky a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • Fakultativní příplatek:
 • 1lůžk. pokoj 3000 Kč,
 • komplexní pojištění včetně storna zájezdu 270 Kč
 • Vstupné, platby: ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (z r. 2021) – ceny v EUR (€)
 • Bad Ischl – Císařská vila a zahrady (od 20 os.) 19 €
 • St. Wolfgang – Schafbergbahn – jízdenka T/Z 43,50 €
 • Hallstatt – kostnice 2 €
 • Hallstatt – vyhlídková plavba (cca 50 min.) 15 €, Děti do 13 let 11 €
 • Krippensteinbahn – 3stupňová lanovka T/Z 37,50 €
 • Altaussee – vstup do solného dolu 23 €
 • Salcburk – Hohensalzburg – vstup vč. knížecích pokojů a zubačky T/Z (dospělí) 17,40 €
 • Soutěska Lammerklamm 7 €
 • Salcburk – Mozartův rodný dům (dospělí) 12 €
 • DOPORUČENÉ KAPESNÉ
 • Doporučujeme na vstupy cca 190 €, není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení. Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci "cena zahrnuje" výslovně uvedeno jinak
 • MĚNA A KURZ
 • EURO (značení EUR nebo €), 1 € = cca 26 Kč

Slevy

 • Děti do 9,99 let na přistýlce sleva 3 600 Kč, do 13,99 let na přistýlce 2 100 Kč
(Popis zájezdu byl aktualizován 16.12.2023)