soukromá plavba plachetnicí My Mila s posádkou - Turecká riviéra - Fethiye / Marmaris

0
soukromá plavba plachetnicí My Mila s posádkou - Turecká riviéra - Fethiye / Marmaris

Zájezd pořádá

Floratour s.r.o.
Sokolovská 444/118, 18600 Praha 8

Turecko / Fethiye
V nabídce od: 03.03.2023
Kód zájezdu: 661934

.

Chcete-li zájezd zvýraznit na svém webu, zařadit do kolekce, nebo z nabídky zcela vyřadit...

  • ubytování: loď / jachtaubytování: loď / jachta
    strava: bez stravystrava: bez stravy
    doprava: bez dopravydoprava: bez dopravy
    • Plavby

Plavba na plachetnici My Mila s kapitánem a posádkou (cena za 8 osob). Žádný z účastníků tedy nemusí mít kapitánské zkoušky. Naše Modré plavby probíhají podél turecké riviéry z mariny města Fethiye k městům Marmaris nebo Antalya.

Kdysi antická Lýkie je jedním z nejmalebnějších regionů s nejzachovalejší přírodou Turecka, kde se vystřídalo mnoho civilizací a kultur, které tu zanechaly svou stopu.

27 m dlouhá plachetnice disponuje osmi dvoumístnými kajutami pro klienty. Každá kajuta je vybavena mj. dvoulůžkem, koupelničkou se sprchou a WC. K dispozici je salónek s barem a plně vybavená kuchyň.
Anglicky mluvící kapitán a posádka mohou zajistit plnou penzi dle dohody za příplatek.

Plánovaná trasa plavby může být po dohodě s kapitánem upravena dle přání hostů.

Plavby mohou být ideálně kombinované s klasickým pobytem u moře. Nejbližší letiště jsou Antalya, Dalaman a Bodrum.


Ubytování: loď / jachta

Strava: bez stravy

Doprava: bez dopravy

Program zájezdu

1. den: Naše Modré plavby probíhají podél turecké riviéry z mariny města Fethiye k městům Marmaris nebo Antalya. Plánovaná trasa plavby může být po dohodě s kapitánem upravena dle přání hostů. Příklad osmidenní plavby: Fehiye ; zátoka Karacaören; ostrovy Karacaören a Svatého Mikuláše Po nalodění uvítací koktejl a instrukce k plavbě. Pak vyplujeme směrem k zátoce ostrova Karacaören, kde poobědváme. Odtud poplujeme k ostrovu svatého Mikuláše. Dle historiků byl zde pohřben svatý Mikuláš. Můžete se vydat na pěší túru ke kostelům z dob raného křesťanství nebo se vykoupat. Místo je též vyhledávané pro vodní sporty. Zde bude podán čaj o páté, později večeře. Strávíme tu první noc.

2. den: zátoka Fırnaz / Kalkan & marina Kaş; zátoka Sıçak & starobylé město Aperlai Vyplutí ráno - snídaně v zátoce Fırnaz / Kalkan - pauza na plavání v zátoce Hidayet. Oběd v marině města Kaş kdysi nazývané Antipellos. Po obědě krátká prohlídka místního bazaru, tak vyplutí do zátoky Sıçak, jedné z nejmalebnějších zátok regionu. Zde se u pobřeží nachází starodávné město Aperlai. Ideální místo pro pauzu na koupání a čaj o páté. Poté poplujeme kolem zátoky Aquarium, jedné z nejúžasnějších v regionu. Večeře a noc zde (2. noc).

3. den: Kekova; potopené město Simena & pevnost Kale; jeskyně korzárů; zátoka Gökkaya Po krátké plavbě snídaně v zátoce Aquarium a pauza na vykoupání v azurovém moři. Nejprve zakotvíme u potopeného města Simena, pak ve městečku Kale. Oběd na pevnosti Simena a túra v okolí. Pauza na plavání v jeskyni pirátů, vodní sporty v zátoce Gökkaya, koupání a večeře. Večer zábava na diskotéce Smugglers Inn, kam se dostanou pouze pasažéři jachet (opce). (3. noc).

4. den: přístav Andriake; antické město Myra / Demre Po krátké plavbě snídaně a pauza na koupání v přístavu Andriake. Naši hosté se též mohou vydat na prohlídku antického města Myra, dnes součástí města Demre. Večeře a noc v přístavu Andriake (4. noc).

5. den: Kekova & potopené město & jeskyně pirátů & zátoka Gökkaya Vyplujeme v 13:00. Po koupání a obědě v jeskyni korzárů poplujeme k ostrovům zátoky Gökkaya Bay. Zde povečeříme a přespíme. možnost se vydat na Disco Smugglers Inn (5. noc).

6. den: zátoka Aquarium; potopené město Simena & pevnost Kale; zátoka Kalkan Fırnaz Poplujeme zpět přes Kaş a prodloužíme si výlet do Kalkan. Po vykoupání v zátoce Fırnaz zde povečeříme pod hvězdami (6. noc).

7. den: Motýlí údolí & Ölüdeniz & ostrov Sv. Mikuláše Vyplujeme velmi brzy a posnídáme na pláži u motýlího údolí. po vykoupání svyplujeme k ostrovům Ölüdeniz a Svatého Mikuláše. Tu se budete moct vydat na túru ke starodávným domkům, koupat se nebo se oddat vodním sportům. Čaj o páté, večeře a noc zde (7.).

8. den: vracíme se do přístavu Fethiye brzy ráno. Snídaně v 08:30. Rozloučení. Konec plavby. • Jednotlivé etapy plavby mohou být pozměněny kapitánem podle počasí a dohody s hosty.

Termíny a ceny

(Popis zájezdu byl aktualizován 06.03.2023)