Arménie

0
2023 Arménie 2023 Arménie 2023 Arménie Foto - Arménie Foto - Arménie Foto - Arménie Foto - Arménie Foto - Arménie Foto - Arménie Foto - Arménie Foto - Arménie Foto - Arménie Foto - Arménie Foto - Arménie Foto - Arménie Foto - Arménie Foto - Arménie Foto - Arménie Foto - Arménie Foto - Arménie

Zájezd pořádá

CK AVETOUR s.r.o.
Počernická 699/62a, 10800 Praha 10

Arménie
Cena od: 36 990
V nabídce od: 26.01.2023
Kód zájezdu: 020823ARM

 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Poznávací zájezd po nejzajímavějších historických a křesťanských památkách Arménie a ochutnáním místní fantastické kuchyně.

Poloha: Dle programu


Ubytování: hotel ***
Dle programu

Strava: polopenze
Polopenze

Doprava: letecky

Program zájezdu

1. den: 2. 8. středa – odlet v 16:25 z Prahy z Letiště Václava Havla přes Vídeň, přílet do Jerevanu v nočních hodinách, okamžitý přesun na hotel, nocleh.

2. den: 3. 8. čtvrtek – snídaně, následuje přejezd do města Ejmiatsin, které bývalo starověkým hlavním městem Arménie. Po cestě grandiózní ruiny třístupňového chrámu Zvartnots (v překladu „Nebeští Andělé“) ze 7. století – jeden z nejslavnějších chrámů v zemi a zároveň nejvyšší křesťanskou stavbou té doby. Po příjezdu do Ejmiatsinu navštívíme křesťanskou katedrálu vybudovanou ve 4. století, jež je údajně nejstarší v celé Arménii. Prohlídka muzea v katedrále – nachází se zde mnoho významných náboženských relikvií, mezi nejzajímavější patří Kopí osudu či svaté kopí – podle legendy jde o kopí, jímž měl římský voják tradičně nazývaný Longinus probodnout bok ukřižovaného Ježíše Krista, kopí bývá též označováno jako Longinovo kopí, tradice říká, že do Arménie ho donesl sv. Tadeáš. Následuje přesun zpět do Jerevanu. Večerní procházka po městě, večeře a nocleh.

3. den: 4. 8. pátek – snídaně, skalní klášter Gegard - ležící asi 60 km od Jerevanu, vysoko v horách, jeden z nejkrásnějších arménských klášterů, je tvořen nevelkým arménským kostelíkem z počátku 13. století a dále souborem podzemních kostelů, vznik kláštera se datuje okolo roku 1215, kdy začala stavba hlavního kostela Matky boží (Astvazazin), oběd v tradičním arménském prostředí s možností vyzkoušet si výrobu tradičního arménského tenkého nekynutého chleba Lavaš, přejezd k pevnosti Garni – nabízí nahlédnout do předkřesťanského období, nachází se v malebné horské oblasti s fantastickými výhledy, pevnost byla postavena ve 3. – 2. st. před Kristem, sloužila arménským králům jako letní sídlo, nedaleko od Garni se nachází jedna z nejznámějších a nejkrásnějších přírodních památek v Arménii - soutěska „Symphony of Stones“. Monument tvoří obrovské symetrické čedičové sloupy vysoké až 50 metrů, které připomínají varhany. Návrat do Jerevanu, individuálně večeře, nocleh.

4. den: 5. 8. sobota – snídaně, neznámější arménský klášter Khor Virap s krásnou polohou na skále nedaleko hranic s Tureckem a především siluetou Araratu v pozadí, právě zde uvěznil pohanský král Tridat III. sv. Řehoře na dlouhých dvanáct let do studně (ta dala klášteru jméno, khor virap znamená „hluboká studna“), poté, co král konvertoval ke křesťanství světce osvobodil, oběd, poté klášter Noravank - založen byl až ve 13. století, o 600 let později než většina arménských klášterů, v minulosti byl důležitým náboženským, kulturním a vzdělávacím centrem, klášter byl postaven nejznámějším arménským architektem Momikem le Vardapetem. V regionu Syunik byla v roce 2010 vybudována nejdelší lanovková dráha na světě (délka 5,7 km), kterou se dostaneme ke klášteru Tatev. Díky které budete moci spatřit nádherné výhledy po okolí. Klášter sehrál důležitou roli, protože se stal významným politickým, duchovním a kulturním centrem. V 10. století zde byla založena škola se zaměřením na humanitní obory. Duchovní síla kláštera a okolí Vás převede do dávných dob. Ubytování Goris, večeře, nocleh

5. den: 6. 8. neděle – snídaně, procházka v Goris, jeskynní vesnice Khndzoresk, do které lze dojít po obřím dřevěném houpacím mostu (adrenalinový zážitek), přesun směrem k Dilijanu, dechberoucí panoramatické výhledy cestou průsmykem Selim. Cestou zastávka v Zorats Karer – archeologické naleziště nedaleko města Sisian. Noraduz – starobylý hřbitov s osmi stovkami kamenných stél s motivem kříže. Nejstarší z nich pocházejí z 12. století. Návštěva rodinné farmy Mikayelyans a ochutnávka unikátních arménských sýrů. Seznámíme se rovněž i se samotnou výrobou. Ubytování v Dilijanu, večeře, nocleh.

6. den: 7. 8. pondělí – snídaně, klášter Haghartsin vybudovaný v 11. – 13. století několika generacemi arménských architektů, rozprostírá se ve Smaragdové nížině v lesích rezervace Dilijan. Kostely sv. Astvatsatsina, sv. Štěpána, sv. Řehoře, pohřební komnata královské rodiny Bagradit a další klášterní budovy jsou zasazeny do okolní nádherné krajiny, které se často přezdívá „Arménské Švýcarsko“. Jezero Sevan – horské sladkovodní jezero v Arménii obklopené horskými hřbety, úžasné panoramatické výhledy cestou průsmykem Selim. Oběd v restauraci nabízející dary jezera. Následuje návštěva pravoslavného kostela Sevanavank nacházejícího se na okraji severozápadního břehu jezera Sevan, který byl původně postaven na ostrůvku, který se postupem času, díky klesající hladině stal poloostrovem. Poté přesun do oblasti Aragatsotn, kde si prohlédneme klášter Sashmosavank, jenž byl postavěn na pravém břehu řeky Kasakh na okraji překrásné soutěsky. Alphabet Park – kamenné monumenty skládající se ze všech 39 písmen arménské abecedy v obřím provedení. Odjezd zpět do hlavního města Jerevanu, individuálně večeře, nocleh

7. den: 8. 8. úterý - snídaně, volný den v Jerevanu, individuálně možnost navštívit některé z místních muzeí - doporučujeme muzeum arménské genocidy, možnost exkurze v destilérce Ararat Brandy Factory, která již od roku 1877 vyrábí tradiční arménský koňak, návštěva tradičních místních trhů - velký výběr výrobků z keramiky, šperků, koberců, ale i čerstvého ovoce, zeleniny, sladkostí nebo sýrů, večeře, nocleh (pokoje k dispozici do cca 2:00 hod.), rychlý přesun na letiště, odlet zpátky do Prahy ve 4:45 hod. přes Vídeň.

8. den: 9. 8. středa – přílet do Prahy na Letiště Václava Havla v 10:35 hod.

Termíny a ceny

02.08. - 09.08.23 středa - středa
polopenze letecky (Praha)
36 990 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

Cena obsahuje

 • oboustranné letecké spojení
 • letištní a bezpečnostní taxy
 • dopravu po Arménii
 • 7x ubytování
 • velmi nadstandardně bohatou stravu dle denního programu - 6 x snídaně
 • 2x oběd
 • 4x večeře – obědy i večeře jsou zajištěny na různých místech – na hotelu
 • v tradičních místních restauracích
 • tavernách
 • výroba tradičního arménského chleba
 • ochutnávka arménských sýrů
 • lahev vody na osobu a den
 • servis českého a místního průvodce
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

 • 80 Eur / os. - vstupy do vybraných objektů a bakšiš - vybere průvodce na předem zajištěné vstupy
 • individuální vstupy během volného dne
 • pojištění léčebných výloh v zahraničí 490 Kč / 20 Eur / os. / pobyt
 • pojištění léčebných výloh v zahraničí + pojištění stornopoplatků 990 Kč / 40 Eur / os. / pobyt - v případě zájmu nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy
 • dodatečně nelze vyřídit (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta
 • podmínky viz https://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK)
 • jednolůžkový pokoj za příplatek 4 990 Kč / 200 Eur / osoba / pobyt
(Popis zájezdu byl aktualizován 26.01.2023)