Puerto de la Cruz - Sopečné TENERIFE, perla Kanárských ostrovů

0
Pico del Teide Anaga Baze´nUHotelu Baze´ny Bazén u hotelu Botanická zahrada Dračí strom El Tope Garachico Garrachico Garrachico Gigantes Hotel El Tope HotelElTope IMG_3513 IMG_3516 IMG_3717 IMG_3841 IMG_3869 Jezi´rkaMartija´nez KosatkyLoroPark La Laguna Lago Martiánez LagoMartija´nez LaGomera Lanovka na Pico Loro-delfi´ni Loro-Tucˇnˇa´ci LosGigantes Machico Machu Picchu v Masce Masca Masca Masca Masca Nábřeží Puerto de la Cruz Pico Pico del Teide PicoVrchol Pláž Taganana Pláž Theresitas Pobřeží Pobřeží Atlantiku Puerto PuertoCentro Puertoprˇi´stav snídaně Speciality lokální u snídaně Taganana Tenerife Tufove´Koupa´ni´ Vavrˇi´novy´Prales Vavřínové pralesy Výhled z promenády na El Teide Západ slunce Puerto de la Cruz

Zájezd pořádá

Cestovní kancelář ČiLe s.r.o.
Rybník 244, 56002 Česká Třebová

Španělsko / Tenerife
Cena od: 32 500
V nabídce od: 09.02.2022
Kód zájezdu: 1291

.

Chcete-li zájezd zvýraznit na svém webu, zařadit do kolekce, nebo z nabídky zcela vyřadit...

  • ubytování: hotel ****ubytování: hotel ****
    strava: polopenzestrava: polopenze
    doprava: leteckydoprava: letecky
    • Poznávací zájezdy

El Tope:

Ubytování: ve 4 hvězdičkovém hotelu El Tope, ve městě Puerto de la Cruz , na terasách nad městem a nad Atlantikem. Do centra města, na pláž i k Lago Martiánez je to cca 10 minut chůze. Velký obchodní dům je pod hotelem.


Vybavení a služby hotelu: hala s recepcí, bar, výtah, wifi, venkovní bazén, restaurace, sluneční terasa s lehátky, solárium. Hotel nabízí nádherné výhledy, všechny pokoje mají výhled na Atlantik nebo na Teide.


Vybavení pokojů: kompletní sociální zařízení, vysoušeč vlasů, telefon s přímou volbou, TV se satelitním příjmem, trezor, mini lednička, posezením, převážná většina balkonem nebo terasou.

Sopečné TENERIFE, perla Kanárských ostrovů:
Tenerife - Puerto de la Cruz - jezera Lago Martiánez - botanická zahrada - zahrada orchidejí - Loro Parque - NP Las Caňadas - Pico del Teide - Icod de los Vinos - dračí strom, Garachico, Macizo de Teno - vesnice Masca - Machu Picchu - Acantiados de los Gigantes - San Cristóbal de La Laguna - pozorování velryb - ostrov La Gomera

Španělský ostrovní ráj v Atlantickém oceánu, součást Makaronésie.

V termínu podzimních prázdnin.

Tenerife je největší ze sedmi Kanárských ostrovů, ostrov věčného jara.
Změna programu v důsledku nečekaných nebo nepředvídatelných okolností ve městě a během výletů vyhrazena. Časy letů určuje letecká společnost a mohou se měnit.

Upozornění: Cena zájezdu se může měnit v průběhu prodeje v závislosti na změnách změnám cen letenek dané letecké společnosti. Čím je blíže k odjezdu zájezdu, tím se zvyšuje cena letenek, a tím i cena zájezdu. Proto neváhejte a kupte si zájezd včas! Změna ceny se netýká již uzavřených smluv.

Min. počet osob pro realizaci zájezdu: 10
- zájezdy s leteckou dopravou jsou zajišťovány pravidelnými linkami leteckých společností, časy letů určuje letecká společnost a mohou se měnit. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem;

- u leteckých zájezdů je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování; program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem;

- servis na palubě letadla (strava, nápoje) je za poplatek, pokud není uvedeno jinak;

- podmínky přepravy zavazadel u leteckých zájezdů (váhu a rozměry zavazadla zahrnutého v ceně a váhu, rozměry a cenu odbavovaného zavazadla) určuje letecká společnost, podmínky přepravy zavazadel Vám zašleme v pokynech k zájezdu;

- ubytování je možné vždy po 14. hodině (popř. po 16. hodině), do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla;

- výlety jsou fakultativní a nezahrnují cenu vstupného, pokud není uvedeno jinak;

- změna programu v důsledku nečekaných nebo nepředvídatelných okolností ve městě a během výletů je vyhrazena, popř. program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě;

- průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.


Ubytování: hotel ****

Strava: polopenze

Doprava: letecky

Program zájezdu

1. den: : 1. den: Odlet z Prahy na Tenerife dle letového řádu Smartwings, předpokládaný čas odletu je ve 12.00 hod. Po příletu se setkáme s místní průvodkyní, která s námi odcestuje z jihu na sever ostrova. Ubytování v ****hotelu v Puerto de la Cruz , kde na nás čeká i večeře. Puerto je známé svým celoročně velmi příjemným jarním klimatem.

2. den: : Po snídani se setkáme s průvodkyní na informační schůzce, kde uhradíme vybrané výlety. Dopoledne budeme relaxovat u hotelového bazénu s výhledem na Pico del Teide či město s Atlantikem v pozadí. Odpoledne se vydáme s průvodcem na asi tříhodinovou procházku do krásného starého rybářského města Puerto de la Cruz . Puerto je velmi živé letovisko s množstvím obchůdků, restaurací a atrakcí pro turisty. Nejznámější z místních pláží je Playa Jardín s černým pískem, která se pyšní i subtropickou zahradou. Na tyto části pak navazují staré rybářské uličky, stará pevnost i přístav s četnými koloniálními domy. Večeře v hotelu.

3. den: : Po snídani vyrazíme na výlet do NP Las Cañadas pod nejvyšší horu Španělska Pico del Teide . Spící sopka dosahuje 3 718 m n.m. a zároveň se jedná o třetí nejvyšší sopku světa, neboť od úpatí na dně oceánu měří kolem 7 000 m. Jízdenku na lanovku na Pico del Teide (sopka) je nutné objednat předem (1.200 Kč). Vyjedeme o výšky 3 555 m n.m, kde se projdeme kolem kráteru. Nahoře je řídký vzduch a jiný tlak, proto cestu nedoporučujeme klientům se zdravotními omezeními (tlak a dýchací problémy). Objednání je závazné, platit se bude na místě hotově (cena lanovky + k tomu cena výletu viz program), neboť nikdy není jisté, zda počasí (silný vítr) dovolí výjezd. Cestou zastavíme na oběd v typické kanárské restauraci. Později sjedeme panoramatickou hřebenovou silnicí s vyhlídkami do bývalého hlavního města ostrova San Cristóbal de La Laguna (UNESCO). Dnes je to jedno z nejkrásnějších měst na ostrově s univerzitou, krásnými koloniálními domy, kostely, romantickými náměstími a uličkami. Do hotelu se vrátíme na večeři. Cena výletu 35 €.

4. den: : Pro zájemce je připraven výlet na jihozápad ostrova s kouzelnou vyhlídkou na Garachico, přičemž dojedeme na Acantilados de Los Gigantes, neboli útesy obrů , které monumentálně padají do Atlantického oceánu z masivu Teno. To nejkrásnější nás čeká v parku Macizo de Teno. Projedeme přes majestátní hory do vesnice Masca, kde před výhledy na oceán stojí " Machu Picchu" . Vznikla jako osada Guančů, původních obyvatel, poté se změnila na útočiště pirátů a dnes je obtížně dostupnou horskou obcí, kterou milují turisté. K obědu si můžeme dát lokální specialitu : klasickou kanárskou kozu a marinovaného králíka (kulinářský zážitek asi 15 €). Poté přejeme do Garachico , kdysi nejdůležitějšího přístavu celého Tenerife, který zničila v 18. století láva vylitá ze sopky. Projdeme malebným centrem a budeme obdivovat tufová jezírka na pobřeží oceánu. Na závěr dne navštívíme město proslulé bílým vínem Icod de los Vinos , kde uvidíme symbol ostrova, zdejší endemit: nejstarší dračí strom . Dle legendy vyrostl z krve draka před tisícem let, ale vědci se shodují, že stáří bude spíše "jen" 600 roků. I tak se jedná o překrásný exemplář možná nejstarší byliny světa. Je možné také domluvit ochutnávku vín a dalších kanárských specialit . Návrat na večeři. Cena výletu 38 €.

5. den: : Tento den je určen pro výlety. Jednou z možností je celodenní fakultativní výlet na sousední zelený ostrov Gomera (95 €). Uvidíme Vavřinové lesy, Kolumbovo město San Sebastian a užijeme si vyhlídky na terasová údolí. Navštívíme také národní park Garajonay . Oběd a ukázka pískacího jazyka v ceně výletu. Výlet je nutné zamluvit dopředu. Další možností je vyrazit na půldenní výlet na jih ostrova na pozorování velryb a delfínů. 4,5 hodiny trvající plavba začíná na Playa de Las Americas, odkud se na katamaránu FreeBird dostaneme až k nejkrásnější části pobřeží , ke gigantickým skalám . Koupání v oceánu přímo z lodi, nápoje během plavby v ceně. Cena výletu 57 €, nutno objednat předem.

6. den: : Dnes nás čeká volný den v Puertu , vhodný k návštěvě b otanické zahrady, zahrady orchidejí nebo jedinečné zoologické zahrady LORO parku (vstup 40 €, děti 26 €), která se pyšní největším počtem papoušků na světě a úspěšně chová kosatky, které se vám předvedou v dechberoucím představení. Přítomna jsou i další zvířata: šimpanzi, lvi, surikaty, papuchalkové atd. V ceně je i představení kosatek, delfínů, lachtanů a papoušků. Botanická zahrada La Orotava byla založena před více než 200 lety a je překrásná. Milovníci botaniky se zde seznámí s řadou rostlinných druhů, zejména tropického původu. Na některých stezkách budete mít dokonce pocit, že jste se ocitli v džungli. Orchidejová zahrada Sitio Litra se pyšní největší sbírkou orchidejí na ostrově a největším a nejstarším dračím stromem v Puerto de la Cruz. Je známo, že tu roste více než 300 let. Užít si lze také koupání v místní raritě: v zábavním areálu kolem jezera Lago Martiánez (vstup 6 €), kde zájemce čeká 100 000 m² zábavy mezi tufovými skálami.

7. den: : Po snídani volný den v Puertu k dokončení návštěvy četných atrakcí, viz 6. den.

8. den: : Po snídani vyklidíme pokoje a užijeme si individuálního volna. Odpoledne transfer na letiště, předpokládaný odlet v 17.05 hod. Plánovaný přílet do Prahy ve 23.05 hod. Pořadí dnů programu se bude měnit dle aktuálních podmínek.

Termíny a ceny

Cena obsahuje

  • zpáteční letenky, přímý let Praha - Tenerife se Smartwings; 1x odbavované zavazadlo do hmotnosti 23 kg a kabinové zavazadlo dle podmínek dané letecké společnosti; 7x ubytování ve 2 lůžkových pokojích, s možností přistýlky v hotelu 4* s bazénem; 7x bohatá bufetová snídaně; 7x bufetová večeře s možností ochutnat místní speciality; transfer letiště – hotel – letiště na Tenerife; česky mluvícího delegáta; pobytovou taxu; pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

  • pojištění léčebných výloh ERV pojišťovny Comfort (dospělí 560 Kč, děti do 17 let 280 Kč, senioři 70+ 1.120 Kč); pojištění storna zájezdu 5 % z ceny zájezdu k pojištění LV, 7 % bez pojištění LV; fakultativní výlety a vstupy s lokálním průvodcem
(Popis zájezdu byl aktualizován 16.01.2024)