Baveno - Švýcarští velikáni a nejkrásnější zahrady u Lago Maggiore

0
IMG_7321 Ascona Lago Maggiore Baveno BavenoKostel Boromejske´ Boromejske´Ostrovy DSC00033 Frohnalpstock IMG_7309 IMG_7336 IMG_7344 IsolaBella IsolaMadre IsolaMadreBazˇant IsolaMadreII Lago Maggiore Lago Maggiore - Ascona Lago Maggiore - jezerní zahrady Locarno Lodi´KIsolaBella MostKamenny´ MostLavertezzo Orta Orta Lago OrtaSanGiullio P7040050 P7040075 SanGiullio SanGiullioII Sudova´ lanovka Sudova´Lanovka TerasyIsolaBella ValVerzasca VogornoPrˇehrada Vy´hledZFrohalpstocku

Zájezd pořádá

Cestovní kancelář ČiLe s.r.o.
Rybník 244, 56002 Česká Třebová

Itálie / Lago Maggiore
Cena od: 11 990
V nabídce od: 17.12.2020
Kód zájezdu: 207

.

Chcete-li zájezd zvýraznit na svém webu, zařadit do kolekce, nebo z nabídky zcela vyřadit...

  • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
    strava: polopenzestrava: polopenze
    doprava: autokaremdoprava: autokarem
    • Poznávací zájezdy

Residence dei Fiori:

Švýcarští velikáni a nejkrásnější zahrady u Lago Maggiore:
Kanton Ticino – nejstrmější lanovka na světě Stoos – Fronalpstock – Altdorf – Lucernské jezero – výhledy na Rigi – Pilatus – Rütli – Axenstrasse – Gotthardský průsmyk – Bellinzona – Stresa – zahrady Pallavicino – Borromejské ostrovy – Isola Bella, Madre a Dei Pescatori – Laveno – Orta San Giulio – Svatá hora – Verbania – Villa Taranto – lanovka Lago Maggiore – Sasso del Ferro – Val Verzasca – Lavertezzo – přehrada Vogorno


* Pohodový pobyt v hotelu u alpského jezera Lago Maggiore s výlety do krásného okolí a švýcarského kantonu Ticino.

* Zahrady a parky v plné kvetoucí nádheře – nyní čas květu hortenzií.


(Cena FM do 20.2.2024.)


Ubytování: hotel ***
***hotel Residence dei Fiori, Baveno, je zvláštního pavlačového typu uprostřed zástavby. Je vybaven restaurací, barem, wifi. Má výbornou polohu, kousek od centra Bavena, 100 m od přístavu a asi 400 m od pláže.


Baveno má mnoho honosných domů, baptiserium z 5. století a románský kostel. Velmi pěkné letovisko s pobřežní promenádou a četnými bary. Z pobřeží jsou výhledy na Borromejské ostrovy.

Pokoje jsou vybaveny příslušenstvím, fénem, satelitní TV, wifi, mini barem, klimatizací a některé i balkonem.

Strava: polopenze
5x snídaně (bufetového stolu);


5x večeře (tříchodové).

Doprava: autokarem

Program zájezdu

1. den: : Odjezd v podvečerních hodinách (Česká Třebová kolem 18. hod.) směrem Praha, Rozvadov, Mnichov a Bregenz.

2. den: : Ráno přijedeme do Švýcarska k Vierwaldstättskému jezeru . Nejstrmější lanovkou na světě vyjedeme do horského střediska Stoos , kam nesmí auta. Tato nová lanovka je naprostým unikátem, neboť originální vagónky ve tvaru sudů zajišťují, že cestující zůstanou ve vzpřímené poloze i při stoupání pod úhlem až 47,7 stupňů. Ze Stoosu mohou zájemci pokračovat sedačkovou lanovkou až na dechberoucí jezerní a ledovcové vyhlídky na Fronalpstocku (1 922 m n. m.). Z těchto výšek, kde zrovna budou kvést koberce květů, si prohlédneme Lucernské jezero a mnoho dalších jezer, hory Rigi a Pilatus , a dokonce i louku Rütli , kde v roce 1291 vzniklo Švýcarsko. Po břehu Vierwaldättského jezera přejedeme po silnici Axenstrasse , vyhloubené ve skalách nad jezerem, zastavíme v obci Altdorf a podíváme se na náves, kde Vilém Tell střílel na jablko umístěné na hlavě svého šestiletého syna. Pod Gotthardským průsmykem podjedeme hlavní alpský masiv a pod alpskými velikány a podél jezera dojedeme na ubytování do města Baveno. Baveno leží na břehu největšího a nejhlubšího alpského jezera Lago Maggiore , koupání a večeře.

3. den: : Po snídani vyrazíme na výlet do blízkého okolí a prohlédneme si lázeňské městečko Stresa, plné obchůdků, starých uliček a náměstíček. Budeme mít i možnost návštěvy nádherných zahrad a parku Pallavicino s mini zoo. Po návratu na ubytování se můžeme vydat prozkoumat staré části Bavena , projít se po promenádě či se před večeří vykoupat.

4. den: : Po snídani nás čeká výlet lodí na nedaleké Borromejské ostrovy. Uvidíme Isola Bella s překrásným palácem Borromejských s jedinečnými terasovitými zahradami , zahradní ostrov Isola Madre s mnoha rostlinami, botanickou zahradou, pávy a papoušky a Isola dei Pescatori s duchem rybářské vesnice a velmi pěkným výhledem, který je jako jediný z Borromejských ostrovů osídlený. Večeře.

5. den: : Po snídani zájemce čeká výlet k nedalekému malebnému alpskému jezeru Lago d' Orta a do jeho nejkrásnějšího letoviska Orta San Giulio pod Svatou horou. Součástí letoviska je i malebný ostrůvek San Giulio. Projdeme se historickým městečkem a zájemci se mohou vydat na plavbu ke kostelíku. Také lze vystoupat krásným parkem s výhledy na Svatou horu. Odpoledne zastavíme ve městě Verbania a navštívíme nejkrásnější botanickou zahradu u Vily Taranto, plnou květin a úžasných výhledů na jezero

6. den: : Po snídani nás opět čeká cesta lodí přes jezero do města Laveno, kde vystoupáme k dolní stanici lanovky Funivie del Lago Maggiore a vyjedeme na Sasso del Ferro, odkud se nám naskytnou překrásné výhledy. Z nejkrásnější terasy uvidíme na jezero a alpské velikány v pozadí. Po návratu na hotel si užijeme podvečer v malebném Bavenu.

7. den: : Po snídani vyklidíme pokoje a vyrazíme zpět do Švýcarska, do kantonu Ticino , do hlubokého údolí Val Verzasca , které nám pro svoji krásu vyrazí dech. V městečku Lavertezzo se projdeme po slavném kamenném obloukovém mostě přes průzračnou řeku pod vysokými alpskými masivy. Možnost vykoupání. Cestou zastavíme u přehrady Vogorno podívat se na místa, odkud dokáže skočit jen James Bond. Náš další cíl bude město tří hradů Bellinzona (UNESCO), kde se projdeme malebnými uličkami k hradu Grande . Nad sebou uvidíme i Castello di Montebello a Castello di Sasso Corbaro , o jejichž podivuhodné historii nám průvodce povypráví. Čas budeme mít i na večeři. K večeru odjezd zpět do ČR.

8. den: : Návrat do ČR v ranních hodinách (Česká Třebová kolem 8. hod., další dle trasy).

Termíny a ceny

Cena obsahuje

  • Dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného; výlety dle programu; 5x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s možností přistýlky a s příslušenstvím v ***hotelu Residence del Fiori Baveno; 5x snídaně (formou bufetového stolu); 5x večeře (tříchodové); služby průvodce; pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

  • Pojištění léčebných výloh ERV pojišťovny Standard 6–10 dní (pokud není objednané ve smlouvě); pojištění storna zájezdu PLUS 5 % z ceny zájezdu k pojištění LV, 7 % bez pojištění LV; pobytové taxy (asi 2 €/os./noc, nutno platit na místě); vstupné, lanovky, loďě (asi 50 CHF a 80 €)
(Popis zájezdu byl aktualizován 18.11.2023)