Turistika ve Slovinsku - Toulky zelenou křižovatkou Evropy

0
Foto - Turistika ve Slovinsku - Toulky zelenou křižovatkou Evropy Foto - Turistika ve Slovinsku - Toulky zelenou křižovatkou Evropy Foto - Turistika ve Slovinsku - Toulky zelenou křižovatkou Evropy Foto - Turistika ve Slovinsku - Toulky zelenou křižovatkou Evropy Foto - Turistika ve Slovinsku - Toulky zelenou křižovatkou Evropy Foto - Turistika ve Slovinsku - Toulky zelenou křižovatkou Evropy Foto - Turistika ve Slovinsku - Toulky zelenou křižovatkou Evropy Foto - Turistika ve Slovinsku - Toulky zelenou křižovatkou Evropy Foto - Turistika ve Slovinsku - Toulky zelenou křižovatkou Evropy Foto - Turistika ve Slovinsku - Toulky zelenou křižovatkou Evropy Foto - Turistika ve Slovinsku - Toulky zelenou křižovatkou Evropy Foto - Turistika ve Slovinsku - Toulky zelenou křižovatkou Evropy Foto - Turistika ve Slovinsku - Toulky zelenou křižovatkou Evropy

Zájezd pořádá

Delfín travel s.r.o.
Biskupská 1754/3, 11000 Praha

Slovinsko
Cena od: 13 490
V nabídce od: 20.05.2020
Kód zájezdu: 876

  • ubytování: hotel ****ubytování: hotel ****
    strava: snídaněstrava: snídaně
    doprava: autokaremdoprava: autokarem
    • Aktivní dovolená

Slovinsku by se dalo přezdívat „zelená křižovatka Evropy“. Je to země, která nabízí úplně vše – hory, kopce, lesy, mnohdy ještě nedotčenou přírodu, jeskyně, jezera a vodopády, moře, města plná historie i malebné vesničky. A Slovinsko a turistika? To prostě patří k sobě… Tisíce kilometrů značených tras od těch nejjednodušších až po náročné výstupy na ferraty.
Krom toho zde narazíte na tradiční dřevěné salaše se stříbrně zbarvenými střechami, kde jistě neodoláte ochutnávce domácích sýrů. A pak je tu to výborné víno! Vždyť právě ve slovinském Mariboru se nachází nejstarší vinná réva na světě „Stara trta“, která stále plodí skvělé modré hrozny.


Ubytování: hotel ****

Strava: snídaně

Doprava: autokarem

Program zájezdu

1. den: TRANSFER AUTOBUSEM Příjezd, ubytování na hotelu, večeře.

2. den: etapa č. 1: KOLEM JEZERA BLED AŽ K SOUTĚSCE VINTGAR Vaše putování po Slovinsku započnete túrou kolem pohádkového Bledského jezera , místa s mystickou historií. Uprostřed křišťálově čistého jezera se nachází ostrov s kostelem Nanebevzetí Panny Marie a kouzelným zvonem pro štěstí. Na skalnatém ostrohu ční ve výšce 140 m hrad z 11. století. Po vstupu do soutěsky Vintgar vás okouzlí smaragdově zelená řeka Radovna , procházet budete po dřevěných stezkách, vysutých mostech a zaposloucháte se do vodopádu Šum . Trasa je dlouhá přibližně 11 km.

3. den: etapa č. 2: PŘÍRODNÍ REZERVACE STRUNJAN se SALINAMI a PIRAN Od nejkrásnější pláže Slovinska s poetickým názvem Měsíční záliv dojdete do přírodní rezervace Strunjan , která je charakteristická vysokými flyšovými útesy, solnými pánvemi a vzácnou středomořskou vegetací. Za příznivého počasí dohlédnete z vyhlídky Mesečeva Višta až do italského Terstu  nebo dokonce na vrcholky Julských Alp . Při ústí říčky Roje v laguně Stjuža  budete mít možnost spatřit nejmenší solné pánve ve Středozemí . Sůl se zde získává tradiční metodou již více něž 700 let. Na závěr dnešního treku vás čeká návštěva nejkrásnějšího města Slovinska – Piranu , které kromě historických budov, pozůstatků městských hradeb nebo mysu s novogotickým majákem a sochou mořské panny, nabízí úžasné pobřežní promenády. Pro jeho atmosféru je městečku přezdíváno slovinské Benátky . Posuďte sami! Trasa je dlouhá přibližně 8 km.

4. den: etapa č. 3 - VELIKA PLANINA Z údolí protkaného říčkou Kamniska Bistrica vás vyveze lanovka až na náhorní plošinu s názvem Velika Planina . Vysoko v horách váš čeká přenádherná túra mezi dřevěnými salašemi a volně se pasoucími kravami. Projdete okolo Preskarjeva pastýřského muzea, kapličky Marie Sněžné nebo jeskyně Vetrnica . Téměř v každé salaši, kterých je tu přesně 202, si můžete zakoupit čerstvé mléko, tvaroh nebo sýr. K ochutnávce vás jistě zlákají i další tradiční pokrmy jako např. Žganci nebo Ričet .   Trasa je dlouhá přibližně 8 km.

5. den: etapa č. 4 - BOHINJSKÉ JEZERO, VOGEL a SLAP SAVICA Vaše další kroky budou směřovat k Bohinjskému jezeru , které se nachází v srdci Triglavského národního parku a jehož nádheru si oblíbila i Agáta Christie. Modrou hladinu lemují skaliska bledských hor a díky zákazu turistické výstavby si zde vychutnáte poklidnou malebnou krajinu. Lanovkou vyjedete do lyžařského střediska Vogel (1 540 m), odkud se Vám naskytne překrásný výhled na nejvyšší horu Slovinska Triglav (2 864 m). Zde si můžete vybrat z několika turistických tras různé délky a obtížnosti. Na závěr dne se vydáte lesní stezkou až k vodopádu Savica , který Bohinjské jezero napájí a jeho voda se valí z výšky 78 metrů. Trasa je dlouhá přibližně 10 km.

6. den: VOLNÝ DEN – FAKULTATIVNÍ VÝLET DO MĚSTA LUBLAŇ Užijte si volný den procházkami po okolí nebo pojeďte na fakultativní výlet do Lublaně , hlavního „zeleného“ města Slovinska. Vydejte se po stopách architekta Jože Plečnika , díky jehož dílům dostala Lublaň unikátní charakter, a který se také významně podílel na úpravách Pražského hradu.

7. den: etapa č. 5: LOGARSKOU DOLINOU AŽ K VODOPÁDU RINKA Na závěr vás čeká pohodová etapa Logarskou dolinou , která leží v nitru Kamnicko-savinjských Alp . Údolí, jež kdysi vyhloubil ledovec, vám nabídne pohled na stupňovité skály, horské štíty často o výšce až 2 000 m, hučící vodopády, nespočet luk a bukových lesů. Cesta vás dále povede k majestátnímu vodopádu Rinka , který padá na zem z výšky 90 metrů. Trasa je dlouhá přibližně 8 km.

8. den: ODJEZD DO ČESKÉ REPUBLIKY Po snídani odjezd zpět do České republiky.

9. den:

Termíny a ceny

(Popis zájezdu byl aktualizován 28.08.2020)