Zeměmi Jižního Kříže

0
Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže Foto - Zeměmi Jižního Kříže

Zájezd pořádá

ESO travel a.s.
Korunovační 22, 17000 Praha

Jihoafrická r.
Cena od: 211 990
V nabídce od: 15.02.2020
Kód zájezdu: 401_97763

.

Chcete-li zájezd zvýraznit na svém webu, zařadit do kolekce, nebo z nabídky zcela vyřadit...

 • ubytování: hotel **ubytování: hotel **
  strava: vlastnístrava: vlastní
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy


Ubytování: hotel **

Strava: vlastní

Doprava: letecky

Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: Odlet z Prahy do Victoria Falls s přestupy.

2. den: PŘÍLET DO VICTORIA FALLS: Přílet do Victoria Falls... PŘESUN DO HWANGE NP - SAFARI: ...odlet privátním letadlem do rezervace Hwange – největšího parku Zimbabwe, odpolední safari.

3. den: SAFARI V REZERVACI HWANGE: Hwange je nedotčený, tichý a svůdný. Žije zde na 50 tisíc slonů, početná stáda buvolů, antilop a pakoňů a šelmy, hlavně šelmy… Mezi nimi lvi, hyeny, levharti, gepardi a smečky vzácných psů hyenovitých, výjimečných a neuvěřitelně nápaditých lovců. Býval také domovem Cecila, pyšného vůdce smečky lvů, který zde v roce 2016 padl ranou z kulovnice amerického zubaře a amatérského lovce. Dojemný příběh má svá pokračování – ty však až na místě... V srdci rezervace vás čeká safari, odpočinek u bazénu či v baru – a na závěr dne třeba lahev „pěkného“ jihoafrického vína a rozjímání nad žhavými uhlíky plápolajícího ohně.

4. den: VICTORIA FALLS: DÝM, KTERÝ HŘMÍ: Po ranním safari – good luck! – pozemní přesun do Victoria Falls, ubytování, relax. Odpoledne (cca 16:00) je pak přichystána plavba po řece Zambezi. Ve zlaté barvě zapadajícího slunce a s drinkem něčeho tvrdšího v ruce se oddáte hřejivé atmosféře četných delt řeky.

5. den: VE STOPÁCH EMILA HOLUBA: Ráno lze zpestřit některou z volitelných aktivit – letem helikoptérou, setkáním se lvy či jen opulentní snídaní a několika tempy v bazénu. Po obědě se vydáte k vodopádům – z hotelu pár minut jízdy. Pak už se nechte strhnout vodopády, které co do mohutnosti nemají srovnání. Vzpomeňte na cestovatele Emila Holuba, autora vůbec první mapy vodopádů. Večer (cca 18:30) odjezd na tradiční večeři Boma s kulisou tanečníků a bubeníků; večeře formou all–you–can–eat s výjimkou nápojů.

6. den: CHOBE NP (Botswana) : Dopoledne pozemní přesun do Kasane v Botswaně. Odpoledne následuje safari plavba v rezervaci Chobe – good luck! –, ve které žije největší stádo slonů v Africe a která vyniká špičkovými podmínkami pro pozorování zvěře na březích stejnojmenné řeky Chobe (Kwando). Tahle oblast Botswany nabízí optimální podmínky k životu stovkám ptačích druhů, africkým predátorům či stádům buvolů a slonů. Během pobytu zažijete safari v terénních vozech a člunech brázdících řeku a přilehlé kanály.

7. den: OBKLÍČENI SLONY: Pobyt v NP Chobe s plnou penzí a aktivitami.

8. den: WINDHOEK: Poslední safari, snídaně, odjezd na letiště a letecký přesun do namibijského Windhoek přes Johannesburg.

9. den: WINDHOEK - SESRIEM: Dopoledne prohlídka metropole Namibie a přejezd na jihozápad do Sesriem a NP Namib-Naukluft.

10. den: SOSSUVLEI – SESRIEM CANYON : Brzy ráno – ještě před svítáním – vyrazíme podél koryta řeky Tsauchab obklopeni dunami zářícími v paprscích vycházejícího slunce. V samém závěru přesedneme do terénních vozů. Bez nich bychom stěží Překonali poslední kilometry hlubokého písku a dosáhli jednoho z nejpozoruhodnějších míst Namibie – Sossusvlei a Deadvlei – magického shromaždiště vody. Okouzlující bílá pánev obklopená věkovitými stromy Camelthorn a impozantními oranžovými dunami je pravou pastvou pro oči. Tady končí svou pouť řeka Tsauchab, která nedokáže vzdorovat pásu nenasytných písečných vln a nikdy proto nedosáhne oceánu. Ranní měkké světlo a scenérie Sossusvlei platí mezi fotografy za zázrak. Na zpáteční cestě prohlídka malého zato půvabného kaňonu Sesriem.

11. den: SPÍCÍ KRÁSKA: Dnes ráno máte možnost se do oblasti Sossuvlei za úsvitu vrátit - tentokrát na "palubě" horkovzdušného balonu (fakultativně). Absolutní ticho s paprsky vycházejícího slunce rozehrají drama na strunách rudě žhnoucích dun, černých stínů, zvlněných plání a přízračných kulis hor Vás přivedou do stavu absolutního vytržení... Po skončení odjezd do Swakopmund. Cestou společné foto u obratníku Kozoroha a vyhlídka na kaňon Kuiseb, jenž brání písečným vlnám v cestě dál k severu. Příjezd do přímořského Swakopmundu přezdívanému spící kráska. Můžete odpočívat, omrknout tržiště, „courat“ se u moře, navštívit některou z restaurací či jen tak zajít na pivo a vstřebat atmosféru tohoto původně německého koloniálního města.

12. den: PLAVBA & KAPSKÉ MĚSTO (Jižní Afrika): Ráno plavba v zátoce Walvis Bay s pozorováním tuleňů, delfínů a mořských ptáků (ústřice a víno v ceně). Zastávka u duny č. 7, transfer na letiště ve Walvis Bay a odlet do Kapského Města v Jihoafrické republice. Po příletu transfer na hotel, ubytování, volný program.

13. den: MYS DOBRÉ NADĚJE: Celodenní výlet k Mysu Dobré naděje, kde se potkávají vody Indického a Atlantického oceánu. Rovněž navštívíme městečko Simon’s Town proslulé kolonií tučňáků a v Hout Bay budete mít možnost vydat se na výpravnou plavbu lodí k ostrovu tuleňů.

14. den: ZEMĚ VÍNA: Dopoledne prohlídka města a jízda lanovkou na Stolovou horu s jedinečným výhledem na Kapské Město. Odpoledne výlet do Stellenbosch obklopeného svahy vinic, které produkují světově proslulá vína (ochutnávky fakultativně)

15. den: ODLET DO PRAHY: Snídaně. Volné dopoledne můžete strávit ve Victoria & Alfed Waterfront – podmanivé přístavní promenádě s obchody a restauracemi všech stylů a chutí. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

16. - 123. den: PŘÍLET DO PRAHY:

Termíny a ceny

01.07. - 31.10.24 pondělí - čtvrtek
vlastní letecky (Praha)
211 990 Kč
cena za 123 dní (13 nocí)

Cena obsahuje

 • leteckou přepravu Praha › Victoria Falls | Kasane › Windhoek | Walvis Bay › Kapské Město › Praha včetně letištních poplatků
 • privátní let Victoria Falls › Hwange NP
 • dopravu a veškeré transfery v rámci cesty
 • Hwange NP: 2x nocleh kategorie 4*; fully inclusive & 4x safari 4x4
 • Victoria Falls: 2x nocleh v hotelu kat. 4* se snídaní, plavba po řece Zambezi při západu slunce & večeře Boma; prohlídka vodopádů
 • Chobe NP: 2x noc kategorie 4*; fully inclusive & 4x safari (4x4 a člun)
 • Namibie: 4x noc kategorie 4* se snídaní I 2x večeře, návštěva Sossuvlei & Deadvlei & kaňonu Sesriem; plavba ve Walvis Bay
 • Kapské Město: 3x noc v hotelu 4* se snídaní, celodenní výlet na Mys Dobré naděje, celodenní prohlídka Kapského Města a Stellenbosch s ochutnávkou vína
 • anglicky hovořící průvodce v Namibii; ranger v Botswaně; Zimbabwe bez průvodce (není potřeba)
 • česky průvodce v Kapském Městě na zpětné potvrzení, jinak angl. hoc. průvodce Poznámka: safari 4x4 = safari v otevřenném terenním voze s rangerem

Cena neobsahuje

 • fakultativní vstupy a výlety
 • vízum do Zimbabwe $30 (na místě)
 • víza do Namibie po příletu na letišti za cca $70
 • spropitné
(Popis zájezdu byl aktualizován 02.04.2024)