MSC - MSC Poesia - UHG7

0
Arles Akaba Arles Arles Arles Arles Arles Avignon Avignon Barbados Barcelona Cartagena de Indias Cartagena de Indias Cathédrale de la Major Dubaj Ferrol Ferrol Fort Saint Jean Funchal Grenada Grenada Chateau d If Chateau d If Chateau d If Janov Khasab Lisabon Lisabon Marseille Marseille Marseille - Bouillabaisse (bujabéz) Marseille - levandulová mýdla Muscat Muscat Muscat Muscat Notre Dame de la Garde Porto Porto Puerto Limón Řím Řím Santa Marta Santa Marta Southampton St. Georges Vieux port Vieux port Vieux port Willemstad Willemstad Willemstad

Zájezd pořádá

JOHOHO v.o.s.
Brocno 17, 41108 Štětí

Austrálie / Sydney
Cena od: 403 090
V nabídce od: 06.10.2019
Kód zájezdu: 329572

 • ubytování: loď / jachtaubytování: loď / jachta
  strava: all inclusivestrava: all inclusive
  doprava: vlastnídoprava: vlastní
  • Pobytové zájezdy
  • Plavby

126 nocí | Janov, Itálie - Marseille, Francie - Barcelona, Španělsko - Funchal, Madeira, Portugalsko - Bridgetown, Barbados, Barbados - St. Georges, Grenada, Grenada - Willemstad, Curacao, Curaçao - Santa Marta, Kolumbie - Cartagena de Indias, Kolumbie - Puerto Limón, Kostarika - Panamský kanál - Gatun, Panama - Panamský kanál - Miraflores, Panama - Puntarenas, Kostarika - Corinto, Nikaragua - Puerto Quetzal, Guatemala - Puerto Vallarta, Mexiko - Cabo San Lucas, Mexiko - San Diego, USA - San Francisco, USA - Kahului, Maui,, USA - Honolulu, Oahu, USA - Apia, Samoa - Suva, Fidži - Auckland, Nový Zéland - Sydney, Austrálie - Brisbane, Austrálie - Cairns, Austrálie - Alotau, Papua - Nová Guinea - Kiriwina Island, Papua - Nová Guinea - Rabaul, Papua - Nová Guinea - Manila, Filipíny - Keelung (Taipei), Tchaj-wan - Ishigaki, Japonsko - Naha, Okinawa, Japonsko - Osaka, Japonsko - Shimizu, Japonsko - Tokyo, Japonsko - Nagasaki, Japonsko - Busan, Jižní Korea - Shanghai - Hongkong - Shekou (Shenzen), Čína - Da Nang, Vietnam - Nha Trang, Vietnam - Singapur - Port Kelang - Penang - Colombo, Srí Lanka - Dubaj, Spojené arabské emiráty - Khasab, Omán - Muscat, Omán - Akaba, Jordánsko - Suezský průplav jih, Egypt - Suezský průplav sever, Egypt - Heraklion, Kréta, Řecko - Civitavecchia (Řím), Itálie - Janov, Itálie - Marseille, Francie - Barcelona, Španělsko - Lisabon, Portugalsko - Leixoes (Porto), Portugalsko - Ferrol, Španělsko - Southampton (Londýn), Velká Británie

MSC Poesia je v pořadí třetí lodí třídy Musica. Loď byla v listopadu 2007 uvedena do provozu v britském Doveru Pokřtěna byla slavnou italskou herečkou Sophií Lorenovou.

Všechny lodě této třídy jsou velmi příjemné. Rodinná atmosféra a přitom již slušná výbava. Za zmínku stojí velmi příjemný design a v neposlední řadě i možost vyhlídky z předních i zadních balkonů. Jistě ji oceníte při příjezdu do přístavů nebo při romantických východech či západech slunce nad mořem.

Na lodi je k dispozici:

 • několik restaurací - hlavní, bufetové,,tématické ala carte restaurace)
 • několi barů - vnitřní i venkovní
 • Videoherna, divadlo, diskotéka, galerie umění, kino, knihovna, internetová kavárna, kasino
 • Hřiště, basketbal, dráha na jogging, posilovna, tělocvična, aerobik, fotbal, stolní tenis, stolní fotbal
 • Aaerobik, pilates, spinning a vodní spinning, kondiční programy na míru, kvalifikovaný osobní trenér
 • Vnitřní herny pro děti
 • Butiky
 • Ordinace lodního lékaře

Na lodi si také můžete užít relaxaci v lázeňské zóně MSC Aurea Spa. Zde je ten pravý ráj nejrůznějších orientálních a asijských masáží,  nepřeberných vůní a mnoha dalších příjemných procedur. V lázních je fantastoická atmosféra podtrřená interiéry z přírodních materiálů, tichou hudbou a v neposlední řadě dechberoucím výhledem na moře.

 

Technické parametry:

Výtlak:

92.409 t

Rozměry:

délka: 293,8 m, šířka: 32,2 m, výška: 59,64 m, ponor 7,85 m

Paluby:

celkem 18, z toho 13 pro klienty

Počet kajut::

1.275, z toho 17 pro osoby s omezenou pohyblivostí

Kapacita:

až 3.223 klientů a 1.014 členů posádky, celkem 4.237 osob

Výtahy::

20, z toho 13 pro klienty

Bazény:

celkem 4, z toho 3 pro klienty (1 dětský) + 12 vířivek

Stabilizátory:

ano, celkem 2x, vyrovnávají boční výkyvy lodi

Výkon:

58 MW - diesel

Maximální rychlost:

22,7 kt (námořní uzel) = 40,7 km/h

Cestovní rychlost:

18 kt (námořní uzel) = 33,3 km/h

Environmentální technologie:

AWT - vyspělé vodní hospodaření, úspora energie a monitoringDůležité informace o plavbě:
 • Vstup na loď i na pevninu je možný pouze s cestovním pasem, platným nejméně šest měsíců po ukončení plavby!!! Pasové údaje a některé údaje o pasažérech a blízké osobě v případě nouze je nutné poskytnout cestovní kanceláři, aby je mohla doplnit do rezervačního systému. Bez toho není možné vyžádat lodní lístky.
 • Ceny jsou kalkulovány za osobu ubytovanou ve dvojlůžkové kajutě, při obsazenosti alespoň dvěmi plně platícími osobami. Kategorie kajut, jejich ceny a dostupnost je nutné vždy ověřit. Vyhrazujeme si právo změny zde uváděných cen.
 • Cena za dítě (věk do dovršených 18 let v první den plavby) se počítá pouze při ubytování spolu se dvěma plně platícímii osobami v kajutě. Dětské ceny zájezdu se mohou lišit dle věkových kategorií a je nutné je ověřit předem v CK.
 • Ubytování 3.a 4. osoby není dostupné ve všech kajutách. Počet vícelůžkových kajut je omezený a prodávají se pouze po potvrzení. Kalkulaci ověříme a zpracujeme po obdržení poptávky. Vždy je ale nutné uvést jména, příjmení a data narození všech cestujících, telefonní spojení a adresu.
 • Důrazně doporučujeme, aby cestující před plavbou uzavřeli cestovní pojištění. Cestovní kancelář může nabídnout uzavření cestovního pojištění na vyžádání. Výše cestovního pojištění závisí na destinaci, věku pasažérů či délce trvání plavby. Cestovní pojištění je možné uzavřít kdykoliv v průběhu před odplutím, na nejzazší termín uzavření cestovního pojištění se informujte v cestovní kanceláři.
 • Pojištění storna je možné rovněž uzavřít v cestovní kanceláři, ale toto pojištění lze uzavřít jen v okamžiku uzavření smlouvy. Pojištění storna nelze zakoupit dodatečně.
 • Na lodi na konci plavby se platí servisní poplatky, které nejsou součástí ceny plavby. Tyto poplatky slouží jako spropitné pro personál, který se o vás stará během plavby.
 • Veškeré platby na palubě probíhají bezhotovostně, čerpáním z depozitu, který si pasažéři složí na krytí své útraty. K tomu je nutné složit minimální hotovost nebo vklad z vaší platební karty v přepočtu cca 200 -300 EUR na kajutu. Jeho výše závisí na délce plavby. Z depozitu jsou hrazeny veškeré nákupy na lodi včetně servisních poplatků. Nevyčerpaný depozit je na konci plavby vyúčtován a vrácen tomu, kdo jej za kajutu skládal.
 • Neutracená částka Vám bude po skončení plavby vrácena, pokud svůj lodní účet nevyčerpáte. Spropitné pro personál – servisní poplatky jsou každodenně načítí´ány kana účet klienta a budou se hradit, stejně jako veškerá další útrata na lodi (nápoje, které nejsou součástí all inclusive paketu, transfery, nákupy v buticích a lodních obchodech, placené služby na lodi atd. atd.) právě z tohoto složeného depozitu.
 • Doporučujeme, abyste se u dětí mladších dvanácti měsíců před rezervací okružních plaveb poradili s lékařem.
 • Společnost nemusí přijmout rezervace pro ženy, které budou na konci plavby ve 24. týdnu těhotenství. Společnost si výslovně vyhrazuje právo odepřít právo vstupu na palubu každé ženě, která se zdá být v pokročilém stádiu těhotenství nebo která je těhotná a nepředloží lékařské potvrzení o své způsobilosti k cestování s přihlédnutím k příslušné trase lodi. Za toto odepření nelze společnost činit žádným způsobem odpovědnou.
 • Informace o výletech nabízených lodní společností a o jejich cenách dodáme na vyžádání, pokud jsou k dané plavbě k dispozici. Nabídka těchto výletů je pouze informativní. Přímo na lodi může být nabídka pozměněna – některé výlety mohou být zrušeny a jiné zase naopak nabídnuty nově nad rámec těchto, které jsou nám dostupné předem od lodní společnosti. Změny cen a nabídky výletů jsou vyhrazeny a plně v kompetenci lodní společnosti.
 • Jakékoliv individuální výlety, vycházky a exkurze podniká klient vždy na vlastní zodpovědnost a přijímá všechna rizika s tím spojená.  Cestovní kancelář ani lodní společnost nezodpovídá za jeho rozhodnutí.
 • Některé akce a výlety nabízené lodní společností mohou být hodně frekventované, proto je vhodné je rezervovat ihned první den po nalodění přímo na palubě.
 • Výlety lodní společnosti jsou poskytovány s průvodcem nejčastěji v angličtině, popřípadě v jiných světových jazycích s kompletním vybavením pro absolvování všech aktivit a dle délky výletu i s občerstvením. Výlety nejsou poskytovány v češtině.
 • Lodní společnost si vyhrazuje právo změnit trasu či zastávky podle svého uvážení či podle rozhodnutí kapitána každé lodi dle aktuální situace v závislosti na povětrnostních podmínkách, situaci v přístavech či jiných okolnostech. V případě těchto změn lodní společnost jedná v nejlepším zájmu všech pasažérů a posádky a s ohledem na jejich bezpečnost. Za těchto okolností není společnost vůči cestujícímu odpovědná ani zavázaná.
 • Měnou na lodi je EUR. Plavby vyplouvající z území USA mají měnu na lodi USD. Je však možno platit i mezinárodními platebními kartami.
 • Hosté musí být první den u odbavení nejpozději dvě, raději však tři hodiny před odplutím lodě. Před vyplutím je nutné absolvovat povinný bezpečnostní nácvik na palubě lodi.Transfery mezi letištěm, hotelem a přístavem, jsou-li zajišťovány lodní společností, jsou naplánované odpovídajícím způsobem.
 • Je odpovědností každého, aby dodržoval instrukce a dorazil včas k transferům či k nalodění. Za všechny následné škody způsobené v důsledku nedodržení pokynů nenese zodpovědnost ani lodní společnost ani cestovní kancelář.
 • Vylodění v destinacích bývá 40 až 60 minut po připlutí do přístavu. Vždy až poté, co loď splní povinné přístavní formality a technicky je vylodění možné.
 • V některých destinacích je doprava pasažérů na břeh zajišťována přepravními, případně záchrannými čluny (tender). Je to v případech, kdy loď nemůže kotvit přímo u mola v přístavu.
 • Návrat na loď v destinacích je nutný vždy nejpozději v čase určeném denním programem, obvykle 30-60 minut před odplutím! Je bezpodmínečně nutné dodržet čas, do kdy nejpozději se musí všichni pasažéři dostavit na loď. V případě zmeškání či opožděného návratu loď na cestující nečeká!
 • Jakékoliv změny osob v již vytvořené fixní rezervaci je možné provést pouze za poplatek a jeho aktuální výše bude sdělena na vyžádání. Rovněž bude na vyžádání sdělen nejzazší termín před vyplutím, do kdy je změny možné provést.
 • V kajutách i na balkónech kajut je kouření zakázáno. Kouření je dovoleno minimálně v jednom baru na každé lodi. Házení nedopalků cigaret přes palubu je přísně zakázáno
Provozovatel plavby:

Provozovatelem plavby je společnost MSC Cruises SA, Eugene Pittard 40, 1206 Geneva, Suisse


Ubytování: loď / jachta

Ubytování je možné v několika kategoriích kajut různých velikostních a cenových kategorií. Všechny kajuty jsou vybaveny koupelnou, WC, klimatizací, televizí, minibarem, fénem, trezorem. Postele jsou dvě spojené do jedné manželské postele, ale je možné požádat kajutového stewarda, aby lůžka oddělil na dvě samostatné postele.  Lůžka pro třetí a čtvrtou osobu, jsou-li v kajutách k dispozici, jsou řešena sklápěcími palandami nebo rozkládacím sofa. Každá osoba včetně malých dětí musí mít své vlastní lůžko. Pokojová služba je k dispozici celý den. Úklid kajut je zajišťován 2x denně.

Lodní vybavení a služby v ceně: vstup do barů a salónků, bazénů, jacuzzi, použití lehátek, plážových ručníků, sportovního vybavení, návštěva, fitness, divadla, tanečních a  zábavních pořadů,  lodní magazín, který je denně doručován do kajut.

Placené služby: kadeřnické, kosmetické, welness a spa, telefon a internet, čistírna, prádelna, jídlo á la carte ve speciálních restauracích a donáška do kajuty. Na lodi jsou casina, bary, diskotéky, kavárny, shopy, sportovní areály.


Kategorie BELLA:

pohodlně vybavené kajuty, velký výběr restaurací, samoobslužná restaurace otevřená 20 hodin denně, zábavní program na nejvyšší úrovni, rozlehlé paluby s bazény a prostory na slunění, moderní fitness centrum a další sportovní zařízení, sbírání bodů v rámci MSC Voyagers klubu.


Kategorie FANTASTICA:

všechny služby z kategorie BELLA, výběr z nejlepších kajut na vyšších palubách (včetně super-rodinných kajut, pokud jsou k dispozici), donáška zdarma snídaně do kajuty, přednost při rezervaci večerního stolování v hlavní restauraci, 50% sleva na fitness kurzy a osobního trenéra (s podmínkou dostupnosti),

 

Kategorie AUREA:

všechny služby z kategorie BELLA a FANTASTICA, nápojový balíček all inclusive pro všechny pasažéry v kajutě, lázeňský balíček (vstup do welness a spa – sauny a vířivky, balijská masáž pro dospělé 30 min dle vlastní volby, solárium 10 min.), vstup na exluzivní sluneční palubu, uvítací koktejl, deluxe kabiny nebo apartmá v prestižní lokaci, župan a pantofle, přednostní nalodění, flexibilní doba stolování, samostatné místo v hlavní restauraci

 

Kategorie MSC YACHT CLUB:

Kategorie MSC YACHT CLUB: (k dispozici pouze na velkých lodích tříd Fantasia, Meraviglia a Seaside) je určena pro náročné klienty, kteří chtějí využívat exkluzivní služby a luxusní standard. Cena již zahrnuje služby z kategorie FANTASTICA a navíc: ubytování v luxusních prostorných apartmá s mramorovou koupelnou; ergonomické matrace, výběr polštáře a luxusní ložní prádlo; velký televizor; minibar; all inclusive program, obědy a večeře v klubové gourmet restauraci s možností výběru stolování; nápoje (nealkoholické, víno, pivo, destiláty); volný přístup do salonu Top Sail Lounge s nabídkou nápojů, drobného občerstvení a dezertů; volný přístup do lázeňského areálu Aurea Spa; přednostní nalodění a donáška zavazadel; služby concierge

Strava: all inclusive

Rozšířená penze s formou špičkového bufetu i v restauraci se servírovaným menu dle vlastního výběru. Stravování zajištěno nejméně 5x denně. Snídaně, obědy i večeře, v bufetu navíc odpolední a půlnoční rychlé občerstvení (pizza, sendviče…). Základní nealkoholické nápoje (voda, čaj dle vlastního výběru, překapávaná káva, mléko) dostupné 24 hodin denně v bufetové restauraci z nápojových automatů. K snídaním navíc ovocné šťávy. Nápoje na všech barech a v servírovaných restauracích za poplatek. Součástí některých kategorií ubytování, např. Aurea nebo MSC Yacht Club je all inclusive. U ostatních je možné objednat předem cenově zvýhodněné nápojové balíčky typu all inclusive (více variant lišící se rozsahem zahrnutých nápojů, s neomezenou konzumací) Nabídku nápojových balíčků předložíme na vyžádání.

Doprava: vlastní

Doprava do přístavu je vlastní, není-li výslovně uvedeno jinak Na vyžádání poskytneme konzultaci k organizaci dopravy, případně za poplatek pomůžeme vyhledat a zajistit vhodný druh dopravy. V některých přístavech je možné zarezervovat parking vašeho vozu po dobu plavby.

Program zájezdu

1. den: Janov: Jeden z největších přístavů co do významu i velikosti se nachází v severozápadní části Itálie v regionu Ligurie. Velmi často zde okružní plavby začínají a končí. Lodě staví velmi blízko centra, bezprostředně vedle starého historického přístavu. Pro návštěvu města a historického centra Janova tedy nemusíme chodit příliš daleko. Také je ale možné vypravit se i dále, například na předměstí Nervi, do vzdálenějšího Portofina nebo na krásné pláže Ligurské Riviéry. | Připlutí: - | Odplutí: 18:00

2. den: Marseille: Marseille je přístav, který nám nabízí téměř nepřeberné možnosti. Nejen prohlídku samotného nejstaršího francouzského města, ale i návštěvu Aix-en-Provence, Arles, Cassis, slavného ostrova If, nejmladšího francouzského národního parku Calanques, ale lze stihnout i návštěva Avignonu, historického města papežů a antipapežů. | Připlutí: 08:00 | Odplutí: 18:00

3. den: Barcelona: Z barcelonského přístavu je to do centra města asi dva až tři kilometry daleko, cestou přes most s pěkným výhledem na kotvící lodě a přístavní hráze. Pak se ale ocitnete v destinaci, která nabízí nepřeberné množství možností. Jmenujme alespoň starou gotickou čtvrť s katedrálou sv. Eulálie, stavby Antonia Gaudího v čele s chrámem Svaté rodiny a parkem Güell, legendární ulici La Rambla, návrší Montjuïc a fotbalový stadion Camp Nou. A pokud by vám Barcelona nestačila, i výlet do nedalekého kláštera Montserratt, proslaveného Černou madonou a fantastickými výhledy ze strmých skal, je také dobrou volbou. | Připlutí: 08:00 | Odplutí: 18:00

4. - 5. den: na moři

6. den: Funchal, Madeira | Připlutí: 08:00 | Odplutí: 18:00

7. - 11. den: na moři

12. den: Bridgetown, Barbados | Připlutí: 08:00 | Odplutí: 18:00

13. den: St. Georges, Grenada | Připlutí: 08:00 | Odplutí: 18:00

14. den: na moři

15. den: Willemstad, Curacao | Připlutí: 07:00 | Odplutí: 16:00

16. den: Santa Marta | Připlutí: 09:00 | Odplutí: 18:00

17. den: Cartagena de Indias | Připlutí: 07:00 | Odplutí: 19:00

18. den: na moři

19. den: Puerto Limón | Připlutí: 08:00 | Odplutí: 18:00

20. den: Panamský kanál - Gatun | Připlutí: 06:00 | Odplutí: 06:00 Panamský kanál - Miraflores | Připlutí: 18:00 | Odplutí: 18:00

21. den: na moři

22. den: Puntarenas | Připlutí: 07:00 | Odplutí: 17:00

23. den: Corinto | Připlutí: 09:00 | Odplutí: 18:00

24. den: Puerto Quetzal | Připlutí: 09:00 | Odplutí: 19:00

25. - 26. den: na moři

27. den: Puerto Vallarta | Připlutí: 07:00 | Odplutí: 16:00

28. den: Cabo San Lucas | Připlutí: 09:00 | Odplutí: 16:00

29. den: na moři

30. den: San Diego | Připlutí: 09:00 | Odplutí: 20:00

31. den: na moři

32. - 33. den: San Francisco | Připlutí: 07:00 | Odplutí: 18:00

34. - 37. den: na moři

38. den: Kahului, Maui, | Připlutí: 08:00 | Odplutí: 18:00

39. den: Honolulu, Oahu | Připlutí: 07:00 | Odplutí: 17:00

40. - 44. den: na moři

45. den: Apia | Připlutí: 08:00 | Odplutí: 18:00

46. den: na moři

47. den: Suva | Připlutí: 08:00 | Odplutí: 18:00

48. - 49. den: na moři

50. den: Auckland | Připlutí: 07:00 | Odplutí: 16:00

51. - 52. den: na moři

53. - 54. den: Sydney | Připlutí: 09:00 | Odplutí: 19:00

55. den: na moři

56. den: Brisbane | Připlutí: 07:00 | Odplutí: 14:00

57. den: na moři

58. den: Cairns | Připlutí: 10:00 | Odplutí: 18:00

59. den: na moři

60. den: Alotau | Připlutí: 09:00 | Odplutí: 19:00

61. den: Kiriwina Island | Připlutí: 09:00 | Odplutí: 16:00

62. den: Rabaul | Připlutí: 09:00 | Odplutí: 18:00

63. - 66. den: na moři

67. - 68. den: Manila | Připlutí: 12:00 | Odplutí: 18:00

69. den: na moři

70. den: Keelung (Taipei) | Připlutí: 09:00 | Odplutí: 18:00

71. den: Ishigaki | Připlutí: 08:00 | Odplutí: 18:00

72. den: Naha, Okinawa | Připlutí: 08:00 | Odplutí: 18:00

73. den: na moři

74. - 75. den: Osaka | Připlutí: 08:00 | Odplutí: 16:00

76. den: Shimizu | Připlutí: 09:00 | Odplutí: 16:00

77. - 78. den: Tokyo | Připlutí: 08:00 | Odplutí: 18:00

79. den: na moři

80. den: Nagasaki | Připlutí: 09:00 | Odplutí: 18:00

81. den: Busan | Připlutí: 08:00 | Odplutí: 18:00

82. den: na moři

83. - 84. den: Shanghai | Připlutí: 07:00 | Odplutí: 21:00

85. - 86. den: na moři

87. den: Hongkong | Připlutí: 08:00 | Odplutí: 22:00

88. den: Shekou (Shenzen) | Připlutí: 07:00 | Odplutí: 19:00

89. den: na moři

90. den: Da Nang | Připlutí: 07:00 | Odplutí: 16:00

91. den: Nha Trang | Připlutí: 08:00 | Odplutí: 14:00

92. den: na moři

93. den: Singapur | Připlutí: 09:00 | Odplutí: 19:00

94. den: Port Kelang | Připlutí: 09:00 | Odplutí: 18:00

95. den: Penang | Připlutí: 09:00 | Odplutí: 18:00

96. - 98. den: na moři

99. den: Colombo | Připlutí: 07:00 | Odplutí: 17:00

100. - 102. den: na moři

103. - 104. den: Dubaj | Připlutí: 18:00 | Odplutí: 18:00

105. den: Khasab | Připlutí: 08:00 | Odplutí: 18:00

106. den: Muscat | Připlutí: 08:00 | Odplutí: 18:00

107. - 111. den: na moři

112. den: Akaba | Připlutí: 08:00 | Odplutí: 18:00

113. den: Suezský průplav jih | Připlutí: 17:00 | Odplutí: 17:00

114. den: Suezský průplav sever | Připlutí: 17:00 | Odplutí: 17:00

115. den: na moři

116. den: Heraklion, Kréta: Hlavní město ostrova Kréta má jedny z nejdelších dějin v Evropě. Založeno bylo již před rokem 2000 př.n.l., což je také jinak označováno jako mínojská doba a do dnešních dnů se dochovaly ruiny slavného paláce Knossos. Tento palác, jinak také labyrint, byl dějištěm legend o slavném Minotaurovi, Théseovi a Ariadně. Později po nájezdech Arabů se z ostrova stalo nejvýznamnější tržiště s otroky ve Středozemním moři. | Připlutí: 08:00 | Odplutí: 16:00

117. den: na moři

118. den: Civitavecchia (Řím): Tento přístav se nachází zhruba 70 km severozápadně od Říma a je výchozím bodem pro návštěvu této italské metropole. Řím, kam obvykle směřuje většina cestujících z výletních lodí nám nabízí nepřeberný soubor historických pamětihodností, včetně církevního státu Vatikánu, nacházejícího se zcela na území města. Také ale z přístavu je možné podniknout výlety do historických etruských měst Tarquinia a Tuscania. V neposlední řadě i prohlídka města Civitavecchia je velmi zajímavá. | Připlutí: 09:00 | Odplutí: 19:30

119. den: Janov: Jeden z největších přístavů co do významu i velikosti se nachází v severozápadní části Itálie v regionu Ligurie. Velmi často zde okružní plavby začínají a končí. Lodě staví velmi blízko centra, bezprostředně vedle starého historického přístavu. Pro návštěvu města a historického centra Janova tedy nemusíme chodit příliš daleko. Také je ale možné vypravit se i dále, například na předměstí Nervi, do vzdálenějšího Portofina nebo na krásné pláže Ligurské Riviéry. | Připlutí: 08:00 | Odplutí: 18:00

120. den: Marseille: Marseille je přístav, který nám nabízí téměř nepřeberné možnosti. Nejen prohlídku samotného nejstaršího francouzského města, ale i návštěvu Aix-en-Provence, Arles, Cassis, slavného ostrova If, nejmladšího francouzského národního parku Calanques, ale lze stihnout i návštěva Avignonu, historického města papežů a antipapežů. | Připlutí: 08:00 | Odplutí: 18:00

121. den: Barcelona: Z barcelonského přístavu je to do centra města asi dva až tři kilometry daleko, cestou přes most s pěkným výhledem na kotvící lodě a přístavní hráze. Pak se ale ocitnete v destinaci, která nabízí nepřeberné množství možností. Jmenujme alespoň starou gotickou čtvrť s katedrálou sv. Eulálie, stavby Antonia Gaudího v čele s chrámem Svaté rodiny a parkem Güell, legendární ulici La Rambla, návrší Montjuïc a fotbalový stadion Camp Nou. A pokud by vám Barcelona nestačila, i výlet do nedalekého kláštera Montserratt, proslaveného Černou madonou a fantastickými výhledy ze strmých skal, je také dobrou volbou. | Připlutí: 07:00 | Odplutí: 15:00

122. den: na moři

123. den: Lisabon | Připlutí: 10:00 | Odplutí: 18:00

124. den: Leixoes (Porto) | Připlutí: 08:00 | Odplutí: 17:00

125. den: Ferrol | Připlutí: 09:00 | Odplutí: 17:00

126. den: na moři

127. den: Southampton (Londýn) | Připlutí: 07:00 | Odplutí: -

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • odpovídající počet nocí ve zvolené kajutě v optimální knihovací třídě
 • stravování během celé plavby, nealkoholické nápoje k snídani, voda, čaj a překapávaná káva z nápojových automatů 24 hod denně
 • servírované večeře i luxusní bufet
 • portýrské služby při nalodění/vylodění
 • služby kajutového stewarda a každodenní úklid kajuty
 • animační program
 • volný přístup a využití všech prostor lodi: otevřených palub, bazénů s lehátky, vířivek, plážových osušek, salónů, nočních klubů, knihovny, fitness centra, kasina, diskoték atd
 • dětský a mládežnický klub pro děti a dospívající mládež od 2 do 17 let pod dohledem kvalifikovaného personálu během dne i večer
 • noviny s denním programem v některém ze světových jazyků
 • přístavní poplatky

Cena neobsahuje

 • služby českého delegáta na palubě, není-li výslovně uvedeno jinak
 • služby průvodce na výletech, není-li výslovně uvedeno jinak
 • doprava do přístavu a zpět - lze objednat k plavbě za příplatek
 • transfery
 • cestovní pojištění - možno dokoupit za příplatek, nabízíme  cestovní pojištění od ERV. K plavbám v Evropě a ve Středomoří je možné uzavřít cestovní pojištění včetně pojištění storna – speciální zvýhodněný produkt Holiday Easy
 • pojištění storna – lze dokoupit za příplatek. Pojištění storna mimo Evropu a do Ruska je možné uzavřít pouze ve chvíli uzavírání smlouvy
 • alko a nealko nápoje zakoupené v restauracích, na barech a v minibaru. Za příplatek je možné zakoupit zvýhodněné nápojové balíčky
 • nákupy v obchodech a restauracích
 • příplatek za kajuty vyšší kategorie
 • fakultativní výlety
 • servisní poplatky (10 EUR za osobu od 12 let a noc, dítě 3 - 12 let 5 EUR za noc. U plaveb s vyplutím z USA je to cca 13 USD za osobu od 12 let za noc, dítě 3 - 12 let 6,50 USD za noc)
 • kadeřnický salon, lázeňské a jiné služby
 • víza a vstupní povolení, jsou-li potřeba
 • telefonní a internetové spojení
 • jiné služby
(Popis zájezdu byl aktualizován 26.06.2020)