![]() | |
Cena od: | 14 190 Kč |
V nabídce od: | 27.10.2018 |
Kód zájezdu: | 124 |
Chcete-li zájezd zvýraznit na svém webu, zařadit do kolekce, nebo z nabídky zcela vyřadit...
Slovinsko - malá země, která má mnoho co nabídnout. Od Julských Alp se skalnatými štíty a průzračnými jezery, přes jedinečnou krajinu Krasu až po slovinské Přímoří s městečky v benátském stylu. A také v každém ročním období je zde co dělat. Na jaře a na podzim je příjemné počasí, ideální na výlety. V letních měsících se ochladíte v jeskyních slovinského Krasu a vykoupete se v průzračně čistém Jaderském moři.
Během jednotlivých dnů poznáte největší přírodní i kulturní zajímavosti Slovinska - oblast Julských Alp s jezerem Bled, oblast Krasu s nejslavnějšími jeskyněmi i bílými lipicány, historická města Piran, Koper a Lublaň. Zamíříme i do Itálie, kde si prohlédneme bělostný zámek Miramare vybudovaný přímo na břehu Jaderského moře.
Tento oblíbený zájezd Vám nabízí ve volném čase možnost koupání v jedinečných bazénech Termaris. Můžete relaxovat v několika bazénech a ve velké vířivce s mořskou vodou teplou 34°C přímo na břehu moře a s výhledem na Jadran a nejsevernější část chorvatského pobřeží. Jedná se o největší bazénový komplex s ohřívanou mořskou vodou na slovinském pobřeží (plocha přes 2000 m2).
Ve volném čase se samozřejmě lze vykoupat i v Jaderském moři, které je ve Slovinsku průzračně čisté.
Ubytování: hotel
Strava: polopenze
Doprava: autokarem
1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: Ráno příjezd do Slovinska. Zastávka v úchvatném pohoří JULSKÉ ALPY . Průchod krásnou soutěskou VINTGAR, po můstcích a lávkách, nad dravou říčkou. Poté prohlídka městečka BLED s na skále postaveným hradem a krásným výhledem na BLEDSKÉ JEZERO i okolní skalnaté štíty. Dojezd na ubytování do Portorože .
3. den: Dopoledne procházka do historického centra PIRANU , který Vás okouzlí úzkými uličkami, romantickými náměstími, katedrálou na vrcholku kopce, nádhernými vyhlídkami aj. Ne nadarmo je Piran nazýván nejkrásnějším přímořským městem Slovinska, svůj vzhled získalo v benátské době. Odpoledne volno v Portoroži ke koupání v moři nebo v bazénech – 7 bazénů s mořskou vodou teplou 30°C a s výhledem na moře.
4. den: Výlet do Itálie. Návštěva města TERST, jednoho z nejvýznamnějších měst rakouské monarchie s řadou krásných paláců včetně radnice. Zámek MIRAMARE s překrásným parkem. Zámek je spojen zejména s osobou rakouského arcivévody a mexického císaře Maxmiliána. Kdo by nechtěl vyrazit na výlet, může strávit den pobytem v Portoroži u moře nebo koupáním v bazénech mořského parku Termaris.
5. den: Celodenní výlet za krásami Slovinska. Ráno odjezd do krasové jeskyně ŠKOCJANSKE JAME (zapsané na světové dědictví UNESCO), kde vytvořila řeka Reka obrovský jeskynní kaňon, jehož stěny padají téměř 100m do hloubky. Dále prohlídka národního hřebčína v LIPICI s krásnými, inteligentními, bílými koňmi. (Lipica není zařazena v říjnovém termínu.) Odpoledne navštívíme významný přístav KOPER , kde je příkladně zrestaurován středověký střed města a úzké uličky, staré domy i paláce jsou svázány svou minulostí s Benátkami.
6. den: Dopoledne autobusem do Lucije a dále pěší výlet na vyhlídku na historické saliny SEČOVLJE (chráněná přírodní památka), kde se rozprostírá obrovská laguna protkaná zdmi a kde uvidíte vyhlídky na historické saliny. Prostřednictvím kanálů se zde dopravuje mořská voda do solných nádrží. Na POLOOSTROVĚ SEČA se také nachází galerie pod širým nebem – park Forma Viva s plastikami moderních umělců. Cestou zpět procházka přes letovisko PORTOROŽ . Odpoledne volno ke koupání.
7. den: Návštěva jedinečné POSTOJENSKÉ JESKYNĚ , která je druhou největší zpřístupněnou jeskyní v Evropě (oslnivá krápníková výzdoba, v rámci prohlídky jízda podzemním vláčkem). PREDJAMSKI GRAD - hrad vyrůstající ze skalního masivu, který využívá i jeskynního systému. Prohlídka malebného centra metropole LUBLAŇ, kterému dominuje hrad a kterému vtiskl secesní tvář významný architekt Jože Plečnik. Odjezd do ČR.
8. den: Příjezd do Prahy v ranních hodinách. Pořadí jednotlivých výletů může být přizpůsobeno aktuálním rezervacím vstupů apod.
květen 2025
červen 2025
září 2025
říjen 2025