Budapešť - Adventní Budapešť

0
Foto - Budapešť - Adventní Budapešť Foto - Budapešť - Adventní Budapešť Foto - Budapešť - Adventní Budapešť Foto - Budapešť - Adventní Budapešť Foto - Budapešť - Adventní Budapešť Foto - Budapešť - Adventní Budapešť Foto - Budapešť - Adventní Budapešť Foto - Budapešť - Adventní Budapešť Foto - Budapešť - Adventní Budapešť Foto - Budapešť - Adventní Budapešť Foto - Budapešť - Adventní Budapešť Foto - Budapešť - Adventní Budapešť Foto - Budapešť - Adventní Budapešť

Zájezd pořádá

APOLLON cestovní kancelář, s.r.o.
Starobrněnská 3, 60200 Brno

Maďarsko / Budapešť
Cena od: 890
V nabídce od: 11.11.2017
Kód zájezdu: 665832

 • ubytování: různéubytování: různé
  strava: vlastnístrava: vlastní
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy

Budapešť je skutečnou dominantou na Dunaji, ze které dýchá ta pravá adventní atmosféra.Prohlédnete si město a jeho nevýznamnější památky, zahřejete se horkou medovinou nebo ochutnáte  pečené kaštany.

Program: Ráno z Brna odjezd do Budapešti. Po příjezdu si prohlédneme hradní části města, kde uvidíte Královský palác a Rybářskou baštu, ze které je krásný výhled na břeh Dunaje a také významný gotický kostel Matyášův chrám. Kolem poledne Vás čeká návštěva  největší městské tržnice Vasárcsarnok, kde si budete moci nakoupit maďarské speciality a peší prohlídka historického centra s honosnými bulváry.  Poté budete mít volno k návštěvě adventních trhů na Vörösmartyho náměstí, kde najdete nepřebernou řadou místních specialit. Vánoční trhy v Budapešti na náměstí Vörösmarty, charakterizuje svátečně vyzdobené prostranství s tradičním vánočním stromem, stánky s vánočním zbožím a jeviště s bezmála stem připravených programů. Jedinečná, bezmála měsíc trvající událost, se postupem času rozvinula v mezinárodní atrakci. Za svoji popularitu vděčí zejména tradičním oblíbeným programům, jako jsou: otevírání Adventního kalendáře v kavárně Gerbeaud, oživlý Betlém, soutěž ve zdobení vánočního stromku, ad. Hlavní atrakcí budapešťských Vánoc zůstává vánoční trh, na kterém lidoví umělci a drobní řemeslníci prodávají své rukodělné výrobky s vánoční tematikou. Vánoční atmosféru zvýrazňuje vůně perníčků, skořice, svařeného vína i jehličí linoucí se po celém náměstí.  Buďte tedy srdečně zváni na tradiční svátky klidu, vánoční pohody a vzájemného porozumění Vánoční trhy v Budapešti patří mezi deset nejkrásnějších v Evropě. A tak není divu, že do maďarské metropole kromě tisíců turistů jednou za rok zamíří z finského Laponska i skutečný a nefalšovaný Mikuláš – Joulopukki. Budapešťské vánoční trhy toho však nabízejí daleko víc. K večeru je odjezd z Budapešti do nástupních míst. Předpokládaný příjezd je v pozdních večerních hodinách.

Nástupní místa a orientační časy odjezdů: Olomouc    4:10 - příplatek 100 Kč
Prostějov   4:30 -  příplatek 100 Kč
Vyškov       5:00 - příplatek 100 Kč
Brno           5:30 
Břeclav      6:10
Bratislava  7:00

Poznámka: Cestovní kancelář si vyhrazuje právo na chybu publikovaných cen či ternímů. Závazná pro CK i kupujícího je pouze cena uvedena ve SMLOUVĚ O ZÁJEZDU potvrzená pracovníkem CK!


Ubytování: různé

Strava: vlastní

Doprava: autokarem

Termíny a ceny

listopad 2021

27.11.21 so sobota - sobota
vlastní autokarem
890 Kč
cena za 1 den

prosinec 2021

11.12.21 so sobota - sobota
vlastní autokarem
890 Kč
cena za 1 den

Cena obsahuje

 • dopravu busem (WC, klimatizace, DVD, bar-teplé a studené nápoje za Kč)
 • služby průvodce
 • pojištění CK  ve smyslu zákona 159/99 Sb

Cena neobsahuje

 • Možné příplatky:
 • Komplexní cestovní pojištění 34 Kč / osoba / zájezd
 • Místenka v buse 100 Kč / osoba
(Popis zájezdu byl aktualizován 19.08.2021)