Penzion Gardur + apartmány Thoristun ***

0
Island, vodopád Skogafoss, jižní pobřeží Black beach s čedičovou jeskyní, jižní Island Brána Islandu - nejjižnější bod Dýrholaey - Brána Islandu, jižní pobřeží Dýrholaey - Brána Islandu, nejjižnější bod Island, erupce sopky 20.3.2021 na poloostrově Reykjanes Island, Gardskagi - starý maják s duhou Island, gejzír Strokkur dosahuje výšky přes 20 m Island, gejzír Strokkur ve svém zrodu Island, Gjájin - romantické údolí Island, Gunnuhver, geotermální pole s majákem v pozadí, poloostrov Reykjanes Island, horská túra ve vnitrozemí poloostrova Reykjanes Island, jižní pobřeží - přírodní scenerie, v pozadí ledovec Vatnajökull Island, ledovec Eiríksjökull Island, muzeum Vikingský svět - dokonalá replika vikingkého drakaru Island, na cestě do Landmannalaugar (Duhové hory) Island, naše Toyota HiAce s průvodcem, v pozadí ledovec Langjökull Island, okolí Duhových hor Island, plavba k Vestmanským ostrovům Island, pohled z vyhlídkové hory Bláhnukúr na Duhové hory Island, pohled z vyhlídkové hory Bláhnukúr na Duhové hory Island, pohled z vyhlídkové hory Bláhnukúr na Duhové hory Island, průvodce Jan Smejkal se svými zákazníky (má v ruce telefon) Island, Reykjanes, Gardur - starý a nový maják Island, Reykjavík - nábřeží Island, Reykjavík, Sluneční poutník (Sólfar) Island, romantické údolí Gjájin Island, Selfoss, apartmány Thoristun Island, Selfoss, apartmány Thoristun Island, Selfoss, apartmány Thoristun Island, Selfoss, apartmány Thoristun Island, Selfoss, apartmány Thoristun Island, Selfoss, apartmány Thoristun Island, Selfoss, apartmány Thoristun Island, Selfoss, hostel Selfoss Island, Selfoss, hostel Selfoss Island, Selfoss, hostel Selfoss Island, Selfoss, hostel Selfoss Island, útes Dýrholaey Island, útesy, jižní pobřeží Island, vnitrozemí poloostrova Reykjanes Island, vnitrozemí poloostrova Reykjanes. V pozadí sopka Keilir Island, vodopád Gullfoss Island, vodopád Haifoss Island, vodopád Haifoss s duhou Island, vodopád Hjálparfoss Island, vodopád Skogafoss Island, západ slunce v Reykjavíku Islandské vnitrozemí Islandské vnitrozemí, naše Toyota HiAce 4x4 Jižní Island Papuchalk bělobradý, symbol Islandu

Zájezd pořádá

EMMA AGENCY spol. s r.o.
Kozí 10, 66078 Brno

Island
Cena od: 40 990
V nabídce od: 18.02.2017
Kód zájezdu: 1676

 • ubytování: pensionubytování: pension
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Zájezd s českým průvodcem, vozidlem 4x4 pro 8 osob – skupina max. 8 osob:

KEFLAVÍK • GARDUR • GUNNUHVER • GRINDAVÍK • KRYSUVÍK • VESTMANNSKÉ OSTROVY • vodopád SELJALANDFOSS • vodopád SKOGAFOSS • sopka EYJAFJALLAJÖKULL • DÝRHOLAEY • ledovec MÝRDALSJÖKULL • městečko VIK • LANDMANNALAUGAR • sopka HEKLA • gejzír STROKUR • vodopád HAIFOSS • THINGVELLIR • vodopád GULFOSS • kráter KERID • REYKJAVÍK • MODRÁ LAGUNA


Island je ostrov ležící v Severním Atlantiku v těsné blízkosti polárního kruhu. Své poloze v oblasti Středoatlantského hřbetu, na rozhraní dvou kontinentálních desek, kde se magma nachází velmi blízko pod povrchem, vděčí za mimořádně bohatou sopečnou aktivitu . S tímto souvisí i častý výskyt horkých pramenů a gejzírů . Typickým rysem zdejší krajiny je množství jezer a řek s mnoha vodopády . Zhruba 11% ostrova je pokryto ledovci , pod nimiž jsou ukryty aktivní vulkány . Právě proto se i vžilo označení "Ostrov ohně a ledu".

Doprava na Islandu a průvodce. Doprava bude zajištěna vozidlem 4x4 pro 8 osob+řidič. Z toho vyplývá, že maximální velikost skupiny bude 8 osob a přístup ke každému zákazníkovi naprosto osobní. Řidičem a průvodcem v jedné osobě bude pan Jan Smejkal , který se touto činností na Islandu zabývá již dlouhá léta, vždy po celou letní sezónu a za tu dobu měl příležitost se seznámit se všemi krásami, které tento ostrov nabízí.

Počasí je zde proměnlivé, severské, na jihozápadě zmírňované Golfským proudem s častějšími srážkami, provázených silným větrem. V plném létě slunce zapadá na necelé 2 hodiny, v nejhlubší zimě vydává skomíravé světlo sotva čtyři hodiny denně.

Historie ostrova je neméně zajímavá. Za jeho objevení a osídlení se zasloužili Vikingové převážně z Norska, kteří na svých lodích podnikali odvážné objevitelské cesty severním Atlantikem, přes Grónsko až do Severní Ameriky. Zdejší obyvatelé byli od pradávna nuceni vzdorovat drsnému podnebí, přírodním živlům i ničivým katastrofám. V dnešní době se Island řadí mezi země s nejvyšší životní úrovní. Na ostrově žije 350.000 obyvatel, z toho asi 2/3 v Reykjavíku a jeho blízkém okolí.

Vnitrozemí je neobydlené. Díky neexistenci průmyslu a jiných zdrojů znečištění si návštěvník na ostrově užívá nejčistšího vzduchu a vody. Island ochraně životního prostředí věnuje velkou pozornost.

Cesty do vnitrozemí jsou nezpevněné, s množstvím brodů . Často vedou pískem a lávovými poli , proto jsou určena výhradně pro terénní vozidla. Pro přepravu na ostrově využíváme výhod vozidla s pohonem všech kol , které nám umožňuje navštívit oblasti a místa běžným vozidlům nedostupná.


Ubytování: pension
1. noc: Penzion Gardur u letiště, dvoulůžkové pokoje, společné sociální zařízení, snídaně v ceně

2.-7. noc: Městečko Selfoss , je možné si vybrat ze dvou možností ubytování:

Apartmány Thoristun v centru Selfoss, pěkná dvoulůžková prostorná studia v přízemí s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou. Před studiem je k dispozici terasa. WiFi zdarma. TV, lednička, ručníky, povlečení, rychlovarná konvice, varná deska, toustovač, fén. Pěkná studia i pro náročnější zákazníky, apartmány se nacházejí v klidném prostředí uprostřed zeleně a přitom v centru. Možnost pořízení snídaní v pekařství cca 900 m od apartmánů v ceně do 2000 ISK, vzhledem ke vzdálenosti a možnosti vlastní přípravy jídla v apartmánu spíše nedoporučujeme.

Hostel Selfoss v centru Selfoss, jednoduchý penzion, dvoulůžkové pokoje s umyvadlem, společné sociální zařízení, Wi-Fi zdarma, k dispozici kuchyňka. Jednodušší ubytování pro méně náročné zákazníky. Možnost pořízení snídaní v pekařství přes ulici v ceně do 2000 ISK.

Strava: snídaně

Doprava: letecky

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy v 21.55 hod., přílet na Island ve 23.50 místního času (o dvě hod. méně), ubytování v nedalekém penzionu.

2. den: To nejlepší z poloostrova Reykjanes: navštívíme Gardur, Gunnuhver, Grindavík, Krysuvík - Seltún . Uvidíme lávová pole s podivuhodnými krátery, zlom dvou kontinentálních desek s mostem mezi Evropou a Amerikou, pobřežní útesy s ptačími koloniemi a starými majáky, rybářské přístavy, geotermální pole s horkými bublajícími prameny. Navštívíme rovněž muzeum Svět Vikingů, kde se budete moci vstoupit na po palubu vikingské lodi, která doplula až k americkým břehům. V případě příznivého počasí absolvujeme výšlap v geotermální oblasti Krysuvík (cca 2 hod.). Poté se přesuneme na jižní pobřeží do města Selfoss na ubytování.

3. den: Výlet lodí na Vestmanské ostrovy –vulkanické ostrovy s pohnutou historií. Katastrofická erupce sopky Eldfell v roce 1973 zavalila část města lávou a popelem, místo dostalo přezdívku Pompeje severu. Vystoupáme na ještě teplý vrchol sopky, odkud jsou nádherné výhledy. Prohlédneme si rybářský přístav se skanzenem, monumentální pobřežní útesy s koloniemi mořských ptáků, zejména papuchalků (symbol Islandu). Fakultativně můžeme navštívit mořské akvárium nebo muzeum věnované erupci sopky Eldfell, rovněž můžete i ochutnat speciality místní vyhlášené restaurace.

4. den: To nejzajímavější z jižního pobřeží – vodopády Seljalandfoss, Skogafoss, sopka Eyjafjallajökull (známá svojí erupcí z roku 2010), ledovec Sólheimajökull, Dýrholaey – Brána Islandu, Černá pláž, Trolí skály, městečko Vík - nejjižnější místo Islandu (možnost nákupu islandských vlněných svetrů a dalších výrobků vyráběné v místní manufaktuře).

5. den: Dnes nás bude čekat výšlap 3,5 km do pohoří Hengil , které je známé velkým množstvím horkých pramenů. Zde, v údolí Hveradalur , je možnost skvělého přírodního koupaní v teplé řece. Odpoledne zamíříme k největšímu islandskému jezeru Thingvallavatn, u něhož leží nejvýznamnější místo islandské historie Thingvellir . Zde byl v roce 930 založen první parlament na světě. Je to i z přírodního hlediska pozoruhodné místo – největší geologický zlom, kde se rozestupují dvě kontinentální desky (severoamerická a euroasijská).

6. den: Vydáme se do drsného islandského vnitrozemí. Po nezpevněných cestách budeme projíždět kolem nejznámější islandské sopky Hekly , která se proslavila svými častými erupcemi. Dále navštívíme kráterové jezero Hnausapollur a zlatý hřeb naší cesty Landmannalaugar – duhové hory . Zde se projdeme po okolí, případně vystoupáme na vyhlídkovou horu Bláhnúkur . Na závěr se vykoupeme v přírodní teplé laguně.

7. den: Dnes se vypravíme k druhému nejvyššímu vodopádu Haifoss . Cestou navštívíme pozůstatky prastaré farmy Stöng a malebné čedičové údolí Gjájin . Odpoledne nás budou čekat nejnavštěvovanější místa Islandu, označovaná jako Zlatý okruh – vodopád Gulfoss (Zlatý vodopád), gejzír Strokur , a také kráter Kerid.

8. den: Prohlídka nejsevernějšího hlavního města - Reykjavíku . Společně se projdeme historickými uličkami starého města se svými typickými barevnými dřevěnými domky. Prohlédnete si dominantu města – katedrálu Hallgrimskirkja, islandský parlament, radnici, koncertní halu Harpa, přístav s rybářskými loděmi a restauracemi . Budete mít možnost ochutnat něco z místní vyhlášené gastronomie. Je také možné absolvovat fakultativní výlet za pozorováním velryb , nebo novou atrakci Fly over Island (5D produkce, při níž zažijete fascinující realistický zážitek letu nad nejkrásnějšími kouty Islandu). V pozdních odpoledních hodinách odjíždíme směr Keflavík , kde zájemci o Modrou lagunu využijí čas před odletem k relaxaci v teplé léčivé vodě. Ostatní mohou zbytek času využít k prohlídce městečka Keflavík (rybářský přístav, místní museum DUS), nebo k návštěvě aquaparku.

9. den: Odlet z letiště Keflavík v 00.40 hod., přílet do Prahy v 06:25 hod. Změna programu vyhrazena dle pokynů průvodce, v případě nenadálých událostí nebo špatného počasí !!

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • letenku Praha - Island – Praha
 • dopravu autem s pohonem všech kol pro 8 osob + řidič po Islandu
 • služby řidiče a průvodce po Islandu v jedné osobě
 • 1x ubytování v penzionu Gardur u letiště po příletu, dvoulůžkové pokoje, společné sociální zařízení, snídaně v ceně
 • 6x ubytování v apartmánech Thoristun nebo v hostelu Selfoss v Selfoss, viz popis ubytování
 • výlet na Vestmanské ostrovy

Cena neobsahuje

 • pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
 • vstupné do Modré laguny 2.500 Kč, děti do 13 roků včetně zdarma
 • výlet za pozorováním velryb 9.900 ISK (asi 80 EUR), objednání a platba na místě
 • Předpokládaná částka na vstupy 3.100 ISK (asi 25 EUR)
(Popis zájezdu byl aktualizován 20.10.2022)