K vrcholům čtyřtisícovek a Vaduz

0
Alpy 14 Alpy Alpy Alpy Alpy Alpy Alpy

Zájezd pořádá

IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.
Milady Horákové 17, 17000 Praha 7

Lichtenštejnsko
Cena od: 14 390
V nabídce od: 11.11.2016
Kód zájezdu: 457985

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy

jízda Bernina Expressem – jediný panoramatický vlak jedoucí po ledovci

Vaduz - Jungfraujoch - Trümmelbašské vodopády - Täsch - Zermatt - Malý Matterhorn - Gornergrat - Saas Tall - Hohsaas - Simplonpass - Lugano - Bernina Express - Berninapass - Svatý Mořic - Chantarella


Ubytování: hotel
Ubytování je zajištěno v hotelech*** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Jednolůžkové pokoje a pokoje s přistýlkou pouze na vyžádání.

Strava: polopenze
Polopenze – snídaně a večeře

Doprava: autokarem
Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Plzeň, Brno, Jihlava, Velké Meziříčí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách. Cestou do Švýcarska se zastavíme v hlavním městě Lichtenštejnského knížectví – ve Vaduzu, jemuž dodnes dominuje hradní sídlo panovníka zbudované již ve 13. století. Během zastávky nahlédneme do nejstarší části města pyšnící se galeriemi s díly největších mistrů štětce a vyhlášenými muzei. Po krátké procházce odjedeme na ubytování v oblasti Jungfrau.

2. den: Po snídani přejedeme po břehu Brienzského jezera do oblasti nejvyšších vrcholků Bernských Alp. Ozubnicovou železnicí vyjedeme až na Jungfraujoch (3.454 m) do nejvýše položené železniční stanice v Evropě. Z vyhlídkové terasy si vychutnáme jedinečný pohled na sněhem pokryté vrcholy a Aletschský ledovec, který byl pro svou pozoruhodnou délku cca 23 km zařazen na seznam UNESCO. Velkým lákadlem je v ledovci vysekaný obrovský ledový palác ozdobený modravě nasvícenými sochami z ledu i expozici k historii stavby. A nesmíme se zapomenout ponořit do fascinujícího světa čokolády Lindt, nejvýše položené prodejny čokolády na světě, jejíhož otevření se zhostil fenomenální švýcarský tenista R. Federer. Další atrakcí Jungfrau regionu jsou Trümmelbašské vodopády – společně se podíváme na deset vodopádů uvnitř skalního masívu. Výtah vyveze návštěvníky na osvětlenou galerii pod zemí, odkud je možné zblízka vidět dunící kaskádu. Večer se vrátíme na ubytování.

3. den: Po snídani odjedeme kolem Thunského jezera do Kanderstegu, kde i s autobusem najedeme na železniční podvozky a během 30 minutové jízdy tunelem si ušetříme několikahodinovou objížďku alpských velikánů. Z konečné stanice Goppenstein se dostaneme do vesničky Täsch, kde zanecháme náš autobus a místními elektromobily přejedeme do střediska Zermatt, města bez automobilového provozu, které se nachází na úpatí magické a nejkrásnější hory Evropy – Matterhornu. Můžeme si zvolit výjezd lanovkami na Malý Matterhorn (3.884 m) s výhledem na blízký Matterhorn a při dobré viditelnosti s dohledem až na Mont Blanc a Jungfrau nebo výjezd zubačkou na Gornergrat (3.090 m) s výhledem na nejvyšší horský masiv Švýcarska – masiv Monte Rosa a na ledovce. V podvečer odjedeme na ubytování do údolí čtyřtisícovek Saas Tall.

4. den: Po snídani vyjedeme kabinovou lanovkou ze Saas Grund na Hohsaas, kde budeme mít přímo před očima panorama horských velikánů nad Saas-Fee. Poté budeme projíždět krásnou alpskou silnicí, kterou nechal zbudovat Napoleon Bonaparte, do Simplonského průsmyku. Přes Domodossolu se dostaneme do italského kantonu Ticino, do strhující krajiny kontrastů zelených palem a sněhem pokrytých ledovců. Zavítáme do Lugana, metropole švýcarské riviéry u stejnojmenného jezera, které je obklopeno palmami a horskými štíty. Ubytujeme se v italském Tiranu.

5. den: Po snídani nastoupíme cestu vlakem Bernina Express k ojedinělé podívané pod dohledem majestátního vrcholku Piz Bernina (4.049 m). Přes atraktivní průsmyk Bernina a nejfotografovanější most Švýcarska dojedeme do mondénního letoviska Svatý Mořic (1.856 m). Zde se vydáme na nenáročnou procházku po Květinové stezce k chatě Heidi a vyhlídkovému bodu Chantarella (2.005 m). Zdatnější turisté budou pokračovat přes Corviglia (2.486 m) a Morguns (2.278 m) zpět do Sv. Mořice trasou Pohádkové cesty nebo přes vesničku Celerina na terénních koloběžkách. Za hezkého počasí můžeme také vyjet pozemní a kabinovou lanovkou na Piz Nair (3.097 m), odkud se rozevírá překrásné panorama na východní i západní část švýcarských Alp. Poté se vydáme na cestu zpět.

6. den: V ranních hodinách přijedeme do ČR.

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena obsahuje

 • 4 ubytování
 • 4 snídaně
 • 3 večeře
 • dopravu luxusním autokarem
 • zpáteční lanovku Saas Grund - Hohsaas
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • pobytovou taxu, místní dopravu, fakultativní služby cca 290 CHF

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu max. plnění 12500 Kč (příplatek: 250 Kč)
 • vlak Bernina Express II. třída, Tirano–Sv. Mořic (příplatek: 1300 Kč)
 • vlak Bernina Express II. třída, Tirano–Sv. Mořic dítě do 16 let (příplatek: 860 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 2000 Kč)
 • svoz Vyškov (příplatek: 200 Kč)
 • svoz Břeclav (příplatek: 250 Kč)
 • svoz Hodonín, Prostějov, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Ždár nad Sázavou (příplatek: 300 Kč)
 • svoz Kroměříž, Olomouc, Přerov, Zlín (příplatek: 400 Kč)
(Popis zájezdu byl aktualizován 03.06.2020)