Kouzlo slovinsko - italského přímoří

0
Portorož 1 Skonjanska jama (5) Skonjanska jama (9) Lipica 1 Lublaň 3 Piran 5 Hrastovlje 3 Lublaň 4 Lublaň 8 Skonjanska jama (6) Lipica 5 Portorož  Barnardin 3 Skonjanska jama (7) Grotta Gigante Itálie (3) Lublaň 5 Portorož  Bernardin 4 Portorož 2 Terst 2 Hrastovlje 1 Lublaň 2 Lublaň 9 Hrastovlje 4 Lipica 3 Skonjanska jama (3) Terst 1 Lipica 2 Lublaň 1 Piran 3 Skonjanska jama (1) Grotta Gigante Itálie (5) Hrastovlje 2 Lipica 4 Piran 1 Skonjanska jama (2) Grotta Gigante Itálie (2) Lublaň 7 Piran 2 Skonjanska jama (4) Grotta Gigante Itálie (4) Hrastovlje 5 Lublaň 6 Piran 4 Skonjanska jama (8) Grotta Gigante Itálie (1) Portorož  Bernardin 5

Zájezd pořádá

ERIKA TOUR
Špidlenova 442, 51301 Semily

Slovinsko
Cena od: 9 090
V nabídce od: 18.12.2015
Kód zájezdu: 1007

.

Chcete-li zájezd zvýraznit na svém webu, zařadit do kolekce, nebo z nabídky zcela vyřadit...

 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy

POHÁDKOVÉ SLOVINSKO, POBYT V MOŘSKÝCH LÁZNÍCH TERMARIS (LAGUNA)
Památky, vino, mořský park, jeskyně a koně. Slovinsko - to je především krásná krajina, která se na jaře halí do květů a na podzim do zlatočervených barev listí. Nabízí krásné horské i přímořské scenérie, tajemné krasové jeskyně, nádherné pobřeží s romantickými historickými městečky a lahodné víno i místní speciality. Italsko - slovinské pobřeží nabízí navíc řadu nej! Pobývat budete v Portoroži v komplexu St. Bernardin v hotelu *** s mořskými lázněmi Termaris (Laguna), které budete moci využívat..


Ubytování: hotel ***
Hotel Vila Park*** se nachází na jedinečném místě v resortu San Bernardin, pouhých 30 m od moře se soukromou pláží, venkovním bazénem uprostřed známých slovinských turistických měst Portorož a Piran. Na místě je několik restaurací a další najdeme v pěší vzdálenosti od hotelu.
Vodní park Termaris (Laguna) je k dispozici pro hotelové hosty zdarma.

Strava: polopenze
bohatá bufetová snídaně a večeře

Doprava: autokarem

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR v podvečer, cesta přes Rakousko do Itálie.

2. den: Průjezd krásnou alpskou krajinou a příjezd na italské pobřeží. Navštívíte jeskyni Grotta Gigante neboli Obří jeskyni, která je považována za největší jeskyni na světě přístupnou turistům (zapsaná v Guinessově knize rekordů) - obrovský dóm, úchvatné krápníky a varhany. Poté vás čeká bělostný kamenný zámek Miramare s překrásným parkem nacházející se na vrcholu skalnatého ostrohu Grignano v zálivu u Terstu. Nechal o postavit arcivévoda Maxmilián Habsburský . Krásné interiéry i venkovní terasy se sochami, jezírky a výhledy na terstský záliv. Krátká zastávka v historickém centru Terstu. Ubytování v hotelu Bernardini Group, využití teplých koupelí v krytém areálu Mořský park Laguna (plavecký bazén, 5 whirlpoolů, výhled na moře, sauny za příplatek). Nocleh.

3. den: Návštěva Lipice - světoznámé chovné stanice bílých koní, španělská jezdecká škola. Poté se vypravíme za vínem do slavného vinného údolí Vipavy. Navštívíte zde středověké městečko Vipava nazývané malé slovinské Benátky a samozřejmě budete moci ochutnat výborné místní víno, popřípadě i sýry a další pochoutky. Odpolední koupání v mořském parku (popř. možnost celodenního pobytu). Večer možnost procházky (2 km) a průvodcované prohlídky Piranu - malebného městečka s "benátskými" uličkami a kouzelným osvětlením, posezení u vína nebo zmrzliny. Nocleh.

4. den: Pobyt v mořských lázních, fakultativně půldenní výlet po krásách Slovinsko - italského krasu. Čeká vás romantika krasu plného jeskyní, hlubokých kaňonů a také vinic. Navštívíme unikátní Škocjanskou jamu - mimořáný krasový komplex s největším podzemním kaňonem na světě, 11 propojených jeskyní, přírodní mosty. Zpáteční cestu můžete absolvovat lanovkou nebo vyjít po schodech kolem vodopádu. Krásná krasová krajina. Hrastovlje - románský kostelík Nejsvětější trojice - unikátní fresky s hlaholským písmem (tanec smrti). V pozdním odpoledni relaxace v lázních. Nocleh.

5. den: Dopoledne ještě možnost vykoupání, poté odjezd do Lublaně - prohlídka centra hlavního města s mnoha barokními uličkami plnými kaváren, Prešenerovo náměstí, Trojmostí, tržnice, nábřeží řeky Lublanice, hrad. Pohodová atmosféra pohostinné podzimní Lublaně! Odjezd do ČR.

6. den: Návrat v časných ranních hodinách.

Termíny a ceny

21.05. - 26.05.24 úterý - neděle
polopenze autokarem
Sleva 5% 9 590 Kč 9 090 Kč
cena za 6 dní (3 noci)

Cena obsahuje

 • 3x nocleh v hotelu 3* s mořskými lázněmi Termaris (dříve Laguna) - vyhřívaná mořská voda
 • 3x polopenze (formou bufetu)
 • 4-denní vstup do zážitkových lázní v řádné otvírací době (bez vstupu do saun),
 • doprava klim. busem
 • průvodce
 • povinné pojištění CK

Cena neobsahuje

 • pokoj 1/1 2800 Kč
 • výlet 4. den 590 Kč (bez vstupů) při alespoň 20ti účastnících
 • místní taxa + registrace 12 EUR / osoba / pobyt - platí se na místě
 • informace: doporučená částka na vstupné 90 EUR

Slevy

 • first minute:
 • Seniorská sleva 55+: 300 Kč ( nesčítá se s jinými slevami)
(Popis zájezdu byl aktualizován 27.02.2024)