Termální lázně Bad Gastein - NP Vysoké Taury

0
Údolí Bad Gastein 01 Bad Gastein 03 eli 1 Golling 1 graukogel Lichtensteinklamm Rakousko Bad gastein bazen Schlossalmbahn 2 stubnerkogel 1 Stubnerkogel 1 Údolí Bad Gastein 02 Údolí Bad Gastein 03 Údolí Bad Gastein 04 Údolí Bad Gastein 05 Údolí Bad Gastein 07 Údolí Bad Gastein 08 Údolí Bad Gastein 09 Údolí Bad Gastein 10 Údolí Bad Gastein 11 Údolí Bad Gastein 14 Údolí Bad Gastein 15 Údolí Bad Gastein 16 Údolí Bad Gastein 17 Údolí Bad Gastein 18 Údolí Bad Gastein 19 Údolí Bad Gastein 20 Údolí Bad Gastein 21 Údolí Bad Gastein 23

Zájezd pořádá

Mayer & Crocus s.r.o.
Heydukova 1589/6, 18000 Praha 8

Rakousko / Vysoké Taury / Salcbursko
Cena od: 12 690
V nabídce od: 05.11.2015
Kód zájezdu: 301

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Krásy přírody
  • Aktivní dovolená
  • Turistika
  • Ostatní
  • Pro seniory

V srdci národního parku Vysoké Taury se nachází v nadmořské výšce 1000 m tradiční lázeňské alpské středisko Bad Gastein. Jeho charakteristickou podobu vytvářejí nádherné historické stavby, které harmonicky zapadají do vysokohorského prostředí s impozantními horskými masivy. Bad Gastein je vyhledávané pro své léčebné klima a mimořádně zdravý vzduch. Ubytování je zajištěno v Thermal Resort hotelu Elisabethpark přímo v centru městečka.


Ubytování: hotel
Spa & Wellness centrum: termální krytý bazén, whirlpool, finská sauna, parní lázeň, danárium, tepidarium, zážitkové sprchy, relaxační místnost s bezplatnou nabídkou čaje, široký výběr wellness procedur (za poplatek).

Strava: polopenze
polopenze formou bufetu

Doprava: autokarem

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Cestou do Bad Gasteinu zastávka u vodopádu GOLLING , jehož vody padají z výšky 75m.

2. den: Výlet pod velikány NP VYSOKÉ TAURY do střediska SPORTGASTEIN , které leží pod ohromným hřebenem ledovcové hory Shareck (3 122 m). Odtud pěší výlet k chatě BOCKHARTSEEHÜTTE u přehrady Untere Bockhartsee. Zdatnější moho pokračovat až k malebnému jezeru OBERE BOCKHARTSEE nebo až do sedla BOCKHARTSCHARTE (2 226 m). Pro ty, kteří zvolí méně náročnou variantu, čeká okruh bez převýšení po pastvinách a salaších v kouzelném údolí NAßFELD. Na začátku nebo na konci dne krátká procházka na foto k mohutnému vodopádu BÄRENFALL.

3. den: Výjezd lanovkou z BAD GASTEINU do výšky 1 954 m. Procházka okruhem ZIRBENWEG mezi starými limbami s množstvím odpočinkových míst. Zdatnější čeká výstup na vyhlídkový vrchol HÜTTENKOGEL (2 231 m) nebo cestou Andreasweg na vrchol GRAUKOGEL (2 492 m). Z obou vyhlídkových vrcholů jsou okouzlující výhledy na údolí Gasteinertal a horské masivy obklopující Bad Gastein.

4. den: Výjezd lanovkou na STUBNERKOGEL, kde se nachází jedinečná turistická atrakce - “visutý most”. Pěší výlet panoramatickou cestou OTTO REICHERT WEG s výhledy na okolní velikány a údolí Gasteinertal. Odpoledne procházka do údolí KÖTSCHACHTAL. Úchvatné pohledy na velikány Ankogel Gruppe a ostatní vrcholy, které svírají toto údolí. Cestou výletní chata HIMMELWAND, proslulá pestrou nabídkou štrůdlů vlastní výroby.

5. den: Přejezd autobusem do lázeňského městečka BAD HOFGASTEIN, které se nachází v nejslunnější části údolí. Výjezd lanovkou SCHLOSSALMBAHN do výšky přes 2 050 metrů - okolí horní stanice lanovky nabízí několik nenáročných pěších tras s úchvatnými výhledy na celé údolí Gasteinertal až po ledovce Ankogel Gruppe. Krátký výstup na vyhlídkový bod Hirschkarspitze. Odpoledne městečko BAD HOFGASTEIN a koupání v termálních lázních Alpentherme nebo pěší výlet v okolí.

6. den: Cestou domů navštívíme soutěsku LIECHTENSTEINKLAMM (nebo jinou, bude-li uzavřena),kde budete moci obdivovat fascinující svět divoké vody. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Termíny a ceny

01.07. - 06.07.23 sobota - čtvrtek
polopenze autokarem
12 390 Kč
cena za 6 dní (5 nocí)
25.07. - 30.07.23 úterý - neděle
polopenze autokarem
12 690 Kč
cena za 6 dní (5 nocí)

Cena obsahuje

 • 5x ubytování v Thermal Resort hotelu Elisabethpark
 • 5x polopenze (formou bufetu)
 • vstupné do hotelového Spa & wellness centra
 • Gasteinská slevová karta
 • doprava autobusem
 • průvodce

Cena neobsahuje

 • pobytovou taxu, splatná na místě, cca 3,5 € / os. / den
(Popis zájezdu byl aktualizován 27.09.2022)