To nejlepší z Benátek (letecky z Prahy)

0
Foto - To nejlepší z Benátek (letecky z Prahy) Foto - Karneval v Benátkách + MURANO (autobusem) Foto - To nejlepší z Benátek (letecky z Ostravy – Krakova) Foto - To nejlepší z Benátek (letecky z Prahy) Foto - To nejlepší z Benátek (letecky z Prahy) Foto - To nejlepší z Benátek (letecky z Prahy) Foto - To nejlepší z Benátek (letecky z Prahy) Foto - To nejlepší z Benátek (letecky z Prahy) Foto - To nejlepší z Benátek (letecky z Prahy) Foto - To nejlepší z Benátek (letecky z Prahy) Foto - To nejlepší z Benátek (letecky z Prahy) Foto - To nejlepší z Benátek (letecky z Prahy) Foto - To nejlepší z Benátek (letecky z Prahy) Foto - To nejlepší z Benátek (letecky z Prahy) Foto - To nejlepší z Benátek (letecky z Prahy) Foto - To nejlepší z Benátek (letecky z Prahy) Foto - To nejlepší z Benátek (letecky z Prahy) Foto - To nejlepší z Benátek (letecky z Prahy) Foto - To nejlepší z Benátek (letecky z Prahy) Foto - To nejlepší z Benátek (letecky z Prahy) Foto - To nejlepší z Benátek (letecky z Prahy) Foto - To nejlepší z Benátek (letecky z Prahy) Foto - To nejlepší z Benátek (letecky z Prahy)

Zájezd pořádá

Radynacestu, s.r.o.
Chelčického 531/3, 70200 Ostrava - Moravská Ostrava

Itálie / Benátky
Cena od: 19 990
V nabídce od: 02.03.2015
Kód zájezdu: 13606B

.

Chcete-li zájezd zvýraznit na svém webu, zařadit do kolekce, nebo z nabídky zcela vyřadit...

 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Pobytové zájezdy
  • Eurovíkendy

Okořeňte svůj život trochou romantiky v Benátkách! Vyplujte s námi do tohoto evropského klenotu na vodě s fundovaným průvodcem. Uvidíte to nejkrásnější z Benátek. Projedete se nejen lodí po Canalu Grande, necháte se okouzlit honosnými paláci, můžete obdivovat vzácné sbírky Peggy Guggenheimové a podlehnete kráse ostrovů benátské laguny. Toulejte se s námi uličkami, chrámy i místy s prastarými tradicemi a poznejte okouzlující Benátky!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

Zavazadlo za příplatek 2 600 Kč:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění


Ubytování: hotel ***
ubytování v hotelu v jednolůžkových, dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích
ubytování v menších pokojích s vlastním sociálním zařízením

Strava: snídaně
snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Doprava: letecky

Program zájezdu

1. den: Přílet do Benátek. Přílet do Benátek, přejezd transferem na hotel, v závislosti na čase příletu je možná prohlídka Benátek s průvodcem.

2. den: Dnes bude náš čas věnován benátských památkám. Projdeme se po náměstí sv. Marka, uvidíme benátské kanály s gondolami a projdeme se po neznámnějších mostech  Po snídani se vypravíme do samého srdce Benátek na  náměstí San Marco , na kterém stojí jedna z nejkrásnějších  evropských katedrál bazilika sv. Marka . Historie baziliky sahá až do 9. století, kdy se benátští kupci v egyptské Alexandrii zmocnili ostatků sv. Marka a pohřbili je v novém kostele. Od té doby je sv. Marek Evangelista považován za patrona Benátek. Jeho ostatky jsou dnes bezpečně uchovávány v kryptě kostela. Původní kostel byl za nedlouho vypálen a kostel přetvořen do honosné baziliky až v 11. století. Bazilika nese prvky jak gotické, tak i značnou část původního románskobyzantského slohu, který dominuje vzhledu baziliky dodnes. Nemineme ani další ikonu Benátek a to honosný  Dóžecí palác  postavený ve stylu benátské gotiky, který byl sídlem vládců,  věž Kampanilu ,   ze které je nádherný pohled na celé město. Navštívíme kostel Frari , ve kterém se nacházejí díla Tiziana, a nejkrásnější barokní chrám v Benátkách Santa Maria della Salute . Pro zájemce možnost projížďky po hlavní dopravní tepně Canale Grande . Uvidíme Celnici , která kontrolovala obchodníky přijíždějící do Benátek a ze které je nádherný pohled na náměstí San Marco . A před návratem na hotel ještě můžeme zhlédnout benátskou loděnici z 13. stol., která byla ve své době největší loděnicí v Evropě a dnes se zde nachází námořní muzeum. Na prohlídku všech pamětihodností bude dostatek volného času. Volný čas bude i na nákupy, oběd a odpočinek.

3. den: Dnes opustíme Benátky a vydáme se na krásné a klidné benátské ostrovy.Navštívíme ostrov sklářů Murano, kde nám budou oči přecházet z jejich šikovnosti, poté poplujeme i na ostrov Burano, které se pyšní svými nádhernými krajkami a typickými barevnými domečky. Po snídani se vydáme za dobrodružstvím na benátské ostrovy. Na těchto krásných malých ostrovech na rozdíl od Benátek panuje klid a budeme mít možnost nahlédnout pod pokličku tradičním uměleckým řemeslům. Přepravní loď nás zaveze nejprve přes moře k ostrovu   sklářů Murano . Ostrovu, který je spíše souostrovím propojeným mosty, dominují na každém rohu krámky s velkým výběrem rozličných skleněných výrobků, tradiční sklářské dílny i galerie, kde můžete skleněné předměty obdivovat.  Následně se vydáme prozkoumávat krásy  ostrova rybářů a krajek   Burano . Na ostrově Burano budeme obdivovat zdejší barevné domečky, které jsou tak úzké, že se mnohdy nechce ani věřit, jak v nich lidé mohou bydlet. Burano je ale také známé pro své krajky. Nejvíce ostrůvek prosperoval právě v 16. století, kdy krajky byly ve velké oblibě a zejména ty místní pro svou jedinečnost a dokonalou řemeslnou práci. Dodnes zde najdete spoustu obchůdků s nejrůznějšími výrobky z krajky včetně slunečníků, šátků, kapesníčků a jiných doplňků.   V případě dostatku volného času zamíříme ještě na ostrovní oázu klidu  Torcello s byzantskou katedrálou Santa Fosca . Před katedrálou bude možnost se vyfotit na Attilově trůnu , na němž prý sedával samotný bojovník. 

4. den: Návrat do ČR. Dle doby odletu možnost procházky s průvodcem, nebo odjezd transferem na letiště a návrat do ČR .

Termíny a ceny

červen 2024

14.06. - 17.06.24 pátek - pondělí
snídaně letecky
19 990 Kč
cena za 4 dny

červenec 2024

19.07. - 22.07.24 pátek - pondělí
snídaně letecky
19 990 Kč
cena za 4 dny

září 2024

20.09. - 23.09.24 pátek - pondělí
snídaně letecky
19 990 Kč
cena za 4 dny

říjen 2024

04.10. - 07.10.24 pátek - pondělí
snídaně letecky
19 990 Kč
cena za 4 dny

Cena obsahuje

 • letenku Praha-Benátky-Praha
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • transfer letiště-hotel-letiště
 • 3x ubytování v hotelu
 • 3x snídaně
 • služby průvodce (mimo individuální volno)
 • tištěný průvodce městem zdarma

Cena neobsahuje

 • zavazadlo za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
 • přesuny lodní dopravou, lodní lístek
 • vstupné na místě
 • úschova zavazadel na hotelu 5 EU/pokoj
 • doporučené kapesné 250 EUR (včetně vstupného a dopravy na místě)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 600 Kč
(Popis zájezdu byl aktualizován 06.02.2024)