Velký okruh Marokem - letecky

0
Maroko Marrakéch 01 ait-benhadou-02 ait-benhadou-03 ait-benhadou-08 ait-benhadou-10 ait-benhadou-15 ait-benhadou-17 casablanca-02 casablanca-03 casablanca-14 erg-chebbi-01 erg-chebbi-08 erg-chebbi-12 erg-chebbi-13 fes-02 fes-04 kanon-dades-04 kanon-dades-09 Maroko Marrakéch 02 Maroko_Kasba Ait Benhadou_2_10 Maroko_Moulay Idriss_10 Marrakes-05 Marrakes-08 Marrakes-11 meknes-01 meknes-07 rabat-09 volubilis-11

Zájezd pořádá

Mayer & Crocus s.r.o.
Heydukova 1589/6, 18000 Praha 8

Maroko / Marrakeš
Cena od: 33 990
V nabídce od: 04.11.2014
Kód zájezdu: 245

.

Chcete-li zájezd zvýraznit na svém webu, zařadit do kolekce, nebo z nabídky zcela vyřadit...

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění
  • Krásy přírody

Zájezd do Maroka nás zavede do exotikou vonících míst na území severozápadní Afriky. V Maroku se vydáme za poznáním světa pro nás tak odlišného svojí kulturou, náboženstvím, architekturou i uměním. V Maroku poznáme skvosty arabské kultury - královská města Fés, Marrakesch i přírodně velmi atraktivní oblasti - kaňony v pohoří Atlas, pouštní oblasti, berberské osady..


Ubytování: hotel

Strava: snídaně

Doprava: letecky

Program zájezdu

1. den: Přílet do Maroka, nocleh.

2. den: CASABLANCA - prohlídka monumentální mešity Hasana II. postavené s využitím nejmodernějších technologií a bohatě vyzdobené v tradičním stylu. Náměstí Mohameda V. s výstavnými budovami z počátku 20. st. Hlavní město RABAT – zastávka před královským palácem, romantický Chellah s římskými vykopávkami a středověkou svatyní, královské mauzoleum a Hasanova věž, kasba Ouidaias aj. Přejezd do Meknés.

3. den: Vykopávky města VOLUBILIS s nádhernými římskými mozaikami. Poutní město MOULAY IDRISS, Mekka chudých, mauzoleum Moulaye Idrisse. Královské město MEKNÉS - památky na rozporuplného sultána 17.st. Moulaye Ismaila, jednoho z prvních panovníků současné královské dynastie (UNESCO), majestátní brána Bab Mansour, náměstí El Hedime s tržnicí, medina.

4. den: Královské město FÉS , duchovní a umělecké centrum Maroka – bronzová brána královského paláce. Bab Jeloud - nejkrásnější brána do mediny, medresa, mešita Karaouine s jednou z nejstarších univerzit na světě, mauzoleum zakladatele města Moulaye Idrisse II. Súky, činírny a barvírny kůží, tkalci, cizeléři, keramika.

5. den: Průsmyky Středního a Vysokého Atlasu . NP IFRANE - vycházka mezi cedrovými velikány, pozorování makaků. WÁDÍ ZIZ – soutěska u tunelu Legionářů, PŘEHRADA U ER-RACHIDIE, oázy s palmovými háji.

6. den: Fakultativně výlet terénními auty na Saharu k největší písečné duně ERG CHEBBI - východ slunce na poušti, oáza MERZOUGA. Odjezd z Erfoudu podél vádí Rheris, oáza TINERHIR. Odpoledne příjezd do kaňonu TODRA, soutěsky s 300 metrů vysokými vápencovými stěnami - nocleh.

7. den: Soutěska DADÉS - pestrá krajina s neobvyklými skalními útvary, horské vesnice, kaňony. Údolím řeky Dadés do města růží Kelaa M´Gouna, kasby, výhledy na Vysoký Atlas a saharské horské hřebeny, zastávka u oázy Skoura, příjezd do Ouarzazate, nocleh.

8. den: Marocký „Hollywood“ město OUARZAZATE - prohlídka filmových ateliérů Atlas. KSAR AIT BENHADOU (UNESCO) - opevněná hliněná vesnice, která přitahuje filmaře i fotografy, přejezd přes SEDLO TIZI-N-TICHKA 2 260 m do Marrakéše.

9. den: MARRÁKEŠ – středověká mešita Koutoubia, palác La Bahia v andaluském stylu, hrobka sultána Ahmeda al Mansúra z dynastie Saadienů, súky v medině, nezapomenutelný večerní mumraj na náměstí Jemaa El Fna.

10. den: Přílet do Prahy.

Termíny a ceny

23.09. - 02.10.24 pondělí - středa
snídaně letecky (Praha)
33 990 Kč
cena za 10 dní (9 nocí)

Cena obsahuje

 • letenku do Maroka a zpět
 • dopravu autobusem nebo minibusem po Maroku
 • průvodce
 • 9x ubytování v hotelích (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 9x snídani

Cena neobsahuje

 • bakšišné / spropitné, vstupy
 • V závislosti na změně letového řádu může být zájezd prodloužen o jeden den. V takovém případě bude rozšířen počet ubytování se snídaní a účtován bude povinný příplatek 650 Kč / os.
(Popis zájezdu byl aktualizován 22.04.2024)