Napříč Peru za 2 týdny

0
napric peru 01 napric peru 02 trasa napric peru 02 napric peru 03 napric peru 04 napric peru 05 napric peru 18 napric peru 06 napric peru 07 napric peru 08 napric peru 09 napric peru 10 napric peru 11 napric peru 12 napric peru 14 napric peru 15 napric peru 17 napric peru 19 napric peru 20 napric peru 21 napric peru 22 napric peru 23 napric peru 24 napric peru 25 napric peru 26

Zájezd pořádá

SOLEADA s.r.o.
Moskevská 658/41, 46001 Liberec

Peru / Lima
Cena od: 99 900
V nabídce od: 23.10.2013
Kód zájezdu: 2422

.

Chcete-li zájezd zvýraznit na svém webu, zařadit do kolekce, nebo z nabídky zcela vyřadit...

 • ubytování: hotel ***+ubytování: hotel ***+
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

LIMA – ISLAS DE BALLESTAS – PARACAS – HUACACHINA – NAZCA – AREQUIPA – COLCA CANYON – PUNO - TITICACA – UROS – CUZCO – MARAS – MORAY – POSVÁTNÉ ÚDOLÍ – OLLANTAYTAMBO – MACHU PICCHU

Země kondorů, Inků, šamanů, mnoha záhad a tolika dalších zajímavostí, na jejichž objevení Vám ani dva týdny nebudou stačit.


Ubytování: hotel ***+
Během okruhu využíváme kvalitní a vyzkoušené 3* hotely, které se obvykle nacházejí v centru města. Díky tomu jsou významné památky a zajímavosti snadno dosažitelné chůzí. V okolí hotelů je i dostatek možností pro stravování.

Strava: snídaně
Tradiční snídaně formou bufetu jsou servírovány v hotelech. 1x bufetový oběd. Průvodce klientům doporučí kvalitní a vyzkoušené místní restaurace pro další stravování.

Doprava: letecky
Pravidelná linková doprava s renomovanými aerolinkami. Na letu z Prahy je přestup v jedné z evropských metropolí a poté následuje transatlantický let do cílové destinace. Nevyužíváme letecké spojení přes USA, takže klienti nepotřebují vízum do USA nebo ESTA.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy v ranních hodinách, navečer přílet do města Lima, transfer do hotelu.

2. den: Po snídani začneme prohlídku města v historickém centru na Plaza de Armas a budeme pokračovat přes náměstí San Martin, kostel San Francisco, Prezidentský palác a čtvrť San Isidro až do Miraflores. Odpoledne přesun do městačka Paracas. Nocleh.

3. den: Ráno podnikneme výlet na ostrovy Islas Ballestas, které jsou proslavené bohatou faunou. Oblast se proslavila těžbou guano (ptačí trus), používaného jako hnojivo. Odpoledne navštívíme přírodní rezervaci na poloostrově Paracas. Po cestě se také zastavíme v oáze Huacachina uprostřed písečných dun nedaleko města Ica. Výlet bugynou po písečných dunách, kde si také můžete vyzkoušet sandboarding - jízdu na prkně. Čeká nás nádherný západ slunce nad dunami. Poté přejezd do do městečka Nazca.

4. den: V ranních hodinách transfer na letiště, odkud podnikneme úžasný přelet nad slavnými obrazci (ve tvaru zvířat a ptáků) v poušti u Nazca. Návštěva keramické dílny a poté se vydáme na hřbitov mumií ve vesničce Chauchilla. Následuje přejezd po Panamerické dálnici na jih až do Arequipa. Nocleh.

5. den: Prohlídka druhého největšího města Peru ležícího v 2355 m.n.m. na úpatí vulkánu El Misti. Mimo jiné navštívíme místní klášter Santa Catalina. Návštěva muzea s mumií Juanita. Volné odpoledne a příprava na další cestu do Colca Canyon.

6. den: Brzy ráno vyrazíme na dvoudenní okruh tímto úžasným kaňonem, který je považován za nejhlubší na světě. Během cesty navštívíme mnoho vyhlídek a zajímavých míst. Odpoledne přijedeme do vesnice Chivay, kde budeme nocovat. Navečer návštěva místních termálních pramenů.

7. den: Brzy ráno budeme pokračovat na nejslavnější vyhlídku Cruz del Condor, odkud je nádherný výhled na kaňon a plachtící kondory. Dále navštívíme několik místních vesnic. Odpoledne se přesuneme do města Puno, ležícího na břehu jezera Titicaca.

8. den: Na motorové lodi se vydáme ke slavným rákosovým ostrovům Uros, na kterých žijí místní indiánské kmeny. Odpoledne návštěva pohřebních věží v Sillustani. Nocleh v Puno.

9. den: Dnes přejedeme přes horské průsmyky do města Cuzco. Během cesty navštívíme několik zajímavých památek – Andahuaylillas, Pucara, La Raya, Racchi. V poledne nás čeká oběd v místní typické restauraci. Večerní procházka centrem. Nocleh v Cuzco.

10. den: Ráno si prohlédneme incké ruiny v okolí Cuzca (Kenko, Tambomachay, Puca Pucara a Sacsayhuamán) a odpoledne nás čeká prohlídka historického centra tohoto slavného inckého města (Korikancha, Plaza de Armas, katedrála). Město leží v nadmořské výšce 3400 metrů.

11. den: Celodenní výlet po Posvátném údolí, jehož vstup je střežen pevností Pisac. Ve stejnojmenné vesnici navštívíme místní trh. Poté se přesuneme do Ollantaytambo. Prohlídka ruin toho významného centra Incké říše. Nocleh.

12. den: Brzy ráno se vlakem vydáme do Aguas Calientes a odtud autobusem vyjedeme až do těsné blízkosti ruin Machu Picchu. Tato nejslavnější a tajuplná památka pochází z 15. století a byla objevena až v roce 1911. Postupně si prohlédneme všechny části ruin a a budete mít dostatek času na vstřebání atmosféry tohoto magického místa. Navečer návrat do vesnice Ollantaytambo. Nocleh.

13. den: Dopoledne navštívíme solná jezírka v Maras a zemědělské terasy v Moray. Další zastávkou bude malebná vesnička Chinchero. Odpoledne příjezdu do Cusco. Nocleh.

14. den: Dopoledne volno na poslední nákupy a odpoledne transfer na letiště, odlet do Limy a pokračování letu do Evropy.

15. den: Přílet do Prahy.

Termíny a ceny

duben 2024

21.04. - 05.05.24 neděle - neděle
snídaně letecky (Praha)
Sleva 6% 105 900 Kč 99 900 Kč
cena za 15 dní (13 nocí)

říjen 2024

12.10. - 26.10.24 sobota - sobota
snídaně letecky (Praha)
105 900 Kč
cena za 15 dní (13 nocí)

Cena obsahuje

 • letecká doprava Praha-Lima/Cuzco-Praha včetně tax v ceně 25.000 Kč
 • 13x nocleh v 3* hotelech se snídaní, 1x oběd
 • uvedený program včetně všech vstupů
 • přelet nad obrazci v Nazce
 • privátní doprava během programu
 • služby českého průvodce CK Soleada (minimum: 8 osob)
 • místní průvodci
 • pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

 • spropitné

Příplatky

 • příplatek za jednolůžkový pokoj (příplatek: 16000 Kč)
 • komplexní cestovní pojištění A90 Pandemic (140Kč/den) vč.storna (příplatek: 2100 Kč)
 • komplexní cestovní pojištění A90 Pandemic osoba starší 70 let (240Kč/den) vč.storna (příplatek: 3600 Kč)

Slevy

 • 3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem
 • 5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem
 • časové slevy se vztahují pouze na katalogové ceny
(Popis zájezdu byl aktualizován 22.02.2024)