Jáchymov - lázeňský pobyt s výlety

0
Astoria celková astoria1 2017061942 Astoria park Astoria Komfort Plus Astoria z balkonu Astoria z parku prahablizk Astoria Cat. I. A DBL room  1 editován Lécebné lázne Jáchymov 38 Aquacentrum Agricola Bazén retuš koupel přísadová Saunový důl Agricola finská sauna Sauny2 4 Sauny2 31 Sauny2 33 Sauny2 44 Sauny2 50 Sauny05 x

Zájezd pořádá

ERIKA TOUR
Špidlenova 442, 51301 Semily

Česká republika / Západočeské lázně
Cena od: 13 180
V nabídce od: 31.01.2012
Kód zájezdu: 3003

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Lázně a wellness pobyty

CESTA ZA ZDRAVÍM – ŽIVÁ VODA JÁCHYMOVSKA
Tajemné lesy, rozervaná údolí, bystré horské říčky i náhorní planiny korunované vrcholky Krušných hor zvyšují snivou krásu Jáchymovska. Největší poklad je ovšem skryt v hlubokém podzemí. Odtud vyvěrají léčebné prameny, které dávají zdraví mnoha lidem ve světoznámých lázních Jáchymov.
Jáchymov je přirozenou branou Krušných Hor s bohatou slavnou historií již od 16. stol. Je zde více než 800 let hornické tradice.
Během pobytu absolvujete program „Týden na horách“, jejímž cílem je regenerace organismu spojená s aktivním pohybem. Zahrnuje: 1x perličkovou koupel, 1x přísadovou koupel se zábalem, 2x klasickou masáž (částečnou), 1x Saunový důl a bazén, 1x fitness (60 min), 5x bazén (60 min), zdarma zapůjčení holí pro nordic walking.

Dopoledne budete čerpat procedury a odpoledne budete absolvovat výlety, navíc můžete 5x na 60 minut navštívit bazén.


Ubytování: hotel
Lázeňský dům Astoria – kategorie I – dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím

Strava: polopenze

Doprava: autokarem

Program zájezdu

1. den: Odjezd v ranních hodinách přes Mladou Boleslav a Prahu do Jáchymova. Vstupní formality k procedurám, prohlídka lázeňské části a procházka Císařskou Alejí. Nocleh.

2. den: Procedury, prohlídka města – vstupní brány do Krušných hor, nejstarší radioaktivní lázně na světě. Městská památková zóna – k nejcennějším památkám města patří radnice a mincovna (muzeum). Najdete zde i Knihovnu Latinské školy – ojedinělou expozici starých tisků a rukopisů. Většina svazků pochází z počátku 16. stol. Expozice je umístěna v mimořádných prostorách. Nocleh.

3. den: Procedury, volno, lázeňské procházky v okolí (cesta mlýnků aj.). Nocleh.

4. den: Procedury. Půldenní výlet: Klínovec (1.241 m) – nejvyšší hora Krušných hor - rozhled. Boží Dar – prohlídka – Ježíškovo město – nejvýše položené městečko střední Evropy (1.028 m) – renesanční náměstí a kostel sv. Anny. Božídarské rašeliniště – národní přírodní rezervace – největší v Krušných horách. Nocleh.

5. den: Procedury. Možnost návštěvy muzea a štoly č. 1 u dolu Svornost, popř. Naučná stezka Jáchymovské peklo – naučná stezka o uranových dolech a lágrech. Nocleh.

6. den: rocedury. Půldenní výlet Oberwiesenthal (SRN) – nejvýše položené město Německa, lanovka na Fichtelberg. Meeres Aquarium am Fichtelberg – Obdivovat zde můžete přes sedmnáct metrů dlouhý korálový útes s mnoha druhy barevných ryb, krásně tančících mořských koníků a čistých korálů. V celém areálu se nachází 38 akvárií s více než pětistovkou různých druhů ryb pohybujících se v jejich přirozeném prostředí. Kromě toho zde můžete obdivovat i mnoho druhů pavouků, brouků, hlemýžďů a krabů. Dokonce tady najdete i živé krokodýly. Je zde i možnost projížďky parní úzkokolejkou Fichtelbergbahn na trati Oberwiesenthal – Cranzahl. Nocleh.

7. den: Procedury. Ostrov – prohlédneme si především významné památky historického královského města – historického jádra, které bylo vyhlášeno památkovou zónou: renesanční zámek, který nechal postavit hrabě Šlik, Bádenský zámek zvaný Palác princů a bývalý klášterní areál zvaný Posvátný okrsek, barokní zámecký park, který vše v podstatě propojuje a řadu dalších památek. Rudá věž smrti - V Ostrově - Vykmanově se nachází Národní kulturní památka poněkud jiného formátu. Je to Věž smrti v areálu bývalé Škodovky, věžovitá stavba určena k drcení a třídění uranové rudy z Jáchymovských dolů, která se stala symbolem utrpení politických vězňů v 50. letech 20. století. Nocleh.

8. den: Odjezd, Karlovy Vary – největší české lázeňské město – léčivá vřídla vyvěrají v údolí řeky Teplé – prohlídka lázeňského centra – lázeňské kolonády, možnost výjezdu lanovkou k rozhledně Diana, popř. možnost koupání v bazénu hotelu Termál s krásnou vyhlídkou na Karlovy Vary. Návrat.

Termíny a ceny

03.07. - 10.07.23 pondělí - pondělí
polopenze autokarem
Sleva 3% 13 580 Kč 13 180 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

Cena obsahuje

 • 7x nocleh v lázeňském domě – dvoulůžkové pokoje s vl. příslušenstvím
 • 7x polopenze
 • doprava – klim. bus
 • procedury a aktivity:
 • 1x perličkovou koupel
 • 1x přísadovou koupel se zábalem
 • 2x klasickou masáž (částečnou)
 • 1x Saunový důl a bazén
 • 1x fitness (60 min)
 • 5x bazén (60 min)
 • zdarma zapůjčení holí pro nordic walking
 • průvodce
 • povinné poj. CK

Cena neobsahuje

 • jednolůžkový pokoj
 • místní taxa

Slevy

 • first minute
 • MIMOŘÁDNÁ VELETRŽNÍ SLEVA 300 Kč - platí od 14. 3. do 20. 3.
 • studenti a senioři 55+: 400 Kč (nesčítá se s jinými slevami)
(Popis zájezdu byl aktualizován 14.03.2023)