Kérala – tropický ráj jižní Indie

0
Člun na vodních kanálech, tzv. backwaters Backwaters Čajové plantáže v Munnáru Čajovníkové zahrady mezi Kumily a Vagamonem, Kérala, Jižní Indie Čínská rybářská síť, Kóčin Hausbót v Kérale Hausbót v Kérale Kanály v Allépi Kathakali - odhodlaný princ Lodní výlety v NP Perijár Plavba hausbótem Pláže ve Varkale Sloní mládě v NP Perijár V zelené záplavě backwaters Volavka nad mořským příbojem, Márárikkulam, Kérala, Jižní Indie

Zájezd pořádá

CHINA TOURS, s. r. o.
Vítězné náměstí 2, 16000 Praha 6

Indie
Cena od: 62 800
V nabídce od: 02.04.2017
Kód zájezdu: 10825

 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Jestliže na zemi existuje ráj, pak je to právě zde, v Kérale! Snad nejkrásnější oblast celé Indie nabízí nádherné bělostné pláže táhnoucí se do "nedohledna", tichounce šumící palmové háje, spletitou síť jezer a sladkovodních kanálů, po nichž se budeme plavit v hausbótu i v kánoích. Jsou tu i šťavnatě zelené kopce porostlé čajovými plantážemi a voňavým kořením, divocí sloni v džungli, které budeme pozorovat, ale i ty ochočení, na nichž se svezeme. V neposlední řadě tu žijí vždy usměvaví místní obyvatelé, jejichž pohostinnost vůči cizincům je vyhlášená. Ostatně ne náhodou bývá jihoindická Kérala nazývána zemí, kterou si za svůj domov zvolil sám bůh.
 
Velikost skupiny:

6–16 účastníků


Ubytování: hotel ***

Strava: snídaně
snídaně

Doprava: letecky

Program zájezdu

1. - 2. den: Praha – Kóčin : přílet do Kéraly; procházka poklidným přístavním městem – staré koloniální domy, obchody s kořením, čínské rybářské sítě (symbol Kéraly), kostel sv. Františka s někdejším hrobem Vasca de Gamy; večer představení tradičního kéralského tance kathakalí v pestrobarevných maskách.

3. den: Kóčin – Munnár : dokončení prohlídky Kóčinu – Holandský palác, nejstarší synagoga na indickém území a staré židovské město; přejezd (4 h) do Munnáru , horského městečka v pohoří Západní Ghát a centra pěstování čaje v jižní Indii – muzeum čaje a toulky půvabně svěžími čajovými plantážemi.

4. den: Munnár – NP Erávikulam : výlet do národního parku a příjemná, nenáročná túra po úpatí nejvyšší hory Kéraly (Anáímudí – 2695 m n.m.) – cestou množství krotkých nílgirských tahrímů (divokých koz); fakultativně pronajatými džípy k nejvýše položené čajové plantáži v jižní Indii – Top Station.

5. den: Munnár – Kumily : přejezd nádherným Kardamomovým pohořím se zastávkami u plantáží s kořením a kávou; návštěva chovné stanice slonů – hodinová projížďka, koupání a krmení slonů; večer představení jihoindického bojového umění kalaripajattu .

6. den: Kumily – NP Perijár : celodenní program v nejznámějším parku jižní Indie – plavba na bambusových raftech po jezeře a procházka džunglí (panenská příroda, oběd uprostřed divočiny, pozorování divoké zvěře).

7. den: Kumily – Kumárakóm : návštěva zahrady s kořením, kde roste snad skoro vše; sjezd ze Západního Ghátu do tropické nížiny – relaxace na břehu pohádkového jezera Vembanád, poklidná procházka ptačí rezervací ; fakultativně možnost ájurvédské masáže a podvečerní romantické vyjížďky na loďce po jezeře.

8. den: Kumárakóm – Aléppi – Kóllam: krátký přejezd do Aléppi (nazývané Benátkami jihu) a projížďka na tradičním hausbótu kettuvallam fantastickou spletí klikatících se kanálů – úchvatná tropická krajina, nekonečné palmové háje, romantické vesničky s pestrobarevnými kostelíky, oběd na lodi; večer dojezd do Kóllamu.

9. den: Kóllam – Varkala : dopoledne "backwaters" – projížďka na kánoích po malých kanálcích u jezera Aštamundí, idyla vesnické Kéraly , v níž se zastavil čas; odpolední přejezd do Varkaly, jedné z nejkrásnějších pláží Indie – koupání; večeře při západu slunce v rybí restauraci na dramaticky strmém útesu tyčícím se nad Indickým oceánem.

10. den: Varkala – Trivandrum (Thiruvananthapuram): půldenní výlet do hlavního města Kéraly a jeho prohlídka – pestrobarevná vstupní věž hinduistického chrámu Padmanabhasvámí , Napierovo muzeum s bohatými sbírkami, skvostný palác bývalého mahárádži Púttan Málika ; odpoledne lenošení na pláži.

11. den: Varkala – Márárikkulam : přejezd na závěrečný plážový relax – cestou návštěva Kršnova paláce v Kájamkulam , skvostná ukázka tradiční dřevěné kéralské architektury ; ubytování v poklidném rezortu Márárikkulam na bělostné pláži táhnoucí se do nedohledna.

12. - 14. den: Márárikkulam – Praha: 2denní individuální odpočinek na pláži – možnost půjčit si kola, rybaření, masáže; fakultativně veřejným lodním autobusem do Kóttajamu a zpět; 13. den večer přesun na letiště do Kóčinu a odlet do ČR, přílet domů 14. den.

Termíny a ceny

leden 2020

16.01. - 29.01.20 čtvrtek - středa
snídaně letecky (Praha)
62 800 Kč
cena za 14 dní (13 nocí)
(TourOperátor: CHINA TOURS, s. r. o.)

Cena obsahuje

 • letenka Praha–Kóčin–Praha (vč. všech poplatků)
 • pronajaté mikrobusy / džípy / rikši
 • 1x hausbót s obědem
 • kánoe a rafty
 • 11x hotel *** se snídaní
 • vstupné do NP a všech památkových objektů dle programu
 • vstupné na kulturní představení dle programu
 • český odborný průvodce China Tours

Cena neobsahuje

 • jednolůžkový pokoj – 7900 Kč
 • indické vízum – 2400 Kč
(Popis zájezdu byl aktualizován 02.04.2019)