Vánoce a Silvestr v Nepálu

0
Pókhara Bhaktapur Buddhistický oltář Loďky na jezeře Phéva, Pókhara Lodž v Astamu Mezi Dampusem a Phédi NP Chitwan Obětní květiny na ulici v Pátanu Ochránci chrámu, Bhaktapur Pozorování zvěře v NP Chitwan Spalovací gháty – Pašupatináth v Káthmándú Svajambhunáth Večeře u řeky Víra, Bhaktapur Výhled na vysokohorské velikány, Pókhara

Zájezd pořádá

CHINA TOURS, s. r. o.
Vítězné náměstí 2, 16000 Praha 6

Nepál
Cena od: 59 800
V nabídce od: 16.10.2014
Kód zájezdu: 10014

 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: plná penzestrava: plná penze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Tento zájezd je horským střípkem v naší silvestrovské mozaice. Vyzkoušejte dovolenou, kde den za dnem plyne v příjemném tempu, na vlně poznávání, ale i pohody a oddechu v krásném prostředí nejvyšších hor planety. Nejedná se o fyzicky náročnou akci, i když pár kilometrů ujdeme i pěšky v kopcích nad Pókharou, volnější 6. den v okolí Astamu lze využít i k celodennímu výletu. Další program nás zavede na zajímavá místa, jako jsou Káthmándské údolí a jeho královská města, pevnost v Górkhce, jezero Phéva i NP Čitván. Věříme, že program osloví ty z vás, kteří chtějí zužitkovat volný čas kolem svátků k poznání tak zajímavé země, jakou Nepál bezesporu je.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků


Ubytování: hotel ***

Strava: plná penze
snídaně, polopenze, plná penze

Doprava: letecky

Program zájezdu

1. - 2. den: Praha – Káthmándú : ranní přílet do hl. města Nepálu a přesun do hotelu v nedalekém krásném starém Bhaktapuru – prohlídka architektonicky jedinečného královského města; palác s 55 vyřezávanými okny , vrchol káthmandského zlatnictví – Zlatá brána, nejvyšší nepálská pagoda Njatapóla i stále živé náměstí hrnčířů.

3. den: Káthmándské údolí : opičí chrám Svajambhunáth , jehož oči shlíží z pahorku na celé údolí; Tibeťané a jejich stúpa Bódhnáth ; nejposvátnější místo nepálských hinduistů Pašupatináth a svatí mužové .

4. den: Bhaktapur – Pókhara : dopoledne přelet do příjemné Pókhary – druhého největšího města Nepálu, jež se nám stane základnou pro výlet do podhůří Himálaje; projížďka lodičkou po jezeře Phéva k ostrůvku Tál Bárahí ; krátký, ale prudší výšlap k pagodě Míru – fantastické výhledy na jezero, město a hřeben osmitisícových Annapúren a posvátnou Mačhapučhre , přezdívanou "Rybí ocas"; příjemná štědrovečerní večeře .

5. den: Pókhara – Astam : přesun džípy a pak nalehko pěšky do ekolodže v 1600 m n.m. proslulé dechberoucími západy slunce a panoramatickým výhledem na zasněžené himálajské hřebeny ; odpoledne věnované zastavení a vychutnání klidné krásy přírody v kopcích nad rušným životem měst – kdo bude chtít, pokusí se uplést bambusový koš a může pomoci uvařit našemu kuchaři večeři.

6. den: Astam – Dampus : půldenní pěší túra podhůřím Himálaje ve výšce kolem 1700 m n.m. do vesnice Dampus – cesta vede horskými usedlostmi a rýžovými políčky , kde není nouze o úsměvy místních lidí.

7. den: Dampus – Pókhara : z Dampusu cca 2,5 h pěšky do vesnice Phédy a pak džípy sjezd do hotelu v Pókhaře – cestou zastávka v Muzeu horolezectví .

8. den: Pókhara – Górkha – řeka Trišulí : přejezd do kolébky nepálského národa, rodného města sjednotitele země Prthví Narajana Šáha a sídla někdejší královské rodiny – opevněný palác Górkha Darbar s výhledy na osmitisícovou Dhaulágirí ; nocleh v bambusových chatkách na písečné pláži u řeky Trišulí.

9. den: rišulí – Čitván: příprava člunů a následně splutí části řeky zakončené obědem ; odpoledne přejezd na jih země k NP Čitván.

10. den: Národní park Čitván : pobyt v nejstarším NP Nepálu, jenž je domovem 700 druhů volně žijících živočichů, včetně krále džungle tygra indického a nosorožce indického – navštívíme původní vesnici etnika Tharu , absolvujeme safari a projedeme se na slonech i člunem za gaviály; večer tanční vystoupení v krojích ; pro zájemce možnost strávit noc v pozorovací věži v džungli .

11. den: Čitván – Káthmándú : půldenní přejezd do Káthmándú – dle času příjezdu královské náměstí Darbar , volno na poslední nákupy a slavnostnější večeře před příchodem nového roku .

12. den: Káthmándú : ráno fakultativně možnost letu k Mt. Everestu; toulky křivolakými uličkami Thamélu.

13. den: Káthmándú – Praha: odlet z Nepálu, 14. den ráno přílet do ČR.

Termíny a ceny

prosinec 2019

21.12. - 02.01.20 sobota - čtvrtek
plná penze letecky (Praha)
59 800 Kč
cena za 13 dní (12 nocí)
(TourOperátor: CHINA TOURS, s. r. o.)

Cena obsahuje

 • letenka Praha–Káthmándú–Praha (vč. všech poplatků)
 • 1x přelet Káthmándú–Pókhara
 • pronajatý mikrobus
 • 6x hotel *** se snídani
 • 2x ekolodž a 1x chatky u řeky – oboje s polopenzí a spol. soc. zař
 • 2x lodž v NP s plnou penzí
 • 1x štědrovečerní večeře + 1x silvestrovská večeře
 • vstupné do památkových objektů a NP dle programu
 • český odborný průvodce China Tours

Cena neobsahuje

 • nepálské vízum – 25 USD
 • Jednolůžkový pokoj – 5700 Kč
(Popis zájezdu byl aktualizován 28.02.2019)