Itálie / Benátky | |
V nabídce od: | 12.09.2018 |
Kód zájezdu: | 967 |
Chcete-li zájezd zvýraznit na svém webu, zařadit do kolekce, nebo z nabídky zcela vyřadit...
Vyjeďte do atraktivního přímořského letoviska Lida di Jesola, jehož pláže jsou oceněny modrou vlajkou. Další den pak navštívíme nejvýznamnější památky Benátek, ostrovy San Giorgio Maggiore; Murano, které je známé výrobou skla; pestrobarevný ostrov Burano, kde se vyrábí krajky a nakonec téměř neobydlený ostrov Torcello.
Program: 1. den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách
2. den: Příjezd do Jesola, celodenní koupání. Odjezd na ubytování v 19:00 hod.
3. den: Po snídani odjezd do Punta Sabbioni, odkud se vydáme parníkem na ostrov Burano, který je proslulých architekturou a výrobou krajek. Zde budete mít osobní volno. Pokračovat budeme na ostrov Torcello, kde uvidíte například kostel Santa Fosca nebo baziliku Santa Maria Assunta, před níž se nachází Attily trůn, na němž sedával vůdce Hun. Ze slavných osobností tu pobýval například americký spisovatel Ernest Hemingway. Další zastávkou bude ostrov Murano, kde si kromě muzea skla a sklářských dílen budete moci prohlédnout kostel Santa Maria e San Donato s mozaikovou podlahou. Následovat bude ostrov San Giorgio Maggiore, kde si budete moci prohlédnout stejnojmenný kostel s klášterem, vystoupat na vrchol zvonice, odkud je nádherný výhled na celé Benátky a za hezkého počasí i na vrcholky Dolomit. Na ostrově se nachází amfiteátr z minulého století inspirovaný architekturou starověkých římských a řeckých divadel. Poslední zastávkou budou Benátky, kde společně s průvodce dojdete na náměstí San Marco a dále k Ponte Rialto. Následuje osobní volno, plavba zpět do Punta Sabbioni a odjezd do ČR.
4. den: Návrat do ČR kolem poledne
Upozorňujeme na skutečnost, že klasická prohlídka v Itálii je možná pouze s místním průvodcem. Proto převážná část výkladu proběhne již cestou v autobuse.
Ubytování: různé
Strava: snídaně
Doprava: autokarem
Nástup / Výstup: PRAHA – 20:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BENEŠOV – 20:45 HOTEL BENICA, ULICE KE STADIONU
TÁBOR – 21:30 ČERPACÍ STANICE OMW, ULICE SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE – 22:30 PARKOVIŠTĚ U HUSOVY TŘÍDY, PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ