USA | |
V nabídce od: | 23.10.2015 |
Kód zájezdu: | 421109 |
Chcete-li zájezd zvýraznit na svém webu, zařadit do kolekce, nebo z nabídky zcela vyřadit...
Dvanáct národních parků v Kalifornii, Utahu a Arizoně · Klenoty americké přírody Grand Canyon a Yosemite · Mt. Whitney, nejvyšší hora USA bez Aljašky · Kaňony, kamenné oblouky, skalní věže a stolové hory · Romantika Divokého západu
Zájezd na americký jihozápad, oblast s největší koncentrací přírodních divů na světě. Prvními národními parky, které navštívíme budou NP Sequoia a Kings, kde rostou dva tisíce let staré sekvojovce, největší stromy na světě. Odtud přejedeme do národního parku Yosemite, kde se vydáme na žulový monolit Half Dome, symbol parku. V pohoří Sierra Nevada vystoupíme na čtyřtisícový Mt. Whitney, nejvyšší horu USA mimo Aljašky. V horkem vyprahlém Údolí smrti staneme na nejnižším bodě amerického kontinentu a ve Valley of Fire se osvěžíme ve vodách Lake Mad. V Zionu spatříme obrovské pískovcové hory a v Bryce Canyonu projdeme bludištěm oranžových skal, které na slunci vypadají jako průsvitné. V NP Capitol Reef podnikneme výlet mezi pískovcovými stěnami ke skalním obloukům a bílým kupolím a v Arches staneme u nejkrásnějších skalních oblouků a oken. V NP Canyonlands navštívíme dvě z jeho částí; ze stolové hory Island in the Sky shlédneme na zdánlivě nikde nekončící kraj kaňonů a v Needles se vydáme do labyrintu pruhovaných pískovcových jehel. Túrou na téměř dva kilometry hluboké dno Grand Canyonu se naše cesta po americkém jihozápadě uzavře.
Ubytování: vlastní stany
Strava: vlastní
Doprava: letecky
V USA se budeme dopravovat mikrobusem
1. den: odlet z Prahy, přílet do Las Vegas, pronájem auta, přejezd do Red Rocks
2. den: přejezd do národního parku Sequoia
3. den: NP Sequoia, výstup na Mt.Siliman (3410 m)
4. den: NP Sequoia, skalní vyhlídka Moro Rock, General Sherman - největší strom na světě, NP Kings - druhý největší strom sekvojovec General Grant, přejezd do NP Yosemite
5. den: NP Yosemite, výstup na Half Dome
6. den: NP Yosemite, přejezd autem po Tioga Road přes pohoří Sierra Nevada, výstup na Lembert Dome
7. den: výstup do Outpost Campu pod Mt.Whitney
8. den: výstup na Mt.Whitney (4418 m)
9. den: přejezd do NP Death Valley, nejnižší bod západní polokoule Bad Water (- 86 m), přejezd do státního parku Valley of Fire
10. den: krátké výlety ve Valley of Fire, koupání v Lake Mead
11. den: přejezd do NP Zion, výstup na vyhlídku Angels Landing
12. den: NP Zion, výstup na Observation Point, přejezd do NP Bryce Canyon
13. den: NP Bryce Canyon, pěší túra nitrem skalního amfiteátru a po vyhlídkách nad ním, přejezd do NP Capitol Reef
14. den: NP Capitol Reef, pěší výlet ke skalnímu oblouku Cassidy Arch, přejezd do státního parku Dead Horse Point, vyhlídka na řeku Colorado
15. den: NP Canyonands - Island in the Sky, túra ze stolové hory na Bílou Římsu
16. den: NP park Arches, výlety k nejkrásnějším obloukům Landscape Arch a Delicate Arch
17. den: přejezd do Needles v NP Canyonlands, Newspaper Rock - staré indiánské piktogramy vyryté do skály
18. den: túra bludištěm kaňonů a pruhovaných skalních jehel v NP Canyonlands - Needles
19. den: přejezd do NP Grand Canyon, západ slunce nad kaňonem
20. den: pěší túra na dno Grand Canyonu
21. den: vyhlídky na Grand Canyon, přejezd do Las Vegas, ubytování v motelu, noční prohlídka světoznámé ulice Strip
22. den: odlet z Las Vegas
23. den: přílet do Prahy